Jump to content
tany66

Проблем с предно ляво стъкло

Recommended Posts

Здравейте,тамън се оправих с централното и ново 20 :biggrin: днес при вдигане на стъклото се чу едно прищракване на счупено и стъклото лекинко,лекинко пропадна надолу във вратата.Проблема е механичен,свалих кората,вдигнах прозореца и го "заклиних" но не мога да се ориентирам какво е сдало багажа.Може би трябваше да демонтирам и говорителя......!Какво представлява повдигащия механизъм?Как да стигна до него?Намира ли се като резервна част или трябва да търся втора ръка?Нямам нищо против да отида и да го отремонтират....някъде!!Приемам всякакви идеи и насоки!Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре познавам механизъма на стъклото на 1-ва генерация, но нямам представа, дали на 2-ра е същия.

И на мен ми звучи като проблема да е механичен. Снимай вратата със махната кора. Ако може да се види поне част от механизъма, ще измислим нещо.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, и аз го ядох тоя, жалко, че не снимах. Отваряш кората и гледаш къде е хванато стъклото, това е една шина която е захванато с два винта(мисля десетки да бяха или звезда). те определят позицията на стъклото спрямо рамката и почваш да го натъманяваш до успех. Ако имаш късмет може и да има белези от оригиналната позиция. В горната позиция на стъклото има технологични отвори в ламарината на вратата, точно за тези два болта. Накрая, като го нагодиш - крадеш на жена си лака за нокти и омазваш хубаво двата винта и шината около тях, това с цел злепване позицията на болтовете.

Успех!

Редактирано от zmiata29
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че е скъсано жило(според майстора който я ремонтира)
Вярно вече нямам автоматично сваляне на стъклото ...не е болка да умиране
При свалянето на кората съм направил беля....на дръжката за отваряне на вратата от вътрешната страна лостчето което 
се закача за нея е с една пластмасова закопчалка.....та тази закопчалка съм  счупил
и сега не мога да намеря такава....!

Номера 23 и 36

 http://prntscr.com/gq271f

Някой да има идея от къде мога да намеря такава закопчалка че в момента лоста се крепи на магия

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че си имаш автоматичното сваляне и качване на стъклото - просто трябва да го обучиш.

Иначе счупения елемент от някоя морга (примерно тази в Дружба, в бившия АРЗ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааааа, преди 3-4 дни каляската ми направи номер.

Тръгвам за работа. Лееееко ръми дъждец. Отварям си стъклото в автоматичен режим, за да си изчистя конденза отвън. Слезе до долу без проблем. Дърпам копчето нагоре, пак в автоматичен режим, и цЪ, не се затваря. Стъклото се подава към 20mm, чува се щракане и се връща обратно. След 5-6 неуспешни опита си викам "я да пробвам ръчен режим". Мии, затвори се без проблем.

От тогава така си свалям и вдигам стъклото - в ръчен режим.

Днес реших да пробвам пак автоматичния режим и изненадаааа ... всичко е на шес', работи си и надолу, и нагоре.

 

Някаква идея, къде да търся проблема?

Да търся ли проблем?

Има ли изобщо проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...