Jump to content
bezupre4niq

Клаксон и спортен волан

Recommended Posts

Здравейте! Още преди 4 години  като си докарах сивика от Австрия, като млад хондаджия изхвърлих стандартия волан и сложих спортен, махнах клаксон и тн.Правех опити да вържа клаксон за волана ,не се получи и така 3 години си карах  само с бученето от ауспуха   :punk: , не че не е достатъчно да се пазят хората, но вече съм крайно решен да го направя :). Значи с  4 краченца реле е новият клаксон по схема съм го вързал и жица с маса отива към волана, но като почна да маневрирам и да оперирам повече с волана, жицата почва да се огъва и даже  се къса след седмица каране. Каква е схемата за връзване на клаксон. Волана е мomo , на пибитката му има буксичка и в нея вкарвам жицата от релето с масата, но тая жица трявба да я прекарам през дупките на фланеца за да стигне до клаксончето и да и оставя дълга пак се къса.Някакви идеи как да го вържа ?   :)

Редактирано от bezupre4niq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя има пластинка отзад на фланеца и така прави контак. Иначе ако е с кабел ще се къса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя има пластинка отзад на фланеца и така прави контак. Иначе ако е с кабел ще се къса.

Да знам, погледнах оригиналния волан, как е направен клаксона. Ама тоя спортния е по друг начин, няма я тая пластинка, а като го натиснеш направо дава контакт, защото е директно замасен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пластинката върви в комплект със фланеца за волана ! Разучете и си купете такава подложка ! Не се занимавайте с пускане на кабели и т.н.При наличието на тази подложка(пластинка), ви трябва 1 кламер,малко машинно масло и майсторлък в кавички, щото не е нищо сложно.Имаше тема мисля...

Редактирано от diedarling

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...