Jump to content
rollin

полуоски CR-V 2005г 2.2 дизел ръчка

Recommended Posts

Здравейте

Купихме едно служебно цр-в но тея от автосалона явно са му сменяли изцяло въртешни и външни карета, сложили са китйски и общи взето положението е зле... Колата тресе при ускорение.

Въпроса ми е:

Има ли разлика в целите полуоски и в каретата при 2.2 дизела с ръчните скорости или всички са еднакви?(като казвам всички визирам конкретно 2.2 дизел ръчка)?

Също така какво ще ме посъветвате да търся ? - Чисто нови полуоски и карета или втора ръка?

Майсторите които гледаха и опитваха да правят тези(китайските) казаха че каретата са прецакали и полуоските и нямало шанс да се рециклират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо те хвърлят в оркестъра.

Карето прецакало полуоската!? Как, изкривила се е, или шлиците са заминали, или ...

То тези неща могат да станат при монтажа, и най-вероятно са станали.

А майсторите, които ти казаха това доверени ли са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шлиците на полуоската били прецакакани, но монтажа е извършен преди да я купим.

А пък "новите" китайски карета си били още от нови зле...

Предполагам че разбират какво правят тези от сервиза но за първи път ходя до тях...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

От скоро карам Хонда ЦРВ 2005г дизел

Забелязах че при ускорение тресе отпред в дясно.Ходих на сервиз при познат и той разглоби предницата и установи,че междинното каре е здраво,както и тампона на двигателя.От там в сервиз Хонда .Тамощните майстори я прегледаха и ме посъветваха да сменя точно това , карето и тампона.Попитах ги сигурно ли е че ще изчезне тресенето отговора беше БОЖА РАБОТА. И сега в шах не знам какво да предприема.Проблема е че карето може да се намери само ОРИГИНАЛНО на Хонда и струва

600лв.а тампона малко повече от 600лв.Сериозен разход за да си прави човек експерименти.Не знам колегата от къде ги е намерил тези китайските.Не се предлагат такива.

НЯКОЙ ПАТИЛ ЛИ СИ Е С ТОЗИ ПРОБЛЕМ  МОЛЯ ЗА МАЛКО ПОМОЩ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колега,какво се оказа,че и аз имам същият проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с такъв проблем

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ми тресе между 80-90 км като вдигна и то при рязко ускорение.Аз ходих при Слави в Овча Купел и той ми каза, че е вътрешно каре, но ми препоръча да сменя и двете. С Хонда Црв, 2004 г, бензин съм .

 

Редактирано от w630i

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,скъса ми се предната лява полуоска.Мога ли да я откарам до сервиз на самоход без да прецакам нещо,или да търся пътна помощ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е писал колегата Krasi-mir в една друга тема, можеш.

На 19.04.2018 г. at 9:15, Krasi-mir написа:

 Даже на един светофар счупих предна полуока и около 3км карах на 4х3 ;) .

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко ОБАЧЕ :

Зависи, къде е счупена - ако е на средата, двете стърчащи парчета могат да потрошат камара неща при въртенето си.

Ако махнеш парчетата, не гарантирам, че маслото от скоростите няма да изтече.

Зависи, колко далече е сервиза - 4х4 не може да работи продължително време. Има термозащита, която го изключва. В най-добрия случай трябва да изчакаш да се охлади, а в най-лошия да прецакаш 4х4.

 

По-добре не рискувай да я караш на самоход.

 

Моята полуоска просто се беше извадила от външното каре и маншона я държеше да не се подмята. Карах с не повече от 20 км/ч.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е вече в сервиза,разстоянието е около километър и под лек наклон.Само я засилвах леко и по инерция повечето.Беше се строшила където стои баланса (някъде към средата).Учудващото е ,че на местото на счупване имаше ръжда и съвсем малко 2,3 мм чист метал.Явно се е закъсала преди доста време и сега и е дошъл момента.

...поздрави

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...