Jump to content
jani morani

тресене на двигателя на празен ход-акорд

Recommended Posts

здравейте,проблема ми е някакво тресене на двигателя на празен ход...,качвах е на диагностика и нищо не откриха,наскоро един майстор се осъмни за затягане на клапани и мисля да е отворя,така и така гарнитурата на капака ми е за смяна,ако някой е имал подобен проблем,моля за съдействие,благодаря предварително....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми е ден да се оплаквам затова ще се намеся и тук.Преди 4-5 дни обикалях в горещените с жена ми. И я изчаквах на различни места с запалена кола на място - заради климатика! По едно време реших да си допълня почти празния резервоар. И пак си седя някъде в работещата кола. И в един момент усещам, че някой ми бута колата?! Оглеждам се - няма никой. След малко пак така!!! И тогава се усетих, че двигателя тресе и клати цялото купе - нещо което до сега не ми се е случвало. Сетих се, че и малко преди това заредих - и се светнах, че съм гризнал кофти бензин. До сега не бях зареждал в тази бензиностанция, а дали ще заредя пак...?!Дано и твоя проблем да е същия! Защото други идеи нямам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се оплача и аз,въпреки че при мен не тресе.Чува се странен шум и не мога да го локализирам от къде е-струва ми се че идва от двигателя.Самия шум е ламаринено дрънчене,не стържене а по скоро тупкане на метал в метал.И всичкия този досаден шум спира когато стрелката на оборотмера премине 2000.Тогава спира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

здравейте,проблема ми е някакво тресене на двигателя на празен ход...,качвах е на диагностика и нищо не откриха,наскоро един майстор се осъмни за затягане на клапани и мисля да е отворя,така и така гарнитурата на капака ми е за смяна,ако някой е имал подобен проблем,моля за съдействие,благодаря предварително....

Да не ти е дал фира някой тампон на двигателя?Това се проверява лесно-палиш го гледаш кой е заминал. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете я да изстине и проверете клапаните, не е кой знае каква философия. Ако не се прави на време стават бели! Аз се изсипах маса пари зареди предните собственици и не Ви го препоръчвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ФЕНОВЕ!ПриятелЧета нали се сещате че имате освен другите валове в мотора има един дет му викат БАЛАНСИРАЩ-що не му обърнете внимание???????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един или два - последно колко ? :D При какви обороти са тия вибрации ?И не е от "затегнали" клапани... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да се оплача и аз,въпреки че при мен не тресе.Чува се странен шум и не мога да го локализирам от къде е-струва ми се че идва от двигателя.Самия шум е ламаринено дрънчене,не стържене а по скоро тупкане на метал в метал.И всичкия този досаден шум спира когато стрелката на оборотмера премине 2000.Тогава спира.

При мен на първо четене се оказа катализатор,възможно ли е,не трябва ли да светне лампа на таблото?Чудех се защо шума спира мине ли 2000 оборота. Редактирано от stivy
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jani, има ли някакво развитие по въпроса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "G M" сори за глупавия въпрос ама я разясни малко за тоя БАЛАНСИРАЩ вал и де се намира по-точно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "G M" сори за глупавия въпрос ама я разясни малко за тоя БАЛАНСИРАЩ вал и де се намира по-точно ...

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се оплача и аз,въпреки че при мен не тресе.Чува се странен шум и не мога да го локализирам от къде е-струва ми се че идва от двигателя.Самия шум е ламаринено дрънчене,не стържене а по скоро тупкане на метал в метал.И всичкия този досаден шум спира когато стрелката на оборотмера премине 2000.Тогава спира.

Това тресене ти е от системата на ауспусите. Преди ми го е правило на рено 19 и се оказа, че е една ламаринка, която е над меката връзка между изпускателните колектори и ауспуха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Imam edin vupros samo che moeto e pri puskaneto na klimatronika kachva mi do 100 gradusa i samiq dvigatel stava sus golemi vibracii pri puskaneto na klimatronika a kogato ne go puskam si raboti normalno bez nikakvi vibracii i zagrqvane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Imam edin vupros samo che moeto e pri puskaneto na klimatronika kachva mi do 100 gradusa i samiq dvigatel stava sus golemi vibracii pri puskaneto na klimatronika a kogato ne go puskam si raboti normalno bez nikakvi vibracii i zagrqvane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...