Jump to content
hphristopet

Надува антифриза в разширителния съд

Recommended Posts

Здравейте,от известно време забелязвам,че ми се пълни казанчето над макс а радиатора остава празен и вече вдва сервиза не могат да установят причината моля за съвети

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм минал през това...само че със Сивик 5 ген.....дори при мен излезе и друго....смених термостат....после  радиатор...и нищо надува и тва е....смених и гарнитура на главата....и пак.....и се оказа спукана глава между клапаните....смених я и всичко си дойде на мястото....но в повечето случаи е само гарнитура на глава.....но е възможно и да е скапана капачка на радиатора или затлачен радиатор....

Редактирано от Niko1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравевйте.Нов съм във форума,но карам ХР-В  ,125к.с.от две години.От скоро ми се появи следния проблем-на няколко пъти намирам казанчето празно или под минимума,антифриза изхвърлен около раз.съд.Колата не загрява,стрелката си стой по средата.Преди няколко месеца свалих радиатора и го промих и смених антифриза.Проблема изчесна за кратко и сега отново е на лице.Моля за вашето мнение и съвет.Предварително Ви благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм написал основните положения в охладителната система.Направете съответните проверки:

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=105719&page=0

 

 

Здравейте,от известно време забелязвам,че ми се пълни казанчето над макс а радиатора остава празен и вече вдва сервиза не могат да установят причината моля за съвети

Смени капачката с нова,Вакумния клапан не работи или системата не е херметизирана и не създава вакуум.

 

Здравевйте.Нов съм във форума,но карам ХР-В ,125к.с.от две години.От скоро ми се появи следния проблем-на няколко пъти намирам казанчето празно или под минимума,антифриза изхвърлен около раз.съд.Колата не загрява,стрелката си стой по средата.Преди няколко месеца свалих радиатора и го промих и смених антифриза.Проблема изчесна за кратко и сега отново е на лице.Моля за вашето мнение и съвет.Предварително Ви благодаря.

Смени капачката с нова .Големия клапан не уплътнява и не влиза течност в разш.съд или маркуча между радиатора и разш съд е спукан.Също така може капачката да не е оригинална и да не уплътнява добре.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...