Jump to content
HondaExplorer

Акорда гасне - ignition switch?

Recommended Posts

Здравейте колеги, акордът ме изненада с поредната си мизерия. Започвам да се чудя хонда ли карам или друга марка, с тия на пръв поглед дребни и досадни проблемчета. Четох няколко аналогични теми, но все пак ми се ще и други да помислят над симптомите, за да не почна да пипам на посоки. Вече 3ти път в рамките на месец акорда ми прави мизерия с гаснене по време на движение. Вчера го направи в ключов момент, при движение с 80 в най-лява лента и можете да си представите какво е усещането с автоматика, който продължава да върви, но нищо не можеш да направиш, докато не спреш. Светна лампата за SRS, а по оборотомера разбрах, че е угаснал и двигателя. По спомен, пробвах да включа мигач да се престроя, но мисля, че не заработи, затова пуснах аварийните и малко преди да спра в крайна дясна лента светнаха всички лампи, все едно давам контакт. Като завъртях, запалих и се прибрах. Всичко това ме навежда на мисълта, че проблема е в загуба на напрежение, но не знам кое да подозирам - главно реле, клеморед в контактен ключ или друго. При работещ на място двигател, мърдайки ключа в луфта на патрона, няма проблеми и не угасва. Започнах да подозирам и връзка с монтажа на газовия инжекцион, който монтирах преди няколко месеца, при едни от най-добрите в града, но вече съм минал 3400км и чак сега се появи такъв проблем. Мерси на отзовалите се!

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си за всеки случай и клемата на акумулатора, на мен така ми гаснеше в движение, заради нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е клемата на акумулатора, не трябва ли да ми свети нищо? А те фаровете, мисля си останаха, освен това и лампата за SRS. Но пък другите не светеха, мисля и изведнъж се включиха, все едно подавам нормално контакт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се случи 4-5 пъти с CRV-то този номер и се оказа, че газаджията е неграмотен и така е вързал изпарителя, че замръзва, и колата гасне. Първите три пъти, на магистрала с 120-140км. След това на прохода Петрохан. Усещането е много неприятно, особено на завоите през прохода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, това за изпарителя, категорично отпада, особено след 3400км, минати вече на газ. Проблемът е токов, но не знам как да го предизвикам отново. Не съм сигурен, какъв би бил ефекта, ако включа повече консуматори, които минават през контактния ключ, за да натоваря връзките. В такъв случай, какво да очаквам - да нагреят още и да отлепят или да се самопочистят, където и да са? Принципно, контактния ключ не подава ли на реле, чиито контакти, един вид да се товарят, а не самия ключ, а през него да минава само тока на намотката на релето? Но доколкото съм виждал вътре, в клемореда, са бая яки пъпките, което значи, че захранва и тежки вериги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези проблеми ги прави клемореда,а при този модел е често срещан проблем.

Редактирано от policeman
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нашият газов акорд го правеше този номер. Оказа се грешно настроена газова. Тръпката е да не можеш да спреш преди стоп. Два пъти стана, докато караше момата и веднъж при мен. ( 60км/ч). Сменихме температурата за обръщане към газ на 45 градуса и всичко заспа.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симптоми за клеморед ; извади го , разглоби го и му почисти контактите. Цъкни му няква техническа смазка за контакти и виж дали ше има ефект. Моят е почистван по тая схема и работи вече 2 години ...

Ако продължава ефекта .. явно ше е газЪ, както казват колегите !

Редактирано от vesivanova
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на клемореда. Споко -автоматика е дуракоустойчив и при мен, след няколко такива гаснения в движение, нищо му нямаше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като днес минах през 9-те кръга на ада, измръзнах и си изподрах ръцете, докато сваля въпросната гад ; ето и развръзката. Добрата новина е, че не се наложи да свалям целия суитч, както бях настроен от няколко други поста, че тогава щях да ям калая. Основният проблем е в тарикатското развиване на едно скрито болтче отзад. Ето :тук е много добре обяснена процедурата. Оказа се, че всъщност няма много нагар и контактите се почистиха, дори само със забърсване с парцал. Въпреки това обезмаслих и леко пришкурих с финна шкурка. Това, което ме притесни обаче е, че контактите са изядени, там където се вижда червеникавата мед на снимките. Смазах леко със силиконова грес по лагерчетата и другите триещи се части, извадих пружинките и леко ги разтеглих, за да имат повече напън в контактите. Монтирах обратно , дадох на контакт ; всичко си светна, но запали и веднага изгасна. След което запали и си заработи нормално, но пробвах да раздвижа ключа в патрона, докато работи и тоя път изгасна. Третия път запалих и вече колкото и да движех ключа, не угасваше. Направих още няколко опита и вече не гаснеше, но ме притеснява, че просто се е закрепило и пак ще има изненади. Въпросът ми е следния, мога ли да калайдисам контактите в изядената част или не е правилно и дълготрайно и направо да търся нова част?

 

post-15617-0-06355400-1486823703_thumb.jpgpost-15617-0-91706900-1486823739_thumb.jpg

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е точно в износването на клемите. Нищо не пречи да пробваш с калайдисване, поне временно да решиш проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През годините със 6-тицата съм сменил 2 клемореда. Преди да поръчам втория, давах първия и оригиналния на един спец-ключар, комуто тея проблеми бяха известни. Той си избра да ремонтира оригиналния, като беше направил твоите процедури, но каза, че това е максимума, а за калайдисването бе против, но тогавашните му аргументи вече не помня. Ремонтираното сложихме и изкара точно 1 месец. Със второто, неоригинално колцата е вече 4 години и за сега новия собственик не е имал ядове. Моите обаче бяха с бели корпуси, но това едва ли има значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори, момчета! Това, което ме притеснява в калайдисването е, че може да се отлюспи и отделно да направи по-голяма беля. Иначе Цецо, какво визираш под неоригинален клеморед, има ли варианти освен ОЕМ и откъде взе твоите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата са ОЕМ от Юби-Ко , но ключарят каза, че предпочита да ремонтира оригинално монтираният в колата при производството й, понеже му вдъхвал по-голямо доверие и бил по-малко износен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се обърках, не разбрах какво си взел от Юби-Ко, втора ръка ли? Че казваш, че този в колата бил по-малко износен? Каква беше цената, помниш ли, на това което си взел? Моят парт номер излиза 35130-S1C-G01.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе някъде имаше тема с мои писаници, по въпроса, но за да бъда ясен: Под оригинален имам предвид този, който е монтиран при производството на колата и който майстора ремонтира. Следващите 2 също бяха чисто нови ОЕМ поръчани и пратени от Юби-ко. Цената им с куриера беше малко над 100лв, за 1брой. Парт номер не помня, но не съм и търсил. Просто звъннах (понеже ме познават), както и проблема и получих нужната джаджа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги, да взема да дам поредния отчет в полза роду. Тръгнах по каналния ред- Хонда Бургас- 110 кинта и около 20 дни чакане( все пак нещо нормално и почти ме спечелиха), Юби-ко- незаинтересовани, ма трябвало да се чака, а за цена и дума не можело да става в момента каквото и да значеше??? На третото място първоначално излезе цена 300 кинта и отново чакане. Никой не ми предложи варианти за афтърмаркет аналог или нещо подобно. Следователно взех нещата в свои ръце и проведох разследване. Оказа се, че има един тайвански производител ,ето :тук, който прави автърмаркет неща с, да не кажа, OEM качество. Да, но парт номерът не ми съответстваше и започнах да търся снимки на въпросното нещо с парт номерата на тайванския производител Switch,OE#35130-S84-003 , 35130-S84-A01. Оказа се, че изглеждат по абсолютно същия начин като моя и най-вече профила на отвора, който се нанизва на патрона. Оказа се, че има един полски дистрибутор на въпросната част ето: тук , като слагам снимка, понеже линка не води към конкретната част.

post-15617-0-70913500-1487427491_thumb.jpg

 

И сега добрата новина, дистрибутор в България на въпросното нещо е тук и то при цена 51лв. Днес клеморедът пристигна, качеството на изработка ми се видя отлично, монтирах и заработи. Надявам се да изкара поне колкото оригинала.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късметлия си , че ти е съвпаднал профила , аз си поръчах от тия пичове преди година/цената даже беше 45лв/ и се оказа , че е другия модел профил при мен. Писах им и познай дали ми го смениха .... ни дума , ни вопъл .... та сега ше си правя от двата един ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на теб и дано е читаво. С каква опаковка беше?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късметлия си , че ти е съвпаднал профила , аз си поръчах от тия пичове преди година/цената даже беше 45лв/ и се оказа , че е другия модел профил при мен. Писах им и познай дали ми го смениха .... ни дума , ни вопъл .... та сега ше си правя от двата един !

Еми надявам се един път и аз да съм имал късмет, щото до тука не беше издирване на сонди, семеринги за делко, клемореди.... все едно не карам хонда, ами Остин Роувър от 60-те. Не знам коя година е твоя акорд, но се учудвам, че е с другия профил. Или може би има разлика за леви и десни волани, че аз съм с десен. :). Странно, че не са ти го върнали, ако си им звънял, какво е било обяснението, нали по принцип си има срок за връщане при онлайн покупка и спазване на определени условия, като ненарушаване на търговски вид и други. Мен дори ми пратиха силиконов спрей подарък. Не знам дали ще успееш да направиш от двете един, тъй като със сигурност може да ползваш основата с неподвижните контакти на новия, но ако подвижните контакти на стария са износени, не знам как ще прехвърлиш само тях от новия. Някакви заигравки с напасване на профила на новия дали няма да помогнат, така и така няма да го ползваш?

 

Цецо, частта дойде в картонена кутийка на полския опаковчик, със стикер. Но всичко вътре беше едно към едно с оригинала и откъм цветове на кабели, пластмаси, на самия клеморед на бялата част беше отбелязан малък номер, който го има и на оригинала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам коя година е твоя акорд, но се учудвам, че е с другия профил. Или може би има разлика за леви и десни волани, че аз съм с десен.  :).  Някакви заигравки с напасване на профила на новия дали няма да помогнат, така и така няма да го ползваш?

 

 

Ще допълня темата с инфо , за да е полезна за колеги с подобен проблем.

Ето какво ми пратиха от БИМ БГ и каква е разликата в профилите: 

WP_20160712_19_37_39_Pro.jpg

WP_20160712_19_37_57_Pro.jpg

WP_20160712_19_18_13_Pro.jpg

 

99 набор е колата , но е ляв волан и сигур от там иде разликата да го е@а !

Не става със заигравки , прави се от двете едно.

Ето и нагледно обяснение как : 

https://www.drive2.ru/l/6524688/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:offtopic:Да живеят братушките и нащо ТНТМ ! :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъйй , да дам аз инфо за еквилибристиката.

Вчера операцията премина успешно , след като х'афтумубиля почна да гасне кога си сака , и Благоверната почнА да ми пали тилифоня ..  :tooth:

Та ... разглОбиф двата клемореда , префърлиф от новия медните пластини на старото гнездо.Пасва едно към едно.

 

IMG_20170329_093920.jpg

 

Ползвах и старата капачка с четирите крачета, за да затворя новите карантии към новата основа.

Малко се реже едното краче, че идва 3мм  по широко. И воала, имаме си нов клеморед.

 

Обаче, малко съм озадачен от връзването на ГИ към кабел от клемореда ....  :blink:

Мол , някой компетентен по въпрося .. може би Бай Маркоун да каже, дали така се прави или при мен е няква импровизация ?! 

Опасявам се дан' твари нещо кабеляка на клеморедя .... 

Е го дей, натрапника : 

 

IMG_20170329_092219.jpg

IMG_20170329_092224.jpg

 

Иначе кат цяло, картинката изглежда е така ... проста работа , има няма час и 15 минути с чесането !  :zen:

 

IMG_20170329_092041.jpg

 

Засега палим и фъркаме .. Та пича от Drive.ru много точно го е обяснил , за разлика от мен ...

Потвърждавам !  :bye:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да ти кажа и аз имах известни съмнения, че клеморедът се товари при свързването на инжекциона, понеже газаджиите гледат да взимат напрежение, ако може директно от клемата на акумулатора, вероятно за да избягнат действието на онуй чудо ELD, дето казва на генератора кога, как и колко да зарежда. Моят клеморед сдаде багажа няколко месеца след монтажа на газта, но пък четейки на разни места и при хора без газ, явно се оказва, че проблема си е свързан с износване във времето. Оказвасе, че всъщност най-голямото токово перо по газовата система са соленоидите, тоест двата клапана. Маркони беше писал, че единия е около 17w или общо към 40w за цялата система, което е нищо за тоя клеморед.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коллеги на мен днес ми го направи този номер.Само че просто изгасна и не искаше да запали повече.
По време на движение изгасна,като няколко пъти премигна зеленото ключе и край. Няма палене, като и зеленото ключе изобщо не свети .
Най вероятно проблема е в клемореда.Чудя се и за имобилайзера,дали е възможно той да не дава да се запали колата?

Редактирано от qwertyk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...