Jump to content
vovka

Интерес към Акорд 95-98 г. бензин

Recommended Posts

Здравейте,съвсем нов съм в този форум,а и доколкото видях има и още някакъв такъв за хонд на български...

Харесал съм си акорд в годините 95-98 и май се води 5-та генерация.Двигателите са 1.8 и 2 литра бензин и 2 литра дизел на роувър.

Понеже карам дизелов автомобил,май искам вече да е бензин с газова евентуално.Тук в България има една шепа такива коли,те вече и са на 20 години де.

Интересува ме освен обичайното дали всичко работи дали имат някои техни си проблеми сиреч детски болести.

Гледам че повечето имат климатик,абс и еърбеци което е добре,а и колата изглежда голяма и комфортна.На ръст съм 193 см и мисля че би ме устроила.

Интересува ме също разход на газ и бензин при нормално каране.

Ръждата хваща ли ги,и въобще каквото се сетите.

Благодаря предварително. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал такава с дизела на роувър и за 4 години служба съм сменил гарнитури на нафтова помпа, съединител, едно маркуче 5 см на изхода на турбината и само консумативи...а и презапояване на снопа с кабели, който върви отгоре над мотора, защото се оголват кабелчета и дават на късо и почва да прекъсва като бензинова ;)

Жесток кон е, няма умора!

Разхода беше около 7,5-8 в града и около 6 извънграда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Разбирам.Само че аз искам бензинова,понеже карам в момента дизел и бръмченето ми идва малко в повече на дълъг път и хондата е малко по-голяма и надявам се комфортна.Просто исках да знам като ходя да гледам освен обичайните неща дали да гледам нещо друго обичайно за модела.Така като гледам 1.8 е най-масовият двигател за пета генерация.

Редактирано от vovka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам такава кола вече 4 години, началото на 95-а година (т.е. преди фейслифта, след септември 95-а са фейслифт и най-вече предницата е с по-различен дизайн).

 

Най-големия проблем е ръждата. Гледай задни вежди, прагове.... че са тръгнали, това е ясно. Въпроса дали е много фрапиращо, дали е правена (кърпена) и дали е направена като цяло добре.

 

Моята е 2,0 131 коня бензин, карам я на бензин (няма газ или метан). Разход.... извън града/магистрално от 8 и половина до 11 (11 магистрално гори, ако взимаш София-Бургас за  2 часа и 35 минути). Градско.... много зависи от това колко паления ще караш, на колко къси разстояния, дали е зиме или лято.... но грубо казано разхода в града който аз съм правил е лято от 12,8 (това ми е рекордния минимум), зимата стигам и до 16 / 100. Т.е. не е особено икономична кола, да не кажем обратното.

 

Понеже спомена, че си висок.... 193см.... аз съм 185 и 120+ кила. Дали ми е удобна.... като цяло да. Седалките са много добри (удобни) на този модел, но така са направени, че позицията на седене е за мен лично прекалено висока (дори и да я регулираш на най-ниско положение пак е висока). Ако попаднеш на модел с шибедах е възможно разстоянието между главата ти тавана (шибедаха) да са буквално 2 - 3 сантиметра. Това е което е малко кофти, но зависи какъв типаж си - дали седиш в седалката с възможно най-изправена вертикално облегалка (аз съм така) или обичаш облегалката да ти е назад и да си един вид полегнал. Пробвай, седни в някоя такава кола и прецени теб дали те устройва.

 

За градско каране - няма кеф в тази кола. Остави разхода, мен лично ми е все тая дали ще ми гори 10 или 16 / 100. Затова и не съм сложил газ - не ме бърка дали за 15 000км (колкото навъртам годишно с тази кола) ще дам 500 лева повече или по-малко бензин. Все тая. Но.... в града няма особена динамика за искорение 0-100 примерно, светофарни "гонки"... скучна кола е в това отношение. Предавките са относително къси. Приятна кола е за дълъг път - да стъпиш на магистрала, да вкараш 5-а и като минеш 4000 оборота (което са към 130 - 140) почва да става мноооого приятна кола за каране (разбирай ускорение).

 

Като лоши неща които мога да изтъкна (освен ръждата), това е провисващия плат на таван (оправя се при автотапицер за 100-ина лева с нов плат/кожа, каквото си харесаш), провисващ плат на корите на вратите (и сам може да си го оправиш с тубичка хелметекс, четка и някаква импровизирана шпатула - неща на стойност броени левове). Спирачките на тази кола са....... да си го кажем направо ЛОШИ :) Не спира особено добре. Почти винаги задните ти спирачни апарати ще са блокирани (обикновено се късат гумичките на водачите, влиза вода и мръсотия, от там клеясва, няма вакум и т.н.). Предните спирачни дискове са особено гнусни и извратени като конструкция, начин на монтаж/демонтаж, няма такава дивотия измислена от хонда (така е и този модел Акорд 5-а ген, така и е и предишния модел Акорд 4-а ген. 1989-1993). Просто са някакъв ужас  предните спирачни дискове речеш ли да ги смениш - много майстори които са пипали такива акорди (или ровър 600) са им побеляли косите.

ABS системата на модела доста често дава фира - или прави проблеми или тотално е отказал да работи, но това си е като цяло нормално за стари коли. А и между нас казано - като че ли без ABS точно тази кола спира по-добре.

 

Фаровете на къси светлини през ноща са на незадоволително ниво, което си е типично за Хонда според мен (не съм срещал досега Хонда, която да ми хареса как "свети" през ноща, освен ако не набиеш дълги светлини разбира се - мое мнение).

 

Ходовата част на тези акорди е относително здрава и безпроблемна. Шарнири, накрайници, биалетки, тампони се намират по магазините и не са скъпи, на нормални пари са. Гледай най-вече хидравличната рейка да не тече, да не е разбита (дали има голям луфт във волана) - това си е типична слаба черта на кажи речи всички хонди :) Конструкцията на задното окачване е горен и долен носач, свързани с едни шенкел с шарнир за горния носач - извратено е (така са и стария модел Акорд 4-а и ако не се лъжа прелюдите след 3-а ген.). Недостатъка на този тип задно окачване е, че тази кола е НАЙ-АНТИ МАНЕВРЕНАТА КОЛА НА СВЕТА :) Няма никакво пасивно завиване на задния мост и ще се хванеш за главатаа колко много маневри трябва да правиш в градско каране/маневриране, имаш чувството, че не караш кола дълга почти 4 метра и 70 см, а караш нещо което е 6 метра :) Но се свиква. Не случайно Хонда на Акордите и Прелюдите с този тип задно окачване са били измислили 4WS системата за активно завиване на задните колела - за по-добра маневреност. Между другото, този Акорд 5-а ген. правен в Англия си е японска разработка, не е измислена от Ровър както много хора си мислят и се бъркат. За Япония се е казвала Honda ASCOT INNOVA и за Япония е предлагана с тази 4WS система, но за Европа този модел не е предлаган с 4WS.

 

Друга особеност на ходовата част - хем вози твърдо типично за Хонда (усещаш всички неравности, сравнена с директни конкуренти в този клас на други марки), хем не е толкова стабилна като Прелюд или Сивик. Люлее се в завоите, накланя се и имаш чувството, че ще се преобърнеш ако си с по-висока скорост. Но се свиква. Това е ако си на стандартния размер 185/65/15 гуми, ако сложиш по-широки гуми, например 215 или 205 или дори само 195 ширина - ще усетиш веднага, че колата е по-стабилно и се накланя много по-малко.

 

Управлението за ел. стъклата е поставено на идиотско място - до ръчната спирачка. И докато му свикнеш, зор ще видиш. Има склонност да прави магарии това управление - да нагарят контакти и по някой път да не може да си отвориш или да си затвориш прозорец, но с едно разглобяване и почистване на контактите се оправят нещата.

 

Хубави неща за модела - много субективно е, но на мен лично интериора много ми харесва чисто и просто като дизайн, като линия, на вид. Като изключим провисващия таван и разлепящите се платнени вложки на корите на вратите, материалите за направа на салона са на добро ниво за времето си. Дамаските (плата) за направа на седалките е много приятен (плюшен) и качествен - почти е невъзможно да видиш такъв акорд с разкъсани седалки, ако ще да е на 500 000км. Има неща, дребни на пръв поглед,  които радват в модела, които ги няма в други Хонди от тези години - например подлакътника и жабката са тапицирани с една мъхеста материя, така че като сложиш нещо и то почне да се пързаля напред-назад да не се удря в твърда пластмаса и да те дразни. Жабката има крушка (може и смешно да звучи, но това за хонда си е екстра :) ) и амортисьор, който като отвориш жабката не ти позволява тя да се изтърси изведнъж.... Ако е модел iES, колата ще има стандартна аларма и дистанционно отключване/заключване на вратите, което не е радиодистанционно, а е инфрачервено :) Ако е пак такова изпълнение (ниво на оборудване) - имаш т.нар. комфортен модул, който със задържане на ключа на шофьорската врата, ако са ти отворени шибедах, стъклата са свалени.... то те се вдигат едно след друго. За 1992-а година (когато излиза модела) не са много колите които са могли да се похвалят с подобни благини ;) Ако е отново iES - освен имитацията на дърво по таблото, имаш едно капаче над пепелника, което с натискане ти крие касетофона/плъра и не се налага при всяко слизане от колата да вадиш панел (та някой наркоманче да ти разбие колата заради единия магнет :) ), нещо което е супер удобно и рядко срещано в колите като цяло. 

Друго което на мен лично ми прави изключително добро впечатление и ме радва (ползвам непрекъснато), е че това е една от многото малко Хонди, на които може да отваряш и затваряш въздуховодите за парно/клима, които се намират в централно положение отгоре на таблото. Не знам дали си наблюдателен и дали си карал хонда досега, но ако си и двете, ще ти е направило впечатление, че 98% от Хондите като цяло НЯМАТ възможност за затваряне на духалките по средата на таблото, а по някой път това дразни - давам пример с мен. Зимата, искам да започне да ми духа топло в краката и в ръцете, тогава съм отворил клапата и ми духа от средните духалки. Но след 30 минути искам да не ми духа вече, защото бузите ми пламват и не искам да ми вее в лицето топло, искам само лявата духалка (тази на таблото до вратата) да ми вее - е, просто затварям да не вее от тези по средата на таблото. Масово обаче хондите това обаче го нямат и се налага, да разместиш позицията на средните духалки на таблото (за да не ти вее в лицето), което е съгласи се неудобно, неергономично на ден да настройваш позицията на тези духалки по няколко пъти. Друго нещо невероятно готино и удобно - ако си iES изпълнение, точно между тези две духалки по средата на таблото имаш един плъзгач, за превключване от топло към студено :) За какво говоря - например зима е, пуснал си да ти духа топло парно, но в един момент ти писне от средните духалки да ти вее топло. Или ги затваряш....... или просто с този плъзгач превключи да ти вече студено и да се разхладиш. Това е уникално хитро и приятно нещо, виждал съм го и на предишния модел Акорд 4-а генерация 1989-1993, но на следващите модели просто го няма това, а за мен е прекрасно решение. 

 

Друго много хубаво нещо е - седалките. Вече ги споменах, че са удобни, като удобството им се дължи до голяма степен факта, че може да се регулират на предните седалки подглавниците освен по височина, също така и под ъгъл. Много са малко Хондите на които подглавниците се регулират под наклон. Като се замисля, такава "екстра" имаат този Акорд 5-а ген, без значение дали е Евро седана или Японско/Американската версия Седан, Купе или Комби, Акорд 6-а ген. без значение дали е Евро Седан/Хечбек (НО само ако са високо изпълнение, ако са iES) или Американско Купе/Седан, по-стария модел Акорд 4-а, Legend 2-а и 4-а ген. и.... май са това хондите на които подглавника е "гъвкав" и може да се настрои удобно, така, че да си отпуснеш главата на дълъг път и да не ти се напряга врата. Всички други Хонди подглавника  може само във височина да се регулира (а модели като Del Sol, подглавниците дори и това не могат) и на дълъг път, след час и половина - 2 ти иде да слезнеш от колата и да си счупиш врата от болки :(

 

Такива дребни неща които не са кой знае какво, но радват и създават малко кеф в иначе скучната за каране кола - мен лично ми правят впечатление и съм на принципа, че "дявола е в детайлите".  Някоя друга пластмаса може да поскръцва в студа и по дупките, но това е все пак Хонда - това си е нормално за марката :)

 

Ако хидравличната рейка е изправна - волана ще ти се стори много лек, все едно колелата са във въздуха. Много силна хидравлика има, което за градско каране е удобство (което е парадокс, като имаш на предвид разхода на бензин + мизерната маневреност, но това е положението :) ).

 

Багажника е с голям обем и побира доста боклуци. Парното е мноооооого силно, за мен този модел хонда е с едно от най-силните парно което съм виждал в кола като цяло, а определено съм покарал и повозил в доста коли и съм особен чешит човек, че почти винаги ми е студено и за мен парното е най-важната екстра в една кола. Няма поленов филтър (филтър за климатик), без значение дали Акорда има или няма климатик. 

 

 

------

 

Понеже стана дълго и може би отегчително, да обобщя: гледай за проблеми като ръжда по задни вежди и прагове, дали спира като цяло добре (спирачките са слаба страна на модела), рейката дали е стегната (да няма луфтове, да не тече) и другите стандартни неща за нова стара 20 годишна кола :) Разни козметични неща като провиснал таван, разлепен плат от кори на врати са бели кахъри оправящи се със стотинки. Успех.

Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен да благодаря за мега изчерпателното описание и ако е писано да стана хондаджия :)

Прочетох го цялато,най-вероятно ще го прочета още няколко пъти.Честно казано не вярвах чак толкоз спирачките да са мизерни,ама явно може.Всичко друго почти не ме плаши,щото и аз съм стоял и ходил напред назад по сервизи и ако я сравня от към екстри моята сегашната си е направо спартански трактор :)

Жив и здрав бъди ADH-Honda  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш и комбито, което според мен е много по - добро от седана.

 

Реално двете коли нямат нищо общо. 

 

 

post-29753-0-65741700-1458132866_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами освен да благодаря за мега изчерпателното описание и ако е писано да стана хондаджия :)

Прочетох го цялато,най-вероятно ще го прочета още няколко пъти.Честно казано не вярвах чак толкоз спирачките да са мизерни,ама явно може.Всичко друго почти не ме плаши,щото и аз съм стоял и ходил напред назад по сервизи и ако я сравня от към екстри моята сегашната си е направо спартански трактор :)

Жив и здрав бъди ADH-Honda   :)

 

 

 

Спирачките "като се направят", вече биват и колата спира, не е като да не спира. Но дори и направени перфектни, пак няма да "коват" на място като натиснеш, както примерно коват на други коли (да речем при сивик бил той отзад и с барабани, ако си карал де, затова го давам като пример). Просто е направена за по-пенсионерско каране и съответно спиране, много много да се прави човек на състезател с акорд.... не върви. Не казвам, че е бавен, може и 210 да анаправиш с такава кола (с 2,0 131 коня мотор), но си е кола за по-улегнал стил на каране.

 

И казвам "като се направят", защото 99% съм готов да се обзаложа, че Акорд за продаване ще е със запекли задни супорти и ще спира колко да не е без хич. Това си им е масов проблем. Но не се шашкай - цели ремонтни комплекти (гумички къде какво що има по един спир. апарат) за задни или предни спир. апарати струват жълти стотинки (по спомен, около 10лв беше комплекта за един спир. апарат).

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Honda-Accord_SE_2002_800x600_wallpaper_0a

Редактирано от vovka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако е с такова табло и ръчна кутия може.Но предполагам това е само щатско изпълнение....за съжаление.

Аз не съм състезател и отдавна не съм 20 годишен,просто колата все пак  трябва да има някаква сила ако примерно изпреварваш тир с пълна кола.

Допълнение:горната снимка май е от 6-7 генерация,и не,никакви хонди не съм карал.Основно рено и ауди и наистина на рендетата спирачките има са много добре. :)

Редактирано от vovka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още три въпроса конкретни:

1.Като ходова част колко здрави са по тия нашите хубави пътища,имайки в предвид тежината на автомобила?

2.Гуми 195/65/15 стават ли на оригиналните джанти?

3.В средата на таблото има една имитация на дърво дето малко на друго ми прилича...Гледам има и акорди с черно такова.Може ли тия червени части да се изкарат и боядисат с черен спрей и ще държат ли боя или от някоя морга има оригинални черни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрава и хубава кола е!

Иди на един оглед, качи се, покарай и ще я видиш!

В крайна сметка на кола за 2000лв не виждам какво толкова има да и се вглеждаш и да се чудиш

Стават гумите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още три въпроса конкретни:

1.Като ходова част колко здрави са по тия нашите хубави пътища,имайки в предвид тежината на автомобила?

2.Гуми 195/65/15 стават ли на оригиналните джанти?

3.В средата на таблото има една имитация на дърво дето малко на друго ми прилича...Гледам има и акорди с черно такова.Може ли тия червени части да се изкарат и боядисат с черен спрей и ще държат ли боя или от някоя морга има оригинални черни?

 

 

1. Здрави са, деянат на диво каране из дупките. Дори и да се счупи, нещата не са скъпи - шарнир от 30лв нагоре, накрайник от 25 - 30 нагоре, тампони..... зависи, но има и такива по 5лв които са (примерно тези, които са на задните биалетки, понеже биалетките са разглобяеми и може само тампона да се смени). Колата за габаритите си не е кой знае колко тежка - в зависимост от екстрите и мотора, ненатоварена колата тежи между 1200 и 1300кг (грубо говоря), което за кола дълга почти 4,7 метра е относително ниско тегло

 

2. Стават и 185 и 195 на 65 височина 15-ки гуми, на оригиналните джанти (метални или алуминиеви), Моята е именно и на двата размера - зимни гуми на метални джанти 185/65/15, летни гуми 195/65/15 на оригинални хондови лети джанти.

 

3. Дървените имитации са според оборудването. По-високо ниво на оборудване - имаш "дърво", по-ниско ниво (по-малко екстри) - няма "дърво". Нивата на оборудване са "iS", следва "iLS" и най-високото е "iES". При първото със сигурност оригинално няма "дърво", при последното със сигурност (моята е такава и е с дървена имитация на таблото), за средното ниво на оборудване не съм сигурен, но мисля, че и то беше с "дърво". 

Няма невъзможни неща - всичко може да се свали, изпили на водна шкурка и след това пребоядиса. Според майстора (кой колко умения, желание и инвестиране в материали) би могло да се боядиса като имитация на надраскан чугун или дори "пияно лак" - всичко зависи от майстора :) Въпроса е, че шибано се разглобява таблото на точно тоя модел Акорд. Докато свалиш тези елементи боядисани като дърво, зор ще видиш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

" Детски болести "   :) ... ако имаме предвид , че една човешка година е равна на 7 автомобилни :) /като кучешктие/ - моя ветеран на 22 лета е прав и ти ръкопляска :)

Каквото и да има по колата , се ремонтира с до 200 лв :) 

Аз бих взел кола без ръжда , от колкото с върнат километраж :) и с много шукарии  

Колата ми е 2.0 - 131 к.с.
това което ще те посъветвам е да внимаваш къде ще слагаш газта - за да ти я настроят хубаво / отдавана съм спрял да гледам разхода , но на газ с 19,5-20 литра минавам към ~180 км. градско ) Извън града ако се кара бавно под 10 , ако карам над 140 - 10

За гумите - 
Оригиналния размер за 2.0 кубика е 185/65/15 или 195/60/15 . Аз умишлено съм със 195/65/15 - малко по-евтина гума, малко по-голям балон, по-меко возене, малко по-голям разход, 



 

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не искам да разводнявам темата и да навлизам във вечния спор за разход на гориво, но колега СК1... непонятно ми е как градско минаваш 180км с 20 литра газ. Това прави малко над 11 разход ГРАДСКО, което дори по каталожни данни (които са лабораторни, при идеални условия, т.е. почти невъзможно да се постигнат в реалния живот) са 12 и половина. Просто разход 11 в града и то на газ... за Сивик ЕК3 VTEC-E е кажи речи постижим, но не и за Акорд, не и с F20 мотор, еле пък и сега зимата.

 

Или градското ти не е градско (един вид караш по околовръстното или през ноща без работещи светофари и траафик и с едно палене на колата изминаваш 60 - 70км без да гасиш) или си объркал обема на газта, първата цифра да с една по-малка. Виж 180км градско с 30 литра газ (което ще рече разход 18 и половина, което Едмундо :) не веднъж е потвърждавал, че е правил на неговото бившо СС7 с F18 мотор) тогава бих ти повярвал. 

 

Но както и да е. Пак казвам - не искам да споря и да превръщаме темата в статистика за разхода  :) Аз градско на БЕНЗИН под 12 и нещо и то лятото - не съм могъл да сваля. Обикновено градския ми разход се движи 13 - 14, в много студени минусови януарски/февруарски дни съм стигал и до 16 и нещо. Карам на къси разстояния (максимум 4 - 5 км. и след това спирам) в града и все в пикови часове. Ако излезна през ноща да карам безделно и безцелно просто за кеф, когато светофарите не работят и няма коли по пътя и така да си навъртя 100км пробег с едно единствено палене.... тогава може би бих паднал под 12, но това не е градско, не и "нормално, средностатистическо градско каране".

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко разбрах и изчетох.Отново благодаря за коректните отговори.И сега се сетих че едно време съм карал джазка от първите и до 120 вървеше,после хич я нямаше. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нормално. Джазз е кола с малък обем двигател с малък въртящ момент и малко коне - няма сила за високи скорости. Но пък е лека и за града е динамична и бързо ускоряваща.

 

Акорда е пълна противоположност  - в града се струва едва ли не тромав, но на дълъг път (най-вече магистрала, 5-а предавка, 4000+ оборота) почва да върви доста прилична и приятно.

 

Успех.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не искам да разводнявам темата и да навлизам във вечния спор за разход на гориво, но колега СК1... непонятно ми е как градско минаваш 180км с 20 литра газ. Това прави малко над 11 разход ГРАДСКО, което дори по каталожни данни (които са лабораторни, при идеални условия, т.е. почти невъзможно да се постигнат в реалния живот) са 12 и половина. Просто разход 11 в града и то на газ... за Сивик ЕК3 VTEC-E е кажи речи постижим, но не и за Акорд, не и с F20 мотор, еле пък и сега зимата.

 

Или градското ти не е градско (един вид караш по околовръстното или през ноща без работещи светофари и траафик и с едно палене на колата изминаваш 60 - 70км без да гасиш) или си объркал обема на газта, първата цифра да с една по-малка. Виж 180км градско с 30 литра газ (което ще рече разход 18 и половина, което Едмундо :) не веднъж е потвърждавал, че е правил на неговото бившо СС7 с F18 мотор) тогава бих ти повярвал. 

 

Но както и да е. Пак казвам - не искам да споря и да превръщаме темата в статистика за разхода  :) Аз градско на БЕНЗИН под 12 и нещо и то лятото - не съм могъл да сваля. Обикновено градския ми разход се движи 13 - 14, в много студени минусови януарски/февруарски дни съм стигал и до 16 и нещо. Карам на къси разстояния (максимум 4 - 5 км. и след това спирам) в града и все в пикови часове. Ако излезна през ноща да карам безделно и безцелно просто за кеф, когато светофарите не работят и няма коли по пътя и така да си навъртя 100км пробег с едно единствено палене.... тогава може би бих паднал под 12, но това не е градско, не и "нормално, средностатистическо градско каране".

приказки за 15 и 18 и половина е причината да не сложа газ  7-8 години и да си я карам на бензин ... сега при мен е.... 11-12 ... градско !!! (не се самохлвая, не се заяждам .. разбира се има значение къде - аз съм от краен квартал в пловдив... ама ... си има сериозно градско .. сигурно имам и 0,5-1 л. бензин обаче) :) 

 

з на моята кола разход 12 (безнин) не съм виждал ! и съм напълно честен.... ( имало е моменти когато съм я карал  на всеки светофар 6500 оброта) .. 

не знам всички ли са така .. не знам аз ли съм уцелил ...

ама аз 15 газ не мога и нямаше да търпя никога  , при никакви условия ! (след като ми сложиха газта и ми даде 12 и нещо си  . махнах катализатора и нещата се очовечиха)

 

 

Така или иначе това е един много , много здрав автомобил .... и дори и с проблеми ... си заслужава всеки един лев, гарантирам смнението на 12 години употреба ... :) не искам да засягам автора, ама ... детски болести на 20 годишни коли ... може да се види само във хонда форум :)

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...