Jump to content
UglyIPL

Сивик VIII 5D/2006 - хлопа отзад

Recommended Posts

Здравейте, 

Скоро закупих колата и единственото нещо дразнещо ме в момента е това хлопане, което се чувства отзад в дясно. Има го при движение по всяка повърхност, без гладък асфалт :) Известно време имах усещането, че се появява след първите 3-4 километра, но може и да си внушавам... и в началото просто да не го чувам така...

Оглеждах амортисьора, но няма никакви течове... , като отворя багажника и натисна силно задницата и я пусна си се връща нормално, без никакви звуци от окачването. Предполагам, че някой тампон е заминал..., я на амортисьора, я на пружината... Всъщност не знам как е на този модел на Хонда, колко и какви тампони има отзад. 

Ще съм благодарен и ако може да ме насочите от къде да закупя тампоните, ако наистина се окаже от тях, или трябва да сменям и амортисьора и тампона... за всеки случай? Някой с подобен проблем... и намерил причината/решение?

 

Благодаря на отзовалите се!

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен се появи това тропане. Отзад от ляво и става все по-силно :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми отидете в сервиз да ви видят окачването. Юбико или Омбре ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 За сервиза ясно, ама ми се щеше да знам какво да очаквам като проблем, да не вземат да ми се упражняват и да ми казват, дай да сменим това, пък ако не, после онова... и т.н. Ако някой е имал подобен проблем и го е решил, все е по-добре да го знаем... :) А и досега не ми се е налагало да си купувам части и не съм много наясно от къде да ги търся - изгодно и с добро качество (доколкото е възможно тези двете изисквания да се съвместят :))

 

@ Istarus - и при мен се усилва, а не съм минал много километри от както го чух... и пак се качих на Джазмин, 'щото това тропане адски ме влудява, само то нарушава тишината в колата :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах същият проблем просто смених двата задни амортисьора защото старите бяха здали багажа и всичко се оправи звукът изчезна поне при мен така беше може при теб колега да е от другаде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пак Закс (като оригиналните) ли монтира или сложи някакви други, колега? Ако са други, доволен ли си и с какво ги замени?

 

Чудя се, дали има някакъв заместител на оригиналните амортисьори, който да омекоти малко возията... от Монро или KYB... или нещо друго?

Или може би по-скоро замяна на пружините би оказало по-голямо влияние?

Някой колега с опит?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги смених със KYB защото никога не са били сменяни и бях със оригиналните но надали е от пружините но пък евала им правя и на оригиналните където бяха пак са издържали много по наще пътища но колега ако ще сменяш не бъди ефтин дай малко повече за да не ти излезне по скъпо накрая независимо какви амортисьори ще взимаш препоръчвам ти KYB но това е напълно мое предпочитание и мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Малко ъпдейт... Вчера ходих при човека, който се занимава с колите ми, да погледнем какво може да хлопа/тропа. И падна голямо чудене... като вдигнахме колата, от долу не намерихме нищо, което да тропа. Оглеждахме всичко по задно дясно колело - пружини, тампони на пружините и на амортисьора, нищо не помръдва, за да тропа. Сваляхме колата, махнахме всичко от багажника, обикаляхме да чуем как и къде се чува. Накрая открихме един минимален свободен ход на амортисьорите в десния с една идея повече от левия и решихме, че тропането е при обирането на този свободен ход. Самите амортисьори поне видимо са здрави, няма течове, омясляване... работят нормално, с изключение на този минимален свободен ход. Тъй като не намерихме нищо друго, което да помръдва... кори отдолу, ауспух... нищо, всичко си е добре захванато... и остана само този минимален свободен ход от няколко милиметра. Ще покарам още малко така и ще сменя амортисьорите пък дано изчезне след това, това тропане. За амортисьорите още се чудя. За Каябата, чувам както добри така и не до там добри мнения, за Закс повечето са положителни... Монро Рефлекс ми казаха, че нямало за задницата на нашите Хонди (в Тех-Ко)... и другите за които се чудя са Билщайн. Не търся най-евтиното, а по-скоро ме интересува сигурност и комфорт. 

Та това е засега, ще пиша след като ги сменя,... дали тропането е изчезнало. 

Редактирано от UglyIPL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отвори багажника и виж от двете страни има ниши - отляво е крика отдясно комплекта за ремонт на гуми, възможно е да не са закрепени правилно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Това беше първото, което извадихме от багажника, плюс другите неща, които бяха под двойното дъно. Определено не е от тях. Чувам го, сякаш тропането е по купето, затова мислех, че са тампоните на амортисьора... но още не съм ги проверил тях... Реших да купя и да сменя направо двата амортисьора отзад, заедно с тампоните. Другия вариант беше тампона на пружината, но ми се стори наред... ще пиша, като ги сменя, дали е било от тях :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...