Към съдържанието

- - - - -

Проблем с парното!

• Не можете да пишете в тази тема
18 отговора на тази тема

#1 DMZ

DMZ

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 122 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V III
  • Място:Берковица

Публикувано 17 декември 2016 - 21:38

Здравейте, колеги,

От миналата година имам проблем с парното, който е следния- когато колата работи на място дори когато е загряла струята е хладка, а не топла. Когато вкарам колата в обороти вече идва топлото и колкото повече обороти развие толкова по- топло идва, пускам газта и отново духа хладко.

Някъде четох, че проблема може да идва от не правилно поставяне на ГИ. Колата /2.0- бензин/ съм я закупил миналата година на 1ви юни и не знам тогава дали е работило парното като малко след това поставих и газовата /Романо/. Миналата зима я избутах, но тази е по- студено и определено искам да я оправя. Климатроника също духа студено независимо от зададените градуси.

Моля ви помагайте! :)

• 0

#2 jaccomo

jaccomo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 278 Мнения:
  • Кара:CRVIII R20A2 A/T 2009
  • Място:София

Публикувано 17 декември 2016 - 23:06

Подобен проблем имах на едно Ауди. Извадих маркучите за антифриза от радиаторчето което е за парното в купето (намираха с ДВГ отсега) в единия отвор напръсках яко с Меглио и я оставих за 5 мин. След това набих маркуча от чешмата от входния канал и с максимална сила надух радиаторчето с вода. От другатастрана с друг маркуч изкарвах мръсната вода до колата в кофа. Нямаш си на идея каква тиня излезе. Парното тръгна моментално. Процедурата правих 2-3 седмици подред докато се изчисти окончателно. Това е добрия случай.
Лошия случай с който също съм се сблъсквал е гарнитура на главата. Буташе компресия в антифриза, и понеже радиаторчетата за парното са една от най-високите точки, там се събира въздуха. Това обаче се проверява лесно. Като я озфорсирсш трябва да прави балончета в капачката на радиатора и да мерише на ауспух.

Пробвай с промивката. Почти съм сигурен че е от там.
  • 0

BLACK CR-V III, 2.0i R20A2, AT, 2009г.

LPG ROMANO A.I.S OBD2

#3 Markony

Markony

Инструктор

• Модератор
  • PipPipPip
  • 2675 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, C-RV R20A2
  • Място:Русе

Публикувано 19 декември 2016 - 13:38

Каква тиня в Хонда?Термостат е първия виновник.ГИ няма нищо общо,освен ако монтьора не прави ЦРВ за сефте...

• 0

Правя диагностика на карти,боб,шикълки,кафе,пилешки кости...

Българино!Напиши си поне номера на двигателя!

0893пет177нула9

#4 jaccomo

jaccomo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 278 Мнения:

Публикувано 19 декември 2016 - 15:29

Тя ще загрее ли въобще на това време ако е запекъл отворен ??? И ако загрее няма ли все пак да си тръгне топлото.....?

• 0

LPG ROMANO A.I.S OBD2

#5 DMZ

DMZ

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 122 Мнения:

Публикувано 19 декември 2016 - 17:55

Благодаря на отзовалите се!

Днес разговарях с един майстор, тъй като аз не разбирам от тези неща и му казах какво искам да се направи, но той не ме отрази тъй като било много трудоемко и ще опитам с някой друг като ми се отвори малко свободно време. Иначе си загрява нормално и никога не е минавала 8 чертички от скалата на таблото /не знам дали това са 90 градуса/, както и да съм карал. Когато се пътува на дълъг път не е проблем тъй като се поддържат и обороти, но определено не е жегата, която съм правил при предишните ми Хонди. Заработи ли на празен ход въпреки, че е загряла, веднага идва хладкото, подавам газ да вдигне оборотите и веднага идва и топлото и т.н. :)

• 0

#6 dindin

dindin

СнегоХондка

• Член
  • PipPipPip
  • 1241 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 19 декември 2016 - 18:05

http://forums.hondab...howtopic=103024

http://forums.hondab...howtopic=102977

• 0

CRV II 2005 face/ RD8 / K20A4 / 5MT
ROMANO A.I.S. OBDII LPG

#7 s.s.d.d.

s.s.d.d.

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 252 Мнения:
  • Кара:Honda
  • Място:Bulgaria

Публикувано 19 декември 2016 - 18:36

Каква тиня в Хонда?Термостат е първия виновник.ГИ няма нищо общо,освен ако монтьора не прави ЦРВ за сефте...

"...когато колата работи на място дори когато е загряла..."

Що па термостат? 

• 0
Same Shit Different Day

#8 Markony

Markony

Инструктор

• Модератор
  • PipPipPip
  • 2675 Мнения:

Публикувано 20 декември 2016 - 01:20

Не казвам ,че е виновен термостата,а че е първия заподозрян.8 годишна кола...антифриза се сменя на 10,абсурд е да е запушен радиатор за тия години.Естествено може и да е температурен датчик на радиатора,но това вече си е за диагностика.Отнема 20-на минути всъщност..

• 0

0893пет177нула9

#9 DMZ

DMZ

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 122 Мнения:

Публикувано 20 декември 2016 - 13:02

Миналата зима за същия проблем ходих при ОМБРЕ, но ми казаха, че всичко с парното е ок и на тези ЦР-Вета толкова си топлело :D Тези дни ще опитам процедурата с почистването и ще пиша какъв е резултата. Благодаря на всички за съдействието :)

• 0

#10 jaccomo

jaccomo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 278 Мнения:

Публикувано 20 декември 2016 - 13:27

Незнам колко си топли, но при мене след 4-5 мин вътре вече не се стои. Започва леко да ти изсъхва физиономията от жега.

• 1

LPG ROMANO A.I.S OBD2

#11 Markony

Markony

Инструктор

• Модератор
  • PipPipPip
  • 2675 Мнения:

Публикувано 04 януари 2017 - 22:20

Бе има си кахъри и то ама за съвсем друга тема.В mode режим някой път бърка % на клапите..Радиаторчето за топлото си е наред.Колкото коли да съм газифицирал, вътре няма грам наклеп и антифриза е кристален.Докато се кара с Хонда оригинал няма проблеми с утайка и тем подобни.А термостата си е тъп консуматив...от време на време като ти стане студено се сменя :).
  • 0

0893пет177нула9

#12 DMZ

DMZ

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 122 Мнения:

Публикувано 05 януари 2017 - 13:50

Сега идвам от майстор, който ми обясни, че маркучите на газта не са свързани правилно с някакви трипътници, поради което водата минава през изпарителя, но трудно отива до парното и за това в ниските обороти духа хладно. От тези снадки има и изтичане на антифриз /от време на време доливах по малко, тъй като мислих, че се губи от капачката на радиатора/. След ремонта ще пиша дали наистина е бил от там проблема, но предполагам, че е така, тъй като за такъв проблем бях чел някъде преди.
  • 0

#13 doni

doni

Новак

• Член
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • Място:plovdiv

Публикувано 05 януари 2017 - 14:15

Слави е писал по проблема.Мисля, че твоя е бил същия.Неправилно вързана АГУ .Дано всичко е наред сега.

Успех.

• 0

#14 DMZ

DMZ

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 122 Мнения:

Публикувано 10 януари 2017 - 18:26

Здравейте колеги,

тъй като ГИ-то ми е в гаранция днес колата ми ходи до газаджиите, за да я оправят. Впечатленията ми след като я докараха /не ходих лично/ са, че вече колата има нормално парно, но отново като я вкарам в обороти се засилва и направо пари на ръката. Другото което забелязах е, че като работи на място, температурата на водата пада /за около 5 мин. с 2 чертички/, което не се случваше преди. Загряването на водата, също като че ли е много по- бавно. Днес достигна оптималната температура, след като работи 5мин. на място и след това изминах около 3-4км със скорост между 60-80км/ч, но може би е и от ниските температури /-12 градуса/. Утре ще разбера със сигурност, след като я изкарам от гаража и ако не загрее до работата, значи пак имам проблем. Газаджиите са казали, че имало някакъв автоматичен клапан на парното, който не работи /въобще не разбирам за какво става на въпрос/.
Възможно ли е от там да идва проблема или пак е объркано нещо?
  • 0

#15 jaccomo

jaccomo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 278 Мнения:

Публикувано 10 януари 2017 - 23:55

Ето така обяснено вече ми мяза на термостат. Щом не може да държи температура и загрява бавно, значи има вероятност термостата да е запекъл отворен и да не смогва при ниски обороти да поддържа цялата вода топла. Ама как пък така от веднъж се появи този симптом?
Другия вариант е газаджийте да са от онези майстори, дето едно оправят, друго развалят.

Времето за загряване обаче ми се струва нормално за тези ниски температури.
  • 0

LPG ROMANO A.I.S OBD2

#16 Emicha

Emicha

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1517 Мнения:
  • Кара:CR-V 2.2i-CTDI-N22A2 (2006); CR-V 2.2i-DTEC-N22B3 (2011)
  • Място:Sofia

Публикувано 11 януари 2017 - 01:43

След като отстраниш течовете от снадките, покрай няколко дни само на бензин (няма да фалираш предполагам) и тествай как работи парното. Ако всичко е нормално, търсиш причина свързана с газовата. Ако проблема още е на лице -гледаш термостат, капачка, кранчета или запушване.
  • 0

Колкото повече опознавам хората, толкова повече заобичвам животните!

#17 DMZ

DMZ

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 122 Мнения:

Публикувано 11 януари 2017 - 21:10

В момента навън е -9 градуса и си направих един тест. За около 1,5 км градско каране температурата на водата достигна 5 черти. Оставих я 5 мин. да поработи на място /на газ/ и си остана на 5те черти, не ги свали. Врътнах още съвсем малко, докато достигна 8те черти и я оставих за около 6-7мин и температурата не падна. Това, което не знаех, че трябва да кажа вчера е, че когато ми падаше температурата на водата парното беше на макс. Днес го оставих на 2 черти и мисля, че вече всичко е нормално. Не знаех, че ако парното е на макс и оставиш колата на място ще охлади и температурата на водата. Надявам се вече всичко да е нормално :).
Благодаря за помощта на отзовалите се!

П.С. Дано тема да бъде полезна за нови колеги, които са си взели бензиново ЦР-В и са решили да слагат газ :).
  • 0

#18 Иво Ленков

Иво Ленков

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 242 Мнения:
  • Кара:Honda Integra Type R

Публикувано Вчера, 07:38

Проблема се оказа, не в АГУ-то, ами в управлението на кранчето на парното.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
  • 0

#19 DMZ

DMZ

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 122 Мнения:

Публикувано Вчера, 15:37

Умишлено не съм споменавал майстори и сервизи, тъй като съм доволен от ГИ-то /въпреки този проблем/ и понеже не разбирам, не искам да обвинявам някой излишно. Написал съм каквото ми е казано от майсторите. На последния ремонт не ходих лично аз и ми беше предадено, че маркучите са преправени, както и че, ако не се управи кранчето, съм щял да имам проблеми лятото и реших, ако имам проблеми, тогава да го мисля. Тъй като сега всичко си е ОК и прави баня в колата. Не знам дали е от значение, но лятото със студеното нямам проблеми.
  • 0

1 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com