Jump to content
Слави CR-V

Ремонт на стартер - смяна на четки

Recommended Posts

Колеги след 9 год вярна служба от вчера взе да прави номера, то може би и преди тва чат пат да се е случвало ама от вчера е трагично, мани ами съм и на почивка. Та вчера сабалян запали малко тегаво, след 2 км я загасих след 5 мин а да запаля-греда, стартера прави един тегав оборот и спира да върти, пуснах врътнах пак запали чакамак. Прибрах се заредих аку за всеки случаи и след час пак паля запали ама тегаво. Хванахме за вилата на едно място спрях за мръвки и после голем зор, опитва да завърти ама никва сила, след 10 тина врътвания на ключа и 10 тегави опита да завърти като някои от тях бяха само с чукване в стартера, та накрая пак успя та захапа и завъртя. Та кво праим ся, направо да търся четки ли, предполагам тоя стартер нямам как ротора му да старда от втулки щото там по спомен бяха лагерчета, незнам втулката на бендикса от пред да не е износена и да затяга. Явно е че ще го сваля като се прибера в понеделни, ся съм спрял на един наклон че да мога да я запаля ако неще. Но ако са четки има ли ги по магазините, само те ли са или с някви четкодържатели?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив има един арменец, който има славата на най-добрия по стартерите. Намира се на сфетовара преди зала Колодрума ( срещу Хоум Макс ). 10м преди сфетофара в дясно. Водили сме коли при него и се отнася доста съвестно. Предполагам, че и колата да му закараш или само стартера ще ти каже какво трябва да се смени и ремонтира. Не съм останал с впечатление да е кожудер. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Тино ще го имам предвид, аз съм доволен от пичовете срещу нова зграда на ПУ правил съм 2-3 при тях, ама с моя мисля да се справя сам ако му намеря четки де :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди 3-4 месеца със старите в "КОСЕР"-комплект(4-ри броя) немски,10лв.Една шепа графит извадих отвътре.

Редактирано от colmic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, щом Косер го имат утре го опатквам :) Ама само четки или със държача?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес е още по зле, даже и не чука :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не чука, да не излезе проблем в бендикса, не в четките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба ли го, довечера като ме прибере и ако успее да изстине ще го сваля и ще си покаже, може и включвателя да е фира, варианти много :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така, разглобен е  плюсовите четки са на нула, при минимум 9мм моите са на 6.

Редактирано от Слави CR-V
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, да си продължа монолога в темата. 4 броя четки сменени, сега стратера върти като оса, малко кофти им е смяната че старите са като с точкова заварка та да се чудиш как да хванеш новите, и понеже не исках да разчитам само на калай предвид температурите които могат да се развият там ги шармовах с медни пръстени и после малко ги капнах и с калай.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късно видях въпроса ти(преди няколко часа) затова не отговорих.И моите бяха с точкова заварка, дадох на един майстор да ги смени и срещу 10 лв ги запои с калай.До сега ядове нямам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре Слави, евала за ремонта. Една снимка не са ли сети да щракнеш? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се бе ама то фотограф тряя за тая работа, всеки път си викам ся като правя нещо и ще снимам, и като се овъртя до ушите само ми е до снимки, сещам се чак като приключа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...