Jump to content
koko__2002

Гуми за CR-V 1ва ген.

Recommended Posts

Колега, аз трето лято вече таркалям Барум Бравурис 4х4 и нямам оплаквания.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори сезон с тези:

https://p1.akcdn.net/full/76340821.goodyear-wrangler-at-sa-205-70-r15-96t.jpg и си минавам където си искам, според възможностите на лунохода, разбира се.

П.п. goodyear wrangler at/sa+

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си скиор купи си 4 весесезонки и не се занимавай с глупости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И скиор да е. Аз тая зима щом изкарах на 2 нови и 2 на изживяване всесезонки :)

ПП. Тея Вранглери не ти ли правят главата балон на магистралата?

Комбинирано с типичното зле Хонда обезшумяване ... :D

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oще не я качил на магистрала , щото ако беше последно щеше да си мисли за тампони и обслужване ;) Хубави коли ама големи бръмчалници :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И скиор да е. Аз тая зима щом изкарах на 2 нови и 2 на изживяване всесезонки :)

ПП. Тея Вранглери не ти ли правят главата балон на магистралата?

Комбинирано с типичното зле Хонда обезшумяване ... :D

 

Винаги нещо е за сметка на друго нещо,няма как.Обезшумяването е толкова зле че над сто така или иначе музиката е ^ ^ ^  и главата балон.

А всесезонките не ги признавам.

Редактирано от DOXATA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oще не я качил на магистрала , щото ако беше последно щеше да си мисли за тампони и обслужване ;) Хубави коли ама големи бръмчалници :)

Нещо не го схванах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги признаваш щото не си купувал свясни :) Има всесезонки които се държат по добре от истински зимни, ама са си цифра, от ниско бяюджетните всичко си е компромис, но големите марки имат чудесни всесезонки.  Давам за пример Пирели скорпион стр, лошото е че от всесезонките всичките са шумни с поне 70-72 децибела, единствено имаше един куатрак на 68 ама колко е верно...

Всесезонките са чудесно решение за нашия климат още повече за нашия пловдивски регион дето сняг видяхме чак тая зима, ако се подбере хубава марка и модел се изплащат, да не говорим че забравяш за гумаджии и пролет и есен, не купуваш втори комплект джанти, не се чудиш къде да ги държиш, изразходваш ги по на време а не стареят в гаража, абе както и да го гледам добрата всесезонка е перфектното решение :) е тука има писано и отзиви http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=108600&page=3

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да е,все пак това е личното ми виждане.

Ти признаваш ли летните ботуши :tongue1: ?

Аз излизам извън софийския регион,ти ако не излизаш от пловдивския ще ти свършат работа.

Прохода Петрохан през зимния сезон го минавам по 10-тина пъти и не ми се правят експерименти,защото почти през всяко преминаване има по няколко любители на икономията от гуми.

Пенкилер работа.

Вчера в София времето беше за зимни джапанки. :tooth: 

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има глава на раменете. На Слави неговата вика "Всесезонките са супер". Моята глава, ако живееше в Пловдив щеше да вика същото. Твоята глава, DOXA, вика "ма'ни тоя боклук". Моята глава, ако трябваше да катери Петрохан всеки ден, щеше да вика същото.

Ако не си схванал, да обобщя - крайните, категорични мнения ги остави в своята глава и не се опитвай да ги набиваш в чуждите глави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз добре съм схванал,а ти?

Къде точно видя да набивам нещо на някого?

За "крайните, категорични мнения...",точно и ясно съм упоменал:

"все пак това е личното ми виждане".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстои ми смяна на гумите загледах се в тези, привлича ме и  промоцията,

http://shop.medina-med.com/Tyre/3528705175580/BFGoodrich%20Urban%20Terrain%20T/A%20205/70R15%2096H%20TL/

Ако някой ги е ползвал, моля за отзиви, интересува ме заслужават ли си, шумни ли са как спират на мокър асвалт и тн.

Може и предложения за други марки и модели с същия ценови клас?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето бре момци. Хората туриха летните и после стана пак зима.

НИКОЙ няма да тури пак зимните, даже ако му се налага да мине проходите.

Тва са още едни пари отгоре.

Със всесезонките тоя проблем го забравяш.

 

Точно на Петрохан става ташак заради чички с Лади и руски летни гуми на по 10 сезона и други типове, които или не слуша главата, или са си повярвали. Ма то в зимни условия е винаги така :)

 

Един приятел си взе Michelin CrossClimate и вика, че е екстра.

Аз съм с Quatrac нови и Scorpion стари.

 

Май разводнихме темата обаче...

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си без бой и се извинявам.

Пропуснал съм момента с обяснението (пост #29) на категоричното отричане от всесезонките в пост #26.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Bridgestone Dueler H/T 684 и съм изключително доволен. Тук ги има на промоция http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/60002542/  Водят се всесезонни гуми, но сега ги карам само лятото. Следващите ми гуми ще бъдат тези   https://diana-ltd.com/tire?23189 , като цена са малко по-скъпи от BFGoodrich, но и качеството на Bridgestone е много друго. 

Редактирано от Hanchko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от 1 месец съм с https://diana-ltd.com/tire?6142 за сега съм доволен доста добре спират и се държат в завой не ми се налагало да пътувам още в обилен дъжд за да усетя основното им преимущество което е на мокро

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе тои си купи кола сега му помагаме за гуми :) или го объркваме хаха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, няма да ме объркате. Още немога да се навия да взема всезезонни. Карам си с летни и зимни, и тази ще е така, щото така или иначе вече и сложих кормораните. От шума им съм доволен, че зимните бяха с водна шарка и бучаха много още от 60км/ч. И едните се оказаха бусови, другите са си за джипка. Но ще ги продам всичките и за зимата нов комплект 4 бр. Наистина е шумно CR-V-то, от 100-110 км/ч нагоре. Дори и с тихи гуми.

Иначе днес я поразходих до Карлово да се видя с един приятел, та и малко оффроуд направих - лек, по черни пътища, ручейчета, на две три места увисна и диагонално, но премина успешно след 1-2 тласъка, без да се замисли много джипчето. Само един блокаж на някой мост му липсва :|

На връщане и на магистралата я качих малко, до 140-150 да я чуя - не е адски шумно, но не е и като в другите коли, които съм карал - това ми е първия японски автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя над 140 утихва, чак се чудиш кво става, ама на 110-130 е кошмарна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое мнение не го налагам на никой.Карам с мишелин крос латитуд водят ги всесезонни.Нямам проблем зимата, на хижа Здравец в сняг, изкачване слизане.Важно е  и задкормилното устройство.https://diana-ltd.com/tire?5869

Честито за хондатаи успех с избора на гуми!

Редактирано от doni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пашалийски, ще кажа някои неща, които може и да си ги прочел вече.

 

Гуми - не ти трябват гуми за товарни автомобили. Не ти трябват и гуми за "джип". Не е задължително и да слагаш 205/70/15.

Товарните гуми са тежки.

Джиповите гуми са по-скъпи. Този размер го водят джипов, защото, грубо казано, са тесни и високи. Поради тази причина аз съм слагал 215/65/15. Купих 4 на цената на 3 джипови. Важното, особено за автоматика, е разликата в диаметрите на старите и новите гуми да е в допустимите граници.

 

Обезшумяване - няколко млади ентусиасти от този форум са обезшумявали CR-V. Aз лично не бих си причинил това, излишни разходи на пари и труд. Като гледам и ти май няма да го правиш.

 

Окантарване - има лекарство и за това, някъде тук сме го коментирали. Както вече си разбрал, при буксуване винаги въртят едно предно и едно задно колела. Има две лекарства. Едното е навигатор с голяма телесна маса. Това май е най-важното правило в офроуда - никога не отивай в гората сам. Другото лекарство е ползване на спирачките едновременно с подаванато на газ. Ако предните гуми са на по-твърдо, натискаш крачната. Ако задните са на твърдо - дърпаш ръчната. Колко силно да е натискането/дърпането преценяваш на място. Това упражнение води до забавяне на въртящото се колело и прехвърляне на въртящ момент към неподвижното. ВАЖНО - не прекалявай с това лекарство, рискуваш автоматика да прегрее и да предаде Богу дух.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Bridgestone Dueler H/T 684 и съм изключително доволен. Тук ги има на промоция http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/60002542/  Водят се всесезонни гуми, но сега ги карам само лятото. Следващите ми гуми ще бъдат тези   https://diana-ltd.com/tire?23189 , като цена са малко по-скъпи от BFGoodrich, но и качеството на Bridgestone е много друго. 

Колега какво имаш в предвид като пишеш, : качеството на Bridgestone е много друго.???

Да разбирам ли че Bridgestone е по добра гума от BFGoodrich?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е лично мое мнение. За мен Bridgestone са по-добри от BFGoodrich. Имам наблюдения над тях и до сега никога не съм попадал на менте.

 

Изпратено от моят GT-I9100 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз карам с Bridgestone Dueler H/T 684 и съм изключително доволен. Тук ги има на промоция http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/60002542/  Водят се всесезонни гуми, но сега ги карам само лятото. Следващите ми гуми ще бъдат тези   https://diana-ltd.com/tire?23189 , като цена са малко по-скъпи от BFGoodrich, но и качеството на Bridgestone е много друго. 

Колега какво имаш в предвид като пишеш, : качеството на Bridgestone е много друго.???

Да разбирам ли че Bridgestone е по добра гума от BFGoodrich?

 

Тук съм направил правописна грешка. Имах предвид: : качеството на Bridgestone  е много добро...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от 1 месец съм с https://diana-ltd.com/tire?6142 за сега съм доволен доста добре спират и се държат в завой не ми се налагало да пътувам още в обилен дъжд за да усетя основното им преимущество което е на мокро

Здрасти колега,харесват ми този модел гуми,но как са с шума при 120-130км/ч ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте от 1 месец съм с https://diana-ltd.com/tire?6142 за сега съм доволен доста добре спират и се държат в завой не ми се налагало да пътувам още в обилен дъжд за да усетя основното им преимущество което е на мокро

Здрасти колега,харесват ми този модел гуми,но как са с шума при 120-130км/ч ???

 

Амиии лично мое мнение ,че са доста по тихи от предишните ми който бяха General а и по меко возят 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пашалийски, ще кажа някои неща, които може и да си ги прочел вече.

 

 

Джиповите гуми са по-скъпи. Този размер го водят джипов, защото, грубо казано, са тесни и високи. Поради тази причина аз съм слагал 215/65/15. Купих 4 на цената на 3 джипови. Важното, особено за автоматика, е разликата в диаметрите на старите и новите гуми да е в допустимите граници.

 

 

И аз отдавна избягах от тоя джипов размер и съм с фулди 215 /65/15 хем колата визуално добива доста по добра стоика не като скакалец, хем е по стабилничка, хем са евтинки, хем....хем...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди седмица вече сложих корморанките. Доволен съм откъм шум, други експерименти не съм правил още. Но като гледам разликата в двата размера, на гуми корморан специално, е 15 лв на гума, което не е кой знае какво, та бих предпочел джиповата гума, поне сравнявайки двата модела на корморан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На врата, ясно пише 205.70.15!!! Искам да попитам дали някои е карал црв-то си с  195 .65.15. И дали може да се кара с такива.  Понеже имам  страхотни 4 бр Нокиан от Бмв-то 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено малки са-ниски.

  То и на други места ясно пише някои работи ама не ги спазвате :) единствения кусур на 215/65/15 е че не стават за офроуд, не са подсилени странично и някои остър камък може да ги дупне, ама тва да му мисли които влиза по каманаците, за моите нужди и приоритети размера е супер, моята вижда камък само ако стъпи на паваж ;) Не виждам смисъл ако ползвате колата само по асфалт като семейно комби защо му са шумни, тежки, и скъпи джипови гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

     Благодаря колега tonii47 за отговора  :)

 Въпроси към колегите "избягали от ждиповите гуми"  

Трябва ли 215/65/15 задължително да са "XL" ?

На колко атмосфери ги карате при натоварено състояние?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите бяха 215/65/15 96Н M+S, нормална 4-пластова гума за леки автомобили. Карам само по асфалт.

 

Настоящето ми CR-V е обуто с 205/70/15 96Н M+S. Също са 4-пластови - 1х полиестер, 2х стомана и 1х найлон. Страничните бордове са 1х полиестер.

 

Според английските разбирания, M+S всъщност означава мъгла и дъжд :D

Те това те:

 

post-13558-0-09183300-1493569830_thumb.jpg

 

Това е 2-годишна гума на около 18К Мили. Беше задна, но преди около 1000 Мили ги завъртях и сега е предна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корморан SUV, също са асфалтови доколкото ги гледам. Не ми се виждат усилени отстрани. Аз ще катеря редовно до вилата по камънаци, та дано изкарат, ще видим.

А току що из нета видях, Kormoran summer suv, riken 701 и Taurus 701 са една и съща гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

     Благодаря колега tonii47 за отговора  :)

 Въпроси към колегите "избягали от ждиповите гуми"  

Трябва ли 215/65/15 задължително да са "XL" ?

На колко атмосфери ги карате при натоварено състояние?

Моите си ги карам на 2,0 не щото са друг размер ами на 1,8 все ми се видят меки, и 205/70/15 и тея ми се чини че 1,8 им е малко :) А какво е XL???  товароносимоста на 215/65/15 е същата като на 205/70/15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XL на автомобилната гума означава усилени, или за по-голямо натоварване (Exstra Load, англ.).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги помпя на 2,1 предни и 2,0 задни,защото иначе  започват да се износват неравномерно,само в краищата.

При натоварено състояние и дълъг път 2,5 всичките.

В този ред на мисли, тези обикновени автомобилни гуми 215/65/15 при налягане 2,5 и обща приблизителна маса натоварено CR_V   2тона,дали ще са удачни ???

 Тегловият индекс е еднакъв,а дори скоростният е по-голям,но все пак джиповата гума е по здрава  ;)

Чудя се,понеже в този размер 215/65/15 има голям избор от модели, при тесен ценови кръг  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво са 2 тона за тея 4 гуми бре :) Пък и наще джипки са леки, колкото нормално комби, ми то едно БМВ 5 e към 1700 кила празно, максималната му допустима маса е 2300, начи ще носят, де ще идат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааа 74 децибела, кошмар, и то при нова гума, кво остава след 2-3г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,

Аз съм с 205/70/15 Vredestein Snowtrac 5 и за летни 215/70/15 Toyo Proxes cf2 SUV. Карам црв - 147к.с., като возията с тези гуми е много добра. 

Редактирано от Кирил Москов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...