Jump to content
Pecats

Шум от двигателя и тежък волан

Recommended Posts

Здравейте колеги. Днес се появи някакъв шум под капака на сивик 8 ма генерация, 2.2 дизел. Светна една лампа, като акумулатор и после изгасна. Карах си я цял ден, ама сега реших да я вкарам в гаража и пак почна тоя шум, лампарата не светана, ама нещо хидравликата не работи добре. В смисъл, като все едно, боквсува. Някой да даде съвет???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се появи шум, като че ли е от водната помпа, ама не е свирене, а нещо като стържене, светана една лампа check system , после една лампа, като акумулатор и двигателчето. Форсирах я 3-4 пъти, вдигна градусите и спря шума, и акумулатора загасна. Остана само двигателчето, ама то и друг път е светило, но си загасва след ден, два, Вечерта реших да я преместя и сякаш волана стана по-тежък, все едно боксува, като го въртя, шум се появи пак, ама акумулаторчето не светна. Та, въпроса ми е, знае ли някой какво може да е? Мога ли да я карам още ден, два и къде в Пловдив, мога да ида на читав майстор, да я види?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че шума е от водната помпа? По-скоро докарва на алтернатор, а свиренето - от лагера на алтернатора. Мисля, че 8-ма серия е с електрическа рейка (ако съм в грешка, някой колега да ме поправи). Ходи на диагностика, защото иначе можем само да гадаем от къде идва проблема.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-верояно е алтернатора. Днес реших да отида на диагностика, но колата нямаше грам ток и неможах да запаля. Ще заредя и отивам. Някой да ми препоръча майстор в Пловдив?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...