Jump to content
stem

Потънал съединител

Recommended Posts

Здравейте колеги!Имам следния проблем, съединителят потъна и си остана на пода.Опитах да долея течност във казанчето и да помпя самия съединител, но единственото нещо което тогава се случи е да видя как течността беше изхвърлена през гуменото съединение на помпата на съединителя.Нов съм във форума,а и нов собственик на Хонда като цяло.Ще бъда благодарен за малко помощ при решаването на проблема.Поздрави, Стефан!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си дал информация каква е колата и коя помпа /защото са 2 обикновено/, но все пак ...

Мен преди години ме "остави" така на пътя помпата на съединителя и се прибирах на втора през половината град :D Ремонтът ми излезна 3.20 лева - въпросното гумено уплътнение може да се купи от магазин за хидравлични уплътнители по размер /както направих аз/, може би се продават и ремонтни комплекти за тия помпи, но не съм запознат. Та с 2 думи - ако си наясно, свали я тази помпа и действай. Има и лесен вариант - купуваш нова помпа и монтираш, или ти я монтират в сервиз :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че не дадох повече информация. Колата е сивик 5 ген, помпата е долната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То се разбира и от написаното, че помпата е долна, горните нямат "гумено съединение " и няма как да видиш, че течността изтича през него . Виж за колата си беше пропуск, какъв модел е . :)

Ако все още не си решил проблема, първо свали помпата и я разглоби, огледай хубаво стената на цилиндъра вътре и ако видиш язвички изобщо не се занимавай да търсиш ремонтен комплект, вземай една нова помпа и си карай спокойно, докато не изтърве и горната  помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите и съжелявам за постното обяснение. Просто от скоро карам тази кола, а и не съм много навътре в нещата като цяло ;дПоследно да попитам нещо трябва ли да правя преди демонтажа на помпата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...