Jump to content
Стъни

Кора под двигател

Recommended Posts

  Здравейте.

Имате ли предпазни кори под двигателите ?
Оригинални , правени, пластмасови, метални?

Някъде бях чел, че оригиналните са пластмасови и съответно винаги се чупят.

Аз нямах никаква, посъветваха ме да си сложа и намерих евтин пластмасово-гумен вариант. Върши някаква работа, но е сложена със свински опашки и след всяко минаване през сервиз се налага да влизам под колата и да си я нагласям сам. Също и малко по-малко се къса , та няма да изкара още много.

 

Сега попаднах на това - https://www.avto.bim.bg/Metalna-kora-pod-dvigatel-i-skorostna-kutiq-za-HONDA-HR-V-ot-1998-do-2005_p73278m787.html#tab1. 

 

Скъпичко ми се вижда , но пък си мисля че никак не е лошо да има нещо под този ниския картер , пък и от мизерии да пази.

 

Споделете , според вас заслужава ли си , вие имате ли кори, колко са ви излезли ако са слагани допълнително?

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвани я   с болтове или най малкото с най използвания  материал, тел. Така няма  да ти бяга, а колкото до металната , изглежда  добре, но и цената си я бива. Един  добър  тенекиджия  може да тия направи за 50, 60 лева  с материала от теб. Моите  са си оргиналните и засега стоят добре, ще  проверим като падне снега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,виждам че в този сайт не са пуснали никакви размери,но освен това и няма никакви отвори отдоло и мисля че ще трябва допълнително да си ги правиш поне за колекторите. За цената ми се струва доста висока, моята ми излезе 60-65лв. без отвори-допълнително си ги правих ,също от 2мм. ламарина. Мисля че съм я снимал в раздела- багажна кутия ХР-В. Поразрови се в Руските сайтове там бяха с размери, дай да ти я изработят в цех за метали и ще ти излезе по изгодно. За Бургас мога да препоръ6чам Металик.

 

 

Изпратено от моят SM-J320FN с помощта на Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях снимките в другата тема . 

Нужно ли е да има толкова отвори и изобщо някакви? 

Все си мисля,че фабричната трябва да е готова - слагаш и караш.

 

Ще съм благодарен и на някаква връзка към тези руски сайтове и аз ще се разровя , но признавам че не ми е любимото занимание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм ,че като търсих тогава ,някъде видях с размери. Сега погледнах няколко,но нямат размер и отворите са няколко малки, може би при мен е дошла леко по-плитка и или е опирала или да не се придават вибрации съм направил отвори там,а другите (едно към гьотере) както се казва. Моята взаимствах от тази:

FarPost.ru Защита двигателя железная Honda HR-V73832e523561daaac6c16b4062667614.jpg

 

Изпратено от моят SM-J320FN с помощта на Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наред си е.Все малко място трябва има , за да се отвеждат потоците под картера. 15-20 мм е разумно разстояние от кората до картера. Отвори технологично за охлаждане са необходими само по оста на тръбата преди катализатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да се отчета. Купих я кората и си я монтирах. Изглежда добре , място м/у картера и кората има , дупки в кората няма. Взех я на малко по-ниска цена от обявената в магазина, но пак доста по-скъпо от самоделка. 
Сега още по-ниска изглежда колата, къде го мерят този 19см просвет... но пък и тъкмо да не я бъркам с джипка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В понеделник поръчах ето тази метална кора на RIVAL и ми я доставиха на следващия ден - https://autopro.bg/metalna-kora-rival-pod-dvigatelq-za-honda-hr-v-1998-2005

 

Снощи я монтирахме с брат ми и мисля, че се получи много добре. Забравих да измеря дебелината на металния лист, но не е по-малко от 2 мм.

Предвид това, че ползвам Харвито за лов и риболов, сматам, че така ще подсигуря уязвимите области в долната част на автомобила и ще ги предпазя от нежелателни, фатални удари, вследствие неравности на пътя.

 

Ще ми бъде интересно, ако някой колега сподели наблюденията и опита си от ползването на такова или подобно предпазно средство.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...