Jump to content
Guest necentrovaniq

Сравнение на газ,бензин и метан

Recommended Posts

Guest necentrovaniq

Колеги,Тъй като мисля да си купувам още една кола да си ходя на работа вижте какво намерих."Уважаеми господа, Казвам се Любо Ганев – управител на фирма Ремикс България ООД, която е изключителен представител за България на италианската фирма BRC за автомобилни газови уредби на метан. Имам удоволствието да ви предложа икономическа обосновка на пълен комплект автомобилна газова уредба на метан. Искам първо да уточня съотношението на отделните параметри на компресиран на 200 bar/g природен газ: 1. Продажна цена на краен клиент на колонка – 1,30 лв/кг 1 м³ метан = 4 литра метан = 0,71 кг метан = 0,923 лв с ДДС (продажна цена на колонка)1 кг метан = 5,6 литра метан = 1,4 м³ метан = 1,30 лв с ДДС (продажна цена на колонка)1 литър метан = 0,25 м³ метан = 0,178 кг метан = 0,231 лв с ДДС (продажна цена на колонка)Съотношението метан - бензин и метан - пропан-бутан е следното: 3,2 литра метан = 0,571 кг метан = 1 литър бензин = 0,742 лв с ДДС (продажна цена на колонка)3 литра метан = 0,535 кг метан = 1 литър пропан-бутан = 0,695 лв с ДДС (колонка)1 кг метан = 5,6 литра метан = 1,750 литра бензин = 1,30 лв с ДДС (продажна цена на колонка)1 кг метан = 5,6 литра метан = 1,867 литра пропан-бутан = 1,30 лв с ДДС (колонка) Пример: Лек автомобил с разход 9 лт/100 км бензин или 11 лт/100 км пропан-бутан. На автомобила е монтирана газова уредба BRC на цена 857 лв без ДДС с бутилка за метан с обем 58 литра – 10,32 кг метан компресиран с налягане от 200 bar/g. С тази бутилка автомобилът може да измине 200 км пробег с едно зареждане. С уредба на метан се спестява 4,87 лв на 100 км или 9,74 лв за целия пробег в сравнение с уредба на пропан-бутан. Ако сравним метановата уредба с разхода на бензин, ще видим, че спестяването е от 13,12 лв за 100 км или 26,24 лв за целия пробег от 200 км. . Следователно изплащането на уредбата ще се извърши след пробег от 6532 км или за около 2-3 месеца. Гориво Разход Цена Цена на 100 кмБензин 9 лт/100 км 2,20 лв/лт 19,80 лвПропан-бутан 11 лт/100 км 1,05 лв/лт 11,55 лвМетан 28,8 лт или 5,143 кг/100 км 1,30 лв/кг 6,68 лв Сравнението като цени е малко старо но върши работа(не правя реклама).Сметнах го за 50000 км пробег и ще си споделя сметката с вас..50000/100=500 зареждания 500*19.80=9900лв500*11.55=5775лв500*6.68=3340лвМисля,че една д14ка би се изплатила най барзо или д15ка икономик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е написано, черно на бяло. Лошото на метана е че динамиката хич я няма, това е по думи на познати които карат на това гориво. Според думите на същите изпреварванията или карането по нагорнище на планински път със завои са кошмар.А иначе за поставянето на метан на D15-икономик ми се струва проблемно, все пак като се включи втек-а горивните таблици са съвсем други, не знам дали метановата уредба може да се настрои така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Колега,И аз за тва се чуда,но икономика е с дълги предавки.Имам европейска д14ка на газ но ми треа и още една кола за жената.А иначе ускорението не е лошо.Във вуза един пич от търново има 316 (бмв) с метанов инжекцион мога да ти кажа че няма особенна разлика.само от теглото,но то е 100 кила.пича кара сека седмица поне по 2 пати софия тарново и не се е оплакал.минаваше 300 км с ок 12 кинта с клима

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЕГАЙТЕ ОТ ТУКА СЪС СРАВНЕНИЯТА-всеки знае на какво гориво да кара-няма да чака някой да си прави реклама,като Любо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газта е за запалки! Това е ясно! :) Има доста теми за последствията от слагане/каране на газ, било то и метан! Пробвай търсачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Газта е за запалки! Това е ясно! :) Има доста теми за последствията от слагане/каране на газ, било то и метан! Пробвай търсачката.

Колега,Прав си до някаде!Караме уникални коли за по 500 хил евро и няма смисъл да ни е евтино...... :D:D:D:D:D:D:D П.С: Нищо лично:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой по-умен да разтълкува за нискообразованите като мен следното

1 литър метан = 0,25 м³ метан = 0,178 кг метан = 0,231 лв с ДДС (продажна цена на колонка)

Как един литър стана четвърт кубик или от кога четири литра са един кубичен метър?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газта е за запалки! Това е ясно! :)

 

Има доста теми за последствията от слагане/каране на газ, било то и метан! Пробвай търсачката.

Метан-ът е по-скапано гориво от пропан-бутан-а, колега..., а някои използват и газ за приготвяне на храна, не само за запалки... :)

Публикувано изображение

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой по-умен да разтълкува за нискообразованите като мен следното

1 литър метан = 0,25 м³ метан = 0,178 кг метан = 0,231 лв с ДДС (продажна цена на колонка)

Как един литър стана четвърт кубик или от кога четири литра са един кубичен метър?
Мисля, че има предвид, че от 1 лт течен метан, като го изпариш стават 4 лт газ. Ма аз съм учил по физика, че газът няма обем, не знам, може да се визира при точно определено налягане. Редактирано от lord_of_the_road

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали е згъстен под 200 бара налягане :D Химиа или физика - под високо налягане газовете се превръщат в течност и нещо си там :D слаб съм в определенията...Фйда със сигурност има , но не знам защо г-н Ганев не е дал за сравнение дизеловите двигатели , аз лично за себе си се досещам :D Моята логика е следната - ще карам колата си на метан ако 50-60 коня от мощността на двигателя няма да ги осетя много , разхода на бензин ми е мин 15/100 и няма да ме боли главата много ако след 50-60 000 км трябва да си купувам чисто нов двигател , НООО :) ако имам толкова пари да си купя подобен автомобил , НИКОГА няма да си сложа подобна шитня / колегите с газови уредби да не се засягат , не ги съдя за тяхния избор !!! / :D Ако нямам пари да си купя голям бензинов двигател , ще си взема по-малък дизелов / примерно 2.2 дизел или 1.7 дизел / , ако нямам пари за голям дизелов двигател , ще си взема по-малък такъв / 1.4 / , ако нямам пари да си купя малък дизелов двигател ще си купя малък бензинов двигател / 1.5-1.4-1.3-1.0 / , ако пък и тогава пак нямам пари , ще преосмисля вариянта за 2.0 кубиков бензинов двигател минимул с газова уредба :D Не заради нещо друго , а защото газовите уредби са добре разпространени в страната ни , а метановите не , и поддръжката и т.н. ми се струва , че ще ми излезне по-евтино :D Забравих да добавя , че колата с газовата уредба няма да е по-скъпа от 5-6000 лв :D Пак да кажа , това си е за мен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиното, ВИНАГИ излиза по-скъпо, а някой още не могат да го разберат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензинолоп! Край на спора!Другото е за запалки(както каза вече колегата), домакински котлони и печки на село!Скъпчий такива, че и ще убеждават!!!P.S.Любо да си трупа килограми, да не се занимава с реклама! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не разбрах това:"Искам първо да уточня съотношението на отделните параметри на компресиран на 200 bar/g природен газ"200 bar/g каква мерна еденица е? Барът е еденица за налягане, това е ясно на всеки, но това животно бар/грам ли е какво е? Ебаси глупостите дето пишат и то в реклама???п.п. Сетих се за една от многото глупости на Иван Тенчев: капацитет на мощността на мотора на Ферари .... WTF???? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... мисля, че стана ясно, че няма никакъв смисъл да се кара на пропан-бутан.Ако ще се икономисва по-добре да е метан .. иначе килипира не е голяма .. а пак си скапваш колата и се занимаваш с доработки и майстори. А ако искаш шофирането да ти носи и удоволствие - най-добре си е на бензин. Пропан-бутана си е за готварски печки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са пълни глупости от хора които незнам защо ,но все плюят по алтернативаните горива :) Ако питате мен пък ако неможе всичк да е на ток ,поне да е на гас ,че по малко замърсяват,писнало ми е да гледам как камиони автобуси че и коли смърдят от километри . КОлите не са за състезания а за да те предвижат от точка А до точка Б,то е ясно че и на гас и на метан пак можеш да вдигнеш голяма скорост че да се пребиеш ,така че стават за да ти свършат работата като на бензинова кола.А относно вървежа като го зачкнах една кола на гас може да се направи да бяга повече от колкото на бензин като е била всичко е настройки ,за метана немога да кажа тъй като нямам наблюдения.Ама изказвания от сорта на газта е за запалки и котлони са много примитивни ,защото по таз логика бъдещите автомобили ще са почти на ток както се очертава,и кво ще кажите мани тоз ток е за домакинските уреди така ли ? Лично за мен бензина е много скапано гориво защото 1во че не е толкова мощно като гориво ,и 2ро не е никак евтино.Ако искаш мощно гориво за колата си карай на Етанол,една кола като се преправи да върви на етанол мощноста и се вдига драстично ,но пък и гори 2 пъти повече. Като искаш икономия карай си на алтернативни горива,но да твърдите че от бензина подобро нема....................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей сега си демонтирам газовата и я правя на колтлон да си пържа яйца. добре че прочетох за какво била тая бутилка ;):) естествено че бензина си е бензин, но не всеки има тая възможност.особено ако се е срастнал със седалката... а лично за мен, от метан няма смисъл при положение че колата ти става с параметрите на скутер - като разход,но и като вървеж.. возил съм се в такава кола - мъка си е..незнам ония пич със бмв-то как кара до софия така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Абе как никой за 150 000 километра не ми каза че съм карал котлон?За 100 километра на бензин - 20 лева.За 100 километра на пропан бутан - 10 лева.За 100 километра на метан - 5.10 лева.Нека е котлон, бойлер, газова печка или запалка. Аз карам на пропан бутан. Защото карам една супер кола на 17 годин. На триса и кусур хиляди километра. Струващ малко по малко от лаптопа от който пиша. Е кое да и се скапе на тази кола? Мисля че е и да се опитвам да обяснявам за другите ефекти освен финансовите не би имало ефект или той би бил минимален. П.С. От първи януари догодина акциза на бензина ще скочи отново.П.П.С. Аз ще продължавам да си карам "бойлера"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе само плюете по метана и газта :0А любимата ви марка от от 10тина години произвежда серийно СИВИК на МЕТАН!!!!http://automobiles.honda.com/civic-gx/

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как никой за 150 000 километра не ми каза че съм карал котлон?За 100 километра на бензин - 20 лева.За 100 километра на пропан бутан - 10 лева.За 100 километра на метан - 5.10 лева.Нека е котлон, бойлер, газова печка или запалка. Аз карам на пропан бутан. Защото карам една супер кола на 17 годин. На триса и кусур хиляди километра. Струващ малко по малко от лаптопа от който пиша. Е кое да и се скапе на тази кола? Мисля че е и да се опитвам да обяснявам за другите ефекти освен финансовите не би имало ефект или той би бил минимален. П.С. От първи януари догодина акциза на бензина ще скочи отново.П.П.С. Аз ще продължавам да си карам "бойлера"

Ей тука си супер прав..няма място за спорове :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато има бензин на този свят аз ще карам с него! Изпреварвам автомобил в двупосочно движение, задминавам го и оставам жив...нещо безценно !!! Аромата на бензин ми действа като дрога, а във вените ми тече бензин и нищо друго. Сърцето ми трепва като превключвам предавки и колата подскача.... Въпрос на вкус може би?!....Не знам? :lol::o:D

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато има бензин на този свят аз ще карам с него! Изпреварвам автомобил в двупосочно движение, задминавам го и оставам жив...нещо безценно !!! Аромата на бензин ми действа като дрога, а във вените ми тече бензин и нищо друго. Сърцето ми трепва като превключвам предавки и колата подскача.... Въпрос на вкус може би?!....Не знам? :lol::o:D

Много филми си гледал, повече карай по малко пред телевизора. Опаа забравих, то как да караш като си на бензин :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАхаахахАхАхАхАхА И сега по улиците в България се движат САМО коли на газ.....бензинките са на изчезване, така ли?! ХАхААахххАхАхА Абе моля те, не се изказвай неподготвен. Моят Сивик 1.5 на бензин харчи по-малко (КАТО ПАРИ) от Пежо 1.9 чист дизел, и 2.0 газов инжекцион.....За какво говорим просто не знам?!...

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАхаахахАхАхАхАхА И сега по улиците в България се движат САМО коли на газ.....бензинките са на изчезване, така ли?! ХАхААахххАхАхА Абе моля те, не се изказвай неподготвен. Моят Сивик 1.5 на бензин харчи по-малко (КАТО ПАРИ) от Пежо 1.9 чист дизел, и 2.0 газов инжекцион.....За какво говорим просто не знам?!...

колега аз имам пежо 2,0 hdi и ми харчи 7 граско и 5 извънградско значи твоят сивик трябва да харчи доста по малко като се има в предвид че бензина е 10ст по скъп което е невъзможно според мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В заглавието пише "край на споровете",НО май е началото на още един безсмислен спор.Колеги, карайте си колите с к'вото искате, те са си ваши... :lol: И не мога да разбера що, мине не мине и месец и се почва отново?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Колеги,Не искам да разлайвам никого.Просто всеки път некой като си купи кола и пита.Използвах статията за да не кажете че си измислям,за това махнах и телефоните за контакт.А иначе съм на мнение че не е важно на какво караш,а как е настроено.Има коли на газ,които на 120 отказват и набират като икарус,защото са скопени.Ония с бмв-то съм се возил и съм го и карал.Нормална 316ка набира със по-малко от 2 сек по-бързо от 0 до 100.което е заради товара на системата,но той беше минал на метан 60000 км за половин година без ядове никъде.Тия дни трябва да се видиме и ще ви кажа как му е колата,въпеки,че ако съдя по пасата на комшията нищо няма да му има. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,Не искам да разлайвам никого.Просто всеки път некой като си купи кола и пита.Използвах статията за да не кажете че си измислям,за това махнах и телефоните за контакт.А иначе съм на мнение че не е важно на какво караш,а как е настроено.Има коли на газ,които на 120 отказват и набират като икарус,защото са скопени.Ония с бмв-то съм се возил и съм го и карал.Нормална 316ка набира със по-малко от 2 сек по-бързо от 0 до 100.което е заради товара на системата,но той беше минал на метан 60000 км за половин година без ядове никъде.Тия дни трябва да се видиме и ще ви кажа как му е колата,въпеки,че ако съдя по пасата на комшията нищо няма да му има. :lol:

Нямах предвид темата ти колега :o такива теми е имало има и ще има винаги :D а както казват хората кервана си върви кучето си лае :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Край на споровете" - аз не споря, карам на бензин, така ми харесва и така считам за добре (няма да обяснявам какви са моите аргументи). Който желае да кара на каквото си иска. Но забелязвам тенденцията сред много от познатите ми "Ама защо не си сложиш една газова или метанова? Ама ти луд ли си, знаеш ли колко е по евтино?". Та разговори от подобна тематика ми се струват меко казано нахално натрапване на мнение. Хора, толкова ли сте загрижени аз за какво ще си харча парите?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че не включвате в сметки и другите консумативи и поддръжнки на колите и двигателите :cool: А именно съм чувал , че като се кара на газ е добре да правиш реглаж на клапаните всек 20-30 000 км / на бензин е желателно на 60 000 !!! но и да не го направиш не е болка за умиране :) / , гърнетата си отиват много по-рано , профилактити на газовата , за дизелите е нужно по-честа смяна на горивните филтри / желателно на всеки 40 000 км / , поне един цял резервоар с по-добро дизелово гориво от обикновенното на всеки 5000 км , за метановите уредби смяна на задните амортисьори с по-твърди и устойчиви ;) Казвам ви всико това , защото за някои им е по-изгодно да карат на газ защото карат много , а на тези които карат малко си джиткат на бензин ;) Няма да убедите човек , който кара 40-50 000 км годишно , че е по-добре да кара на бензин ;) разликата в сметките наистина е в полза на пропан-бутана и метана !!! НО занимавката с поддръжката май е по-голяма ;) За това защото не ми се занимава толкова с поддръжка , аз лично предпочетох дизел-а и ми излиза по-евтино от предишната ми кола , която въпреки малкия си двигател / 1.0 / харчеше повече отколкото сегашната /2.2 дизел / .Сандо , за коли които излизат от завода с предназначението да се движат САМО на метан и аз съм ЗА ;) но ще те почакам и ще си послужа от чуждия опит :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Край на споровете" - аз не споря, карам на бензин, така ми харесва и така считам за добре (няма да обяснявам какви са моите аргументи). Който желае да кара на каквото си иска. Но забелязвам тенденцията сред много от познатите ми "Ама защо не си сложиш една газова или метанова? Ама ти луд ли си, знаеш ли колко е по евтино?". Та разговори от подобна тематика ми се струват меко казано нахално натрапване на мнение. Хора, толкова ли сте загрижени аз за какво ще си харча парите?

Аз те приветствам и ти благодаря. Ако ви няма "вас" ... няма да ни има и "нас". Приканям и други колеги да изкажат благодарност!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето един плюс към метана :P Изхабява ли се двигателят и други митове„Колите са по-опасни и се изхабяват по-бързо.“ Освен истинските недостатъци в обществото битуват и различни митове като тези двата. Изследванията показват, че пропан-бутанът и природният газ всъщност са много по-нежни към двигателя, отколкото бензинът и особено дизелът. Това естествено е така, в случай че конвертирането е извършено професионално. Друг факт е, че свещите са с по-дълъг живот и се изисква по-рядко сменяне на маслото. Що се отнася до опасността - при различни тестове единственото, което остава здраво в колата, е бутилката с природния газ. За да се спука бутилката, ударът трябва да е многократно по-силен от този, който така или иначе ще убие всички в колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само бензин това е :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно защо тогава има доста японски модели , на които двигателите им след 40-50 000 км каране на метан , направо трябва да им сменяш главите или да им нарпавиш основен ремонт ;) Да , разбирасе , че след 40-50 000 км ти си си избил уредбата , колата , ремонта и всичко останало :P не споря , но нека фактите не се пренебрегват !!! или отричат ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиното, ВИНАГИ излиза по-скъпо, а някой още не могат да го разберат :cool:

На същото мнение съм колега :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да кажа,че съм противник на всякакви уредби и евтинии!Имам един познат имаше мерцедес 190 с метан.Не можеше да ми се нахвали корко малко му горял колко евтино му излизало на 100 километра и един ден разбирам че го е продал и си взел друга кола?Като го попитах защо той ми каза че бутилката била много тежка и му смачкала колата!Два пъти сменя пружини!ЕЕЕЕеее питам като правите схемите включвате ли тези малки финансови подробности?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че тази е най-подходящата тема да споделя и аз мнението си по въпроса пб-метан-бензин.1. Бях тотален противник на всякакъв вид алтернативно гориво, различно от бензина2. Никога не бих сложил газ на някоя от Хондите си!3. Заради кризата обаче ми се наложи да си купя Астра на газ (пб), за да се возя по-евтино (уж)4. На база моя кратък опит, и съобразно цената на горивата в момента, мога да ви кажа следното: - ДА - извънградско е по изгодно на газ - НЕ - в град София е абсолютно без значение с какво гориво карашФактите: Opel Astra 1.4 (пб) 16/100!!! - градско - демек с 30л пб минаваш 180км [30x1.35=40,50лв] Honda CRX 1.6 (бензин) 10/100!!! - градско - демек с 18л бензин минаваш 180км [18x2.49=44.82лв]Като смея да твърдя че хондата ми харчи по-малко от 10/100, и то дори когато я карам на MAX! А с тоя Opel карам като бабичка(няма грам душа милия), не смея да изпреварвам с него, и уж си го взех за да ме вози по-евтино, а какво се получи: убих си удоволствието от шофирането, убих си скоростта, а разхода остана същия.Извод: Ако карате малолитражна Honda, не я сменяйте за нищо на света, и не й слагайте алтернативно гориво за нищо на света!!!Поздрави!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това което казваш реално е че няма значение дали караш опел на газ или хонда на бензин от към паричен разход :)Това по никакъв начин не е обективна оценка по отношение на горивата. Реално разликата в литрите на една и съща кола при двете горива не трябва да е повече от 1 литър. Сам прецени и сметни къде са 10 бензин-11 газ и 10 бензин-16 газ. То и аз имам един приятел с Браво 100 коня дето му удря 18ка газ ама... Като собственик на малолитражна хонда с газ мога да ти кажа че за 4 години и 50 000 км съм избил цената на цялата кола и то двойно :) Не бъдете така предобедени. Доста колеги с които сме спорили преди години на тая тема в момента също са на газ. Факт.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фактите: Opel Astra 1.4 (пб) 16/100!!! - градско - демек с 30л пб минаваш 180км [30x1.35=40,50лв]Honda CRX 1.6 (бензин) 10/100!!! - градско - демек с 18л бензин минаваш 180км [18x2.49=44.82лв]

Това не са факти. Това е "нагласяване" на резултатите. Аз карах Passat 1.8 на газ преди време. С 30л газ минавах зимата по 170-180км в задръстванията. Обаче ми се развали газовата и при същите градски условия със същата кола и 30л гориво минавах по около 190-200км.А ти сравняваш ябълки и домати. При какви условия Астра 1.4 прави 16/100 газ и при същите колко тя самата прави на бенц? При какви условия 1.6 CRX прави 10/100 бензин и при същите колко прави на газ? Сравнението ти е необективно.Все едно да сравня G-класа от 95та на газ с Хонда Хибрид 2005та - ще излезе, че на бензин е 2но по-евтино да се кара :)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб Трънчо, но както споменах аз съм противник на газта, и въпреки това ми се наложи да си купя кола на газ.

Всеки има своята гледна точка. Аз разказах какво се случи с мен, и не преувеличавам нито пък спестявам нещо като информация.

Предполагам че хондата ти харчи по малко от 16/100 в София, но освен че те вози по-евтино, с какво друго допринася тази газ?

Аз лично никога не бих карал Honda на газ или дизел. Духа на Honda е друг.

 

Лично мнение.

 

 

@Veseliq

Кое не е обективно? Че Хонда 1.6 харчи по малко на бензин, отколкото Опел 1.4 на газ?

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...