Към съдържанието

VSA система и 4x4

• Не можете да пишете в тази тема
17 отговора на тази тема

#1 rangchev

rangchev

Новак

• Член
  • Pip
  • 17 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V
  • Място:Vratsa

Публикувано 03 януари 2016 - 18:46

Здравейте колеги и честита и успешна нова година!Искам да попитам 2 неща.1:Има ли отношение vsa системата към 4x4 задвижването.Т.е.ако изключа vsa-а от бутона,веднага ли при тръгване от място примерно в/у дълбок сняг ще включи едновременно и предно и задно предаване и обратно,ако е включена vsa системата,при тръгване първо ще товари в/у предното предаване и чак когато пребоксува ще включи и задният диференциал или няма никакво отношение vsa-a към 4x4!?Питам от чисто любопитство понеже днес правих малко екстремни планински разходки и поруших по различни терени и ми направи впечатление,че когато изключа vsa-a, и съм в дълбок сняг,тръгвам някак доста по-уверено и по-лесно.Може и да си внушавам,ако може някой да обясни!

2:Някой може ли да даде съвет как и от къде мога да си изключа системата за измиване на фаровете.Става въпрос за CR-V 2,150 к.с. бензин,2006 год.Просто в тези условия ми се струва излишно да мия и фаровете всеки път когато пръсна на стъклото,а и тея пръскалки на фаровете ми имат огромен разход на течност тъй като пръскат с голямо налягане.Благодаря предварително!

• 0

#2 Restless

Restless

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1834 Мнения:
  • Кара:EG8, вече и RD8 :)
  • Място:Sofia, BG

Публикувано 03 януари 2016 - 18:56

VSA  и 4х4 не ска пряко свързани

4х4 се включва при пребоксуване на предните спрямо задните колела - т.е. вероятно би имало индиректна връзка

• 0
LPG: Публикувано изображение

Защо в Хонда форума не мога да търся думичките:
CR-V, HR-V,FR-V ?

#3 bongo789

bongo789

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
  • Място:ОБОРИЩЕ

Публикувано 03 януари 2016 - 19:11

Пръскалките се елиминират с махане на бушон или по практично като си монтираш модул за дневни и го вържеш на дългите, аз направих така щот и ксенона иначе бачка нон стоп...

• 0

#4 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2403 Мнения:
  • Кара:у лЕво
  • Място:Willand UK / Момин Проход Сф-О

Публикувано 03 януари 2016 - 19:19

Пост #5 в тази тема:
http://forums.hondab...entry1057448998

Индиректно, индиректно, колко индиректно са свързани VSA u DPS?!

VSA e пряко свързана и работи едновременно с TCS, ако изключиш VSA-то означава, че си изключил и TCS-а.
После TCS-a сработва точно, когато сработва и DPS-a, при пробуксуване на едно от предните колела. Тoчно това обаче се оказва проблем. Например наближаваш продължителен, хлъзгав наклон. За изкачването му са ти нужни обороти, мощност, въртящ момент и включено 4х4. Да, ама в момента, в който пробксува едно от предните колела сработва и TCS-a, и оборотите, барабар с мощността и въртящия момент се оттеглят :D

Следователно (не е само мое мнение), при потегляне на почти равен, хлъзгав участък VSA/TCS e добре да е включено. Обаче при по-тежък офроуд тази система трябва да се изключи.
  • 0
CR-V ll K20A4 Auto
Civic IX R18Z4 Black Edition
Pajero Pinin GDI ECO Super Select

#5 docev

docev

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 234 Мнения:
  • Място:РУСЕ

Публикувано 03 януари 2016 - 19:20

Изключен ВСА , тръгване по заледено с газ и задницата тръгва да занася.

Включваш и няма такива работи (право напред).

Предполагам че ВСА при потегляне работи изцяло отпред и само в случай на едновременно пребуксуване отпред задейства и отзад.

Като съм правил експерименти по стръмен наклон с включен ВСА отзад не пребоксува щото зацепват 2-те предни и тръгва.

Мои впечатления. Не знам дали е така наистина

• 0

CR-V K20A4 2005

#6 DMZ

DMZ

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 122 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V III
  • Място:Берковица

Публикувано 03 януари 2016 - 21:43

За тръгването според мен е по- добре да е с включен VSA, но понякога трябва да го изключиш за да изкачиш някой стръмен наклон и то със засилка, който с включен VSA не межеш да изкачиш /попадал съм в такава ситуация/. Може ли само някой да ми каже има ли проблем ако VSA го включвам и изключвам по време на движение?
  • 0

#7 ibarnev

ibarnev

Новак

• Член
  • Pip
  • 43 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V 2.2 CTD-i 2005
  • Място:София

Публикувано 03 януари 2016 - 22:15

По принцип относно пръскалките за фаровете, аз процедирам така - когато искам да измия само предното стъкло, с лостчето за светлините изключвам за малко късите(габаритите си остават) пръскам си на стъклото и после пак пускам късите( предполагам знаеш, че те пръскалките са вързани със светлините и работят, когато си на къси или дълги). Да сигурно има възможност да се изключат за постоянно, но на мен ми се струва, точно сега когато всички отпред те засипват с кал, луга и други не е излишно отвреме на време да изплакнеш и очите(фаровете) :) Поздрави!
  • 0

#8 rangchev

rangchev

Новак

• Член
  • Pip
  • 17 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V
  • Място:Vratsa

Публикувано 04 януари 2016 - 16:50

Към колегата Bongo789.Колега бушонът който споменаваш да махна,отделен ли е само за пръскалките на фаровете или как?

• 0

#9 bongo789

bongo789

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
  • Място:ОБОРИЩЕ

Публикувано 04 януари 2016 - 17:16

Модулът за дневни е 30 кинта и е перфектен, тва е по-добрия вариант...мисля, че е само за тях без да съм сигурен...

• 0

#10 cucy

cucy

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 262 Мнения:
  • Кара:HONDA CR-V II, дизел
  • Място:Божурище

Публикувано 06 януари 2016 - 16:44

Относно пръскането на фаровете, точно така е както е казал колегата, при изкл. фарове не пръскат.

За VSA и 4х4. VSA е системата за стабилност на колата, която не ти позволява да се завъртиш и при поднасяне изправя колата. Ако е изкл. като даваш газ предните гуми пребоксуват и тогава се вкл. задните да помагат и 4-те започват да въртят с пълна сила.

Ако е вкл. VSA, даваш газ до дупка, предните колела превъртат и се вкл. задните, НО колата не се форсира, работи на 1000-1200 оборота, гумите се въртят бавно и те изкарват от поледицата по-бързо и по-безопасно.

• 0

#11 Kaio

Kaio

Новак

• Новак
  • Pip
  • 18 Мнения:
  • Място:София

Публикувано 23 януари 2016 - 18:22

Модулът за дневни е 30 кинта и е перфектен, тва е по-добрия вариант...мисля, че е само за тях без да съм сигурен...

Привет.
Къде могат да ми сложат такъв модул?
  • 0

#12 mccoy

mccoy

Новак

• Член
  • Pip
  • 39 Мнения:
  • Кара:CRV lll N22A2
  • Място:Стара Загора

Публикувано 26 януари 2016 - 23:53

Привет.
Къде могат да ми сложат такъв модул?

почти навсякъде където монтират аларми

взеха ми 55лв. с монтажа 

• 0

#13 weskodilow

weskodilow

Новак

• Член
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • Кара:honda crv
  • Място:vratsa

Публикувано 27 януари 2016 - 17:57

И едно тъпо питане-къде се намира бутона за VSA,щото купих джипа предимно за зимата,за баирите към вилата,но май няма да се възползвам от това,щото счупих крак и временно съм инвалидизиран до Април,а тогава вече сняг няма и удоволствието от него остава мечта за другата зима.Моделът ми е CRV2 2003г.Имам книжките,но никъде не видях такъв бутон.

• 0

#14 Emicha

Emicha

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1519 Мнения:
  • Кара:CR-V 2.2i-CTDI-N22A2 (2006); CR-V 2.2i-DTEC-N22B3 (2011)
  • Място:Sofia

Публикувано 27 януари 2016 - 18:19

Не го търси, при теб няма VSA.

• 0

Колкото повече опознавам хората, толкова повече заобичвам животните!

#15 weskodilow

weskodilow

Новак

• Член
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • Кара:honda crv
  • Място:vratsa

Публикувано 27 януари 2016 - 18:59

Блаодаря.

• 0

#16 taygarman

taygarman

Новак

• Член
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • Кара:CR-V:honda
  • Място:Варна

Публикувано 11 януари 2017 - 12:02

От коя година в CR V Хонда започва да има VSA система? От горните отговори разбрах, че 2003 няма, но по нататък?
И 2003 щом няма тази с-ма, има ли нещо подобно или само ABS? И постоянно зацепена (раздатъчна кутия)??? Моля?
  • 0

#17 dindin

dindin

СнегоХондка

• Член
  • PipPipPip
  • 1242 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 11 януари 2017 - 13:29

От 2005 нагоре (фейслифт) при европейските.

• 0

CRV II 2005 face/ RD8 / K20A4 / 5MT
ROMANO A.I.S. OBDII LPG

#18 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2403 Мнения:
  • Кара:у лЕво
  • Място:Willand UK / Момин Проход Сф-О

Публикувано 11 януари 2017 - 21:55

...И 2003 щом няма тази с-ма, има ли нещо подобно или само ABS? И постоянно зацепена (раздатъчна кутия)??? Моля?

Няма нищо подобно на VSA.

п.п. Какво разбираш под "постоянно зацепена (раздатъчна кутия)"?
По-скоро, какво разбираш под "раздатъчна кутия"?

Питам, защото "постоянно зацепена раздатъчна кутия" навежда на мисълта, че предния и задния диференциали получават еднаква мощност, въртящ момент, или, каквото там получават. Понятието "раздатъчна кутия"(още повече пък постоянно зацепена), някак си не се връзва със системата RT-AWD на Хонда.
Иначе, онова второто 4х4 возило в подписа ми си има раздатъчна кутия със всички екстри, включая постоянно зацепване (т.нар. "блокаж").
  • 0
CR-V ll K20A4 Auto
Civic IX R18Z4 Black Edition
Pajero Pinin GDI ECO Super Select

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com