Jump to content
hndcvc

Окачване Въпрос?

Recommended Posts

Здравейте , колеги. Карам Сивик 5та 1.3 75 коня хетч. Наскоро я взех към София и редовно вече си пътувам до Ямбол с нея. Питането ми е дали е проблем , че я товаря доста защото почти винаги съм с още трима човека и багаж до тавана. Отзад кляка доста и това ме притеснява. Иначе се държи много прилично , стабилна е , не се заклаща по неравностите , а и двигателя гледам да го кътам. Не натискам прекомерно , потеглям плавно , като цяло щадя го предвид че все пак е 1.3 , а и качвам близо 400 кг да носи. И евентуално има ли вариант за по корави амортесьори отзад , че да не кляка чак толкова?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант за по "корави" амортисьори има, газови двойно действащи,  но това няма да промени нищо друго освен стабилността . ;)

Никоя кола не кляка от амортисьорите, те само обират вибрациите,  за клякането отговарят пружините, тях трябва да замениш с по корави, ако искаш да не кляка .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря , колега. А конкретен вариант можеш ли да ми предложиш като модел примерно. И евентуално ориентировъчна цена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Между 80 и 100 лева за брой се въртят. Но ако си седи права колата като не си я натоварил, не смятам че ще ти помогнат много новите пружини. Да има умора на материала, но все пак за този преход който правиш и за 3-4 часа натоварена кола смятам че не си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако примерно два пъти месечно пътувам в двете посоки (общо 1200 км) не би трябвало да имам проблем така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Разбирасе бе човек, това и е работата на тази пружина.  

Над 3 години съм карал същият сивик със същия мотор, много си я обичах тази кола. :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз си я обичам и си я кътам като детенце :D затова питам щото като я видя да клекне така и чак ми става жал... Почти не остава разстояние между калника и гумата. Но щом казваш че няма ядове така ще караме. И без това не е толкова често пък и от дупки я вардя много. А иначе благодаря ти за информацията , много полезна ми беше :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш по дебели пружини , какво направих аз - сложих отзад пружини от англичанка комби и колата стана съвсем малко по висока и доста по стабила .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...