Jump to content
rim

Запитване за избор на градски автомобил за жена

Recommended Posts

Здравеите,колеги!

В момента ми се налага да избера малък градски автомобил за моята половинка, спрял съм се на следните марки и модели автомобили с 5 врати:

Хонда Джаз 1,2 2002г.

Тойота Ярис 1.3 2002г.

Фиат Панда 1.2 2004г.

Митсубиши Колт 1,3 2005г.

Моля за вашето мнение за тези модели, ако някой има наблюдения върху тях. Защото аз не познавам хора, които имат такива. За Фиат Панда не намерих почти нищо в интернет. Благодаря за вниманието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също разглеждам за женска кола. :tooth:

Много добри отзиви има и от Nissan Micra -2003+ бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не обърнеш внимание на някое сивиче хеч 4ген. 1.3-1.4, здраво икономично и не чак толкова тясно, перфектен избор за нежната половинка. Иначе от изброените от теб марки, обърни внимание на джаза, един приятел кара такава служебна, скъсаха и амута 3ма левента, където се въртят на нея и се кара на заварена газ, и се сменят само консумативи, излезе много здрава :).

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Микрата не и харесвам, че Рено са замесени в нейното производство. Във форума на Нисан срещнах повече отрицателни, отколкото положителни мнения, специално за Микра след 2003 г. производство.

Загледах се и за Дайхатсу Сирион 1,3 , при него двигателя е на Тойота, но скъпите части по окачването ме отказаха.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джазка или ако не намериш, Ярис втори вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също разглеждам за женска кола. :tooth:

Много добри отзиви има и от Nissan Micra -2003+ бензин

Препоръчвам на колегите да се информират и в http://www.honestjohn.co.uk за всяка една от колите, които избират, преди да се осланят на генерални заключения, от горния тип :).

Нищо лично против колегата, просто, като четох за проблемите на Микрата ми падна ченето...

А да не забравяме, че колите са, за да се карат. Пък, ако е за жена, трябва да е още по-безпроблемна :).

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микри, колтове и тн. са пълна скръб!!! Само дефекти и скъпи ремонти. Виж Джаз и Лого. Доста са компактни и нямат проблем с бордюрите ;).

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш й една алмера 1,5 2001-2003 и забравяш, тотално, неразрушима кола....

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Моят племенник, преди 3-4 месеца, беше пред същата дилема-за кола за жената.Спряхме се на Хонда джаз, само че 2006г 1.4 бензин. Автомобилът излезе много читав. Двигателят е с верига, смени само двигателно масло и филтри.Другия ремък и ролката бяха в цветущо здраве и не се наложи подмяната им. Дори сега кара повече нея, от колкото собствения си автомобил. Пожелавам ти успешна покупка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък през скромният си житейски път, по-прост, здрав, дуракоустойчив и евтин за обслужване, от Fire мотора не съм срещал. Сам отгатни на коя от изброените коли се монтира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък през скромният си житейски път по-прост, здрав, дуракоустойчив и евтин за обслужване от Fire мотора не съм срещал. Сам отгатни на коя от изброените коли се монтира.

Колега аз не съм имал досега Фиат,но и аз си мисля, че Пандата ще е най-евтина от към подръжка. И с най-опростен двигател ,макар че тези 60 к.с с климатик, ще е мъка.Но за града няма такова значение, а извън града, ще се кара Хондата. А и щом не намирам оплаквания, и много проблеми с Панда, значи не е проблемен автомобил, а и волана има функция City. Благодаря за помощта!

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаз-супер маневрен и безумно лесен за каране.

Въобще не е тесен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На цената на джазката ще си купиш сивик с 10% отгоре над цената! (на джаза)

 

 

Какъв е смисълът, от минималистичните очаквания от джаза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 глас за Jazz или Logo :honda:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди три години и аз имах дилема по въпроса и взех Нисан ноут 1.4 бензин ,жена ми много си го харесваше, Май месец го смених с НР-В. В началото се мусеше, но като паднаха големите снегове и в Бургас, много си го харесва.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Можете ли да ми кажете на Хонда Джаз 1 генерация двигателите с 8 свещи и 8 бобини ли са?Благодаря за вниманието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

L12A и L13A (1.2 и 1.4) са с 8 свещи и 8 бобини.

За L15A VTEC не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Фиат не си и помисляи, колегата със синия ипсилон може да се сърди ама.... Не случаино двигателя му е Fire демек огън, още по демек - ще изгориш, аз бях фен на италянките доста години, карал съм 4 от тях, (марките фиат и ланча), е вервай ми как една не мина без да тряя да и отворя двигателя е бати боклуците, и не ми казвайте че такъв ми бил късмета, просто те толкова си могат, вечно тече масло от някъде, пълно с инженерни недомислици заради които страда собственика. И да се грижиш за нея тя няма да ти е благодарна, все ще ти го забие в гърба. Подкрепям мнението за алмерата доста луксозна кола, през онея години двигателя все още е японски (бензиновия ) и е здрав, а както каза колегата колата е неуморима във всяко едно отношение, най много да ти се прецака оборотомера. Джаз, типичната дамска кола, доста надценена и прехвалена и поради тая причина и на по висока цена, но факт:- най икономичния избор който може да купиш. Ярис, спартанско изпълнение в купето, не може да се каже че е от вън е красива, общо взето грозното пате, мотор с верига доказано здрав но за 1,3 говорим, безпроблемна по окачване електроника и прочие, и на по поносима цена с по богат избор на купета, мани тва ми вози и добре, има истинска хидравлика и волана се държи като на истинска кола а не като електрона игра с вибрация в джоистика. Микра, и аз съм против нея, след намесата на рено нищо не става от тях, караш и се кръстиш. Сурион.... кво да кажа, може би сложен до ланча ипсилон ще изглежда малко красив, но иначе дизайнера му е разтрелян няколко месеца след като първия автомобил слиза от поточната линия. Добър вариант е Хюндай гец :) дуракоустоичива колица твърда возиика ама то за такава кола комфорта е последна грижа на инженерите. Сигурно пропускам някоя добра оферта за дамска кола ама.... Абе след всичко казано гледай за джаз и за ярис поне избор имаш голям, не е като да търсиш бензиново црв феис ръчка, по често излиза големия джакпот от националната лотария от колкото обява за такава кола :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо за suzuki swift..?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година? Предполагам по новите, возят като каруци, буквално, имат доста дертове с лагерите в скоростните кутии, ремонта около 700 лева по спомен в Миркат и това кутии на коли на доказано малко километри (имайте предвид че не съм много паметлив хаха) Имат и постоянни проблеми с катализаторите още докато са на малко километри, светят чекове по тоя повод. И не са никък икономични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези от 2008г. на сам. Изглеждат ми доста добре от вън и вътре. С одометър срещу шофьора, а не "някъде си".Бензинови двигатели доближаващи 100-те коня, 4 цилиндъра. Всичко това звучи доста привлекателно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама първо се качи на някои да видиш щи хареса ли, и разрови малко из гугъл за проблемите им, има доста писано, братчеда беше купил такъв от първи собственик купен от Миркат на 80к, и квото пишеше по форумите всичко му се случи :) продаде го та го замени с сх4, да ти кажа що не загледаш и него по скъпичък е ама е 4х4 и е бая по просторен върви, че и сравнително тих е, возията му е много по добра, пък и е по икономичен. В софия му гори 8 бензин, ама и неговия чек е постоянен спътник в живота с дерт в катализатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен за втора ръка кола се гледа съответния екземпляр . Всичко зависи от това как е поддържана колата . Чета тук лоши работи за нисан и рено . Аз лично съм  имал микра 1.2 80 коня 2003 страхотен автомобил , пъргав и учудващо устойчив на пътя за размерите си . Врътнах му 30 к  без да го докосна , За рено и в момнента карам меган дизел  вече е на 9 години и 115к километра , само обслужване нищо повече . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ще се търси Хонда Джаз решението  е взето най-накрая само малко да се затопли времето предполагам като мощност двата двигателя са почти еднакви така че важното при избора ще е общото състояние на автомобила.Малко ел.хидравликата ме притеснява като чета че дава проблеми. Надявам се че и разхода няма да е повече от 8/100 градско, защото ще се кара само на бензин.Благодаря на всички за вниманието и съветите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и половинката ще членува при нас. Един от колегите продава такава и не е за подценяване че е отдавнашен член и колцата е гледана. Споменавам го само в случай че си пропуснал обявата му  http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=103355

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ще се търси Хонда Джаз решението  е взето най-накрая само малко да се затопли времето предполагам като мощност двата двигателя са почти еднакви така че важното при избора ще е общото състояние на автомобила.Малко ел.хидравликата ме притеснява като чета че дава проблеми. Надявам се че и разхода няма да е повече от 8/100 градско, защото ще се кара само на бензин.Благодаря на всички за вниманието и съветите!

Градско горят доста под 8, стига да не ти е някво, палиш и след 200 метра спреш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Статистическите данни за разход на Honda Jazz показват, че чисто градско, разход между 7.5 и 9 е нормален, което е повече от чудесно. В София, чисто градско, не знам дали изобщо има бензинов автомобил от това поколение, който да прави разход "значително под 8", изключаейки Смарт или подобни 50 коня малолитражки по половин тон.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 12г. градско лято не е минавал 7.2, като в около 90% от времето дава около 6.5-6.7. Зимата разхода отива между 7.2-8, като в 90% от времето е около 7.5-7.6. Ако я ръчкаш отива над 9.0, да може да се ръчка.

Говоря за 2005, 1.4 CVT.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че сивика 7ма е по-добър вариант !Мен лично са ме бъзикали -че не ми мяза тази количка на 140 кила човек -женска кола била .Женска ама като намачкам газта и ми дишат пършуляка отзаде педалчетата с голфовете  :cool: Е ся комшито с бмв-то ме издуха на една гонка ,ама с 6 цилиндъра няма какво да се меря -просто се пробвах ,мина ме сякаш бях спрял  :| ама той много нютонметри има в матора -коне много и нютон метри много ,голям мотор .Хонделите туй не им харесвам аз че за да усетиш мощ ,трябва все в червеното да си .Друго си е 3 хил  кубиков мотор,мицубиши примерно ,карах преди време такова-колата на колега известно време ,тази кола буквално излиташе като самолет ,залепяш за седалката и ти се струва че наистина ще полети .Много искам да покарам някой мустанг кабрио от 60-те години ,дето са над 300 коня и да се почувствам Born to be wild,както казват Хамериканците .Двигателите им имат запленяващ звук -чуеш ли го веднъж и край ,помня го ,баща ми беше на крачка да купи подобен звяр само че не кабрио 1990,приятелите му го разубедиха тогава ,че е лудост да купи такава кола .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Можете ли да ми кажете нещо за Тойота Ярис с двигател 1,5 , 106 к.с Дали е сполучлив този двигател и лесен за подръжка?Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-разумното би било да питаш във форума на Тойота :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислял ли си се, че разликата в данъка межу кола с 90коня двигател и такава с 16коня повече се равнява на едно 100-150лв в зависимост общината където е регистрирана. За справка, за нашия Джазз плащам 24лв на година ;) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега!Знам за данъка,120лв е във Варна данъка за такава кола.

Но двигателя на Хонда Джаз с тея 8 свещи и 8 бубини малко ме притиснява затова съм се разколебал малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое те притеснява по-конкретно. Този двигател се е доказал като доста здрав. Да има проблем с ЕГР от време на време,  но това се оправя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш база за притеснение нито за двигателя, нито за свещите. Просто ще даваш едни 20-30лв в повече като сменяш свщите и което ще се случва на 30-40000км ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Колеги притеснява ме че ще има доста електроника по двигателя но явно вече за тези години е нормално.Спрял съм се на тези оферти моля за вашето мнение на пръв поглед:http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11487787359064453&slink=20l3pb,http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11459486178162817&slink=20l3pb Благодаря за вниманието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тези две :http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11459486178162817&slink=20l3pb,http://www.cars.bg/c1257088

Редактирано от rim

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за мненията и помоща по темата! 

Темата може да се изтрие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата може да се изтрие .Благодаря колеги за помоща!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеше поне да напишеш какъв избор си направил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...