Jump to content
rEsPeCtiVe

Проблем - Странни звуци от мотора,работи като дизел

Recommended Posts

Докато карах усетих как изгуби мощност за секунда и след това пак се оправи и от тогава взе да ги издава тези звуци,като работи на място нещо трака и наподобява на дизелов двигател..като подам газ също се чува на по редки интервали... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Да не ти е прескочил ангренажа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм интересен случай дръж ни в течение.Направи клипче на тропането като дизел и го пусни тук да видим за какво става въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като застана с лице пред колата ми се струва че звука идва някаде от дясно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Значи най вероятно се е разбила ролка.Карай я на сервиз-там разбират.Проблема може и да е лек,но по добре да си спокоен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервиза ми казаха че по мотора няма нищо нередно,според тях е вибрация от някои тампон..но като гледам двата отгоре са здрави,третия отдолу само не съм видял но ми се струва че и тои е здрав...мисля си колекторите да не ми правят тая мизерия... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че ти трака като дизел, запита ли се дали автомобилът ти не започва да работи на 3 цилиндъра, което може да е в следствие на кабели и тн. Провери си първо това нещо. Първо си виж признаците, които сам може да прецениш. На тъмно отвори капака на колата както е запалена и виж дали изкри. Ако изкри знаеш какво да правиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо това проверих,всичко е наред,колата штеше да прекъсва иначе ... Според мен е наистина някои тампон които е тръгнал и от там идва целия проблем..може и колекторите да правят мизерията..но колата си върви перфектно.. само тракането където се чува.. усеща се в купето,отвън не се чува нищо...!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спукан изспускателен колектор ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаам. Случва се това при някои хонди с времето. Имам го същото (без внезапната загубата на мощност спомената в началото). Трака си като дизелче, дразнех се и отидох при Омбре. Момчетата там казаха, че двигателя е перфектен и тампоните са здрави, но от тях някъде е. Срещали са го много често тоя проблем. Седяха няколко часа, слушаха, настройваха, бутаха ама ефект никакъв. Колата и няма нищо но си потраква и казаха, че не могат да направят нищо. Питах дали не е за реглаж на клапани или смяна на нещо ама казаха, че колата си е екстра. Стихнахме си ръцете и по живо и по здраво.... и левче не взеха за хамалогията. Готини пичове, жалко че си потраквам.

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е, като тракане на клапани съм чувал, че хидравличните пулове /ако така се казва/ на В-тека със времето започвали така да чуколят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мойта притраква като я запаля студена за около минутка и после си утихва ама знам,че е от клапаните ....ама те не са хидравлични :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За изпускателните колектори...мисля че трудно би се спукал някои..по възможно е гарнитурката им..ама тя немисля че ако пропуска ще трака по тоя начин.. но ще ги проверя и тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ведър, нямах предвид пулове на хидравлични повдигачи. Не правилно съм се изразил за, което се извинявам. Щифтът който заключва кобилиците при В-тек режим, по принцип се чува едно чуколене от там слабо. Ама мисля, че бягам от темата, извинявам се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от VTEC-а и на обикновените мотори се появява това чудо.Аз го имам това потропване на D14Z2 -2000г.И аз не мога да си обясня от какво е вече 8-10 000км. нито се усилва,нито намалява шума.Само на топал двигател се чува и на ниски обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам същата работа е с моита,на ускорение на първо и втора също се чува.. след тва мисля че го няма вече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя дел сол също е така. Беше ми спукан на едно място изпускателния колектор...е, смених го ама ефект няма. Пак си трака като дизел. И то точно както колегата го описва - отвън двигателя се чува добре, а вътре в купето се чува: "та-ка-та-ка-та-ка". Мисля да пробвам да сменя тампона до ангренажния ремък и се надявам да се оправи. За мен това са някакви вибрации от двигателя, които се предават на купето и супер много дразнят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам някакъв странен резонанс около 2500-3000 об, който се чува по различен начин при ускорение и отпускане на газта, но го усещам само в купето и е много слабо, отвън при двигателя не може да се хване. Дали е нещо по генерация, колектори, кой знае?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слеид и ние тва се опитваме да разберем,но досега нищо конкретно не е излезнало..все още чакам някои да даде решение,а сега отивам да погледна кво става с колекторите...и ако има резултат ще пиша..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички колеги!Днес станах свидетел именно на този шум в собственият ми автомобил.Това ме леко озадачи,смятах че е просто лоша шега на въображението ми,но четейки форума започвам да се обеждавам че за подобни шумове се изисква определено твърде богато въображение за да ги сметна за заблуда!Не знам дали е от горивото което ползувам или е някакав дефект но, проблема е факт.От скоро съм в БГ заедно с колата,на вън кадето живея и карам никога не съм чувал подобен шум от този двигател и такава вибрация.До този лош момент двигателиа работеше толко тихо че ми се е случвало да въртя втори път контактния ключ на сфетофар докато чакам поради механично притеснение да не е загаснала:).Колата е 1.4 CIVIC SI-98,казаха ми че някаде в Горубляне(София) има много добър сервис на Хонда,смятам да отида до там и да поговоря с механиците за това.Радвам се че намерих самишленици в проблема от които мога да разбера евентоалното му решение за което ще ви бъда истенски благодарен.Между другото притежавам оригинална техническа литература на посочената по горе Хонда написана на Италиянски език,хубавото е че има снимки на това кое какво е и каде се намира в копето и под капака както и по ходовата част и как се маниполира,мисля скоро да я сканирам за да мога по лесно да я испращам на нуждаещите се от нея.Обедих се че по родните ни пазари за книги има толко не нужна хартия направена под формата на книги,но техническата литература е една цяла одисея да бъде открита,за това ако на някой мога да му помогна то ще се ангажирам да я сканирам в най кратък срок!Винаги ми е приаятно когато се разминавам с някоя Хонда,защото мога да осетя удоволетворението на колегата срещу мен!Желая на всички колеги лек и безавариен път и дано скоро почнем да се радваме и тук на добри пътища и качествено гориво защото с тях шумовете ни по автомобила не минуемо ще намалеят!С уважение,Димитър!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега установи ли източника на шума любопитен съм понеже доста маймунки сме на този клон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

случка от недалечното минало : една хондичка , изведнъж почна да почуква леко. Звука беше все едно добре тракащи клапани. В последствие шума се поусили и стана като на дизелче и накрая се оказаха 2 лагера на биелите. Звука се чуваше най-добре на празен ход и като се кара се получаваше като резонанс към 2-3 хил оборота.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, терористе, очаквах да ме зарадваш с решение, ама на.... :cool: лично при мен лагерите са сменяни скоро и го изключвам като решение. Но може би проблемът ми е мааалко по-различен от на другите колеги... Тампонът на двигателя ми (до ангренажния ремък) е крив до колкото видях на скоро. Веднага погледнах на хондата на баща ми и си беше наред. Някой да е забелязвал такова нещо? Другата седмица мисля да купя един, да го сменя и ще споделя дали има решение в моя случай. :Dп.с. при мен освен, че се чува като дизел има и бонус - вибрации по скоростния лост и купето при проверена генерация :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ги същите вибрации в купето и по лоста на празен ход, специално ходих да ми проверят тампоните на двигателя, според майсторите не е в тях проблема. Диагностиката също не показа някакви неизправности, свещи, кабели и вс. останало също са наред.Надявам се предположението на Терориста да не е вярно, че иначе ще я засиля от някоя скала.В интерес на истината имах едно тракане на празен ход, което се учестяваше и усилваше до 1500об, след което двг. го заглушаваше, но се оправи на 100% с реглаж на клапаните. Остана обаче резонанса към 2500-3000об. Тогава все едно ускорява дизел (половин милионник) :DP.S. Вибрациите стават доста по-силни лятото като работи климатика - това също беше упоменато при прегледа на тампоните, но :cool:

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, явно повечето сме с този проблем и решение няма. Ще си търпим тракането като на дизелче, добре че поне и харчат като такова :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за засилване на вибрациите с включен климатик и то доста! Някаде бях чел, че на пръв поглед добре изглеждащи тампони могат да не стават за нищо. И то е логично...гумата се втвърдява с времето и си губи свойствата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с резонанса към 2200-2800 оборота и аз го имам по принцип ,но в последно време се изгуби... шума наподобява все едно комшията реже дърва с циркуляра.. :cool: съжалявам за сравнението но е най-близко като идея :cool: брат ми огледа тръбите по изпускателната система да не е тенекийка няква , оказа се че не е... обаче и той има съмнения за биелни лагери.. служебното му субару джъсти тракало така и като го отворили - лагери :D:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А недейте така! Толкова ли са слаби лагерите на японските двигатели?Radeon4o те тампоните не ги гледаха а направо ги тестваха яката - с клатене на двигателя със съединител и на ръка. Казаха, че няма проблеми според тях, но кой знае. Понякога уж няма проблем, ама като смениш и нещата се подобряват. Ще се радвам да споделиш какво е станало след смяната на твоите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да повдигна малко темата... Някой може ли да ми каже какво се получава при крива шайба на коляновия вал? Нали има и роля на балансиращо устройство и може ли вибрациите да се появят от нея ако "играе"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля че е от някои тампон на двигателя...но като се замисля хубаво...няма никакъв смисъл..колата и на място трака,без да има натоварване..нещо друго ще е..аз също чакам все още да видим какво ще излезне...но във вървенето на колата няма разлика..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slade при теб почукването не се ли оправи след реглаж на клапаните при Омбре?Или е друго сега това?Питам че при мен след реглажа на клапани (D14Z2)си остана почукването само на ниски обороти (под 900) нагоре го няма.Не гори масло,върви добре,но загрее ли почуква странна работа.Има ли решение някой?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На около 5000-6000 ,но какво значение има това?Здрав двигател не би трябвало да почуква ако ще да е на 10 000 маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slade при теб почукването не се ли оправи след реглаж на клапаните при Омбре?..

Да, оправи се. Като я купих тракаше като лош дизел и то при загрял двигател. Най-яко се чуваше като пусна газта и оборотите спадат през 1500 надолу. След реглажа това тракане изчезна като с магическа пръчка.Това, за което говоря сега не ми прилича на тракане, а на някакъв резонанс (като супер високочестотно потракване - все едно ламаринка придрънчава, но с голяма честота). Освен това е толкова тихо, че никой не му обръща внимание (аз включително). Отвън при двигателя като форсирам не може да се усети, само в движение отвътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де а някой някога имал ли е проблем например с кобилиците на Хонда.В смисъл ако чука нещо от двигателя или е клапани ,или белни лагери така ли?На някой случвало ли му се е да се окаже нещо различно от клапани или биелни лагери?Споделете повече мнения за отстраняване на тракане от двигателя.Нека не пишат само хора които имат такъв проблем,а и хора които са го решили вече по един или друг начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега според мен все оште си за реглаш на клапани дано не съм прав но по това което обясняваш след като загрее мн. прилича

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да ви дам пример за проверка при съмнение за тракане то биелен лагер или ботален болт защото и тои трака подобно на легера но иначе 95% са клапани не да се върнем на проверката при хондата по леснят вариант е докато работи с малко по хубави клещи почвате да вадити кабелите 1 по 1 от капачката и слушате кво се случва (вадите 1-ви и ако шумът изчезне е от него ако не продалжавате нo връщате 1-ви и токава вадите друг)

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вадите , вадите и по някое време ако изчезнат всякакви шумове от двигателя, значи е изгаснал и трябва да отидете да си купите нова бубина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гори гори и още как.Ако вадиш кабел по кабел трябва да слагаш свещ и на извадения кабел опряна някъде на маса.И задължително се гаси мотора преди пробата на всеки цилиндър.Иначе ще има коледна честитка -нова бубинка.Добре че беше " teror1sta" да ме светне за тази манипулация иначе и аз щех и аз да съм в магазина за нова бубинка.Все пак това не е Лада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...