Jump to content
Dimteam

Монтаж на външен кормилен накрайник Акорд 6-та

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги имам питане. Може да е малко тъп въпроса ама съм доста озадачен от следното нещо. Вчера ми пристига накрайника , който трябва да е ляв. На него си има означение , че се монтира от лявата страна и затова не го сравних с другия който свалих. Слагам накрайника , тръгвам и о , изненада! Накрайника опира в джантата и нямам почти никакъв ход на гумите в лява дирекция. Качвам колата и се оказва , че накрайника е с обратна дъга спрямо оригиналния. Сега проверих по парт номера и навсякъде го дават същия накрайник с дъгата в тази посока за монтаж от ляво. Както и няколко накрайника на други марки. Нещото което ме шашна е , че на една от схемите който гледах го дават накрайника сякаш се монтира с гайката сочеща към земята , а не както е сега сложен с гайка сочеща към калника нагоре. Възможно ли е предишния да е бил грешно сложен и от там да идва проблема? Как точно се слага този накрайник? До колкото видях влиза на конус в шенкела и този конус е само от долната страна на отвора. Аз ли бъркам нещо?

Редактирано от Dimteam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Поради наличието на конус Не можеш да  монтираш накрайника обратно!!!

Може би някога са ти сменяни щенкелите??? Май при Ровъра гайките  бяха на обратно , но не съм сигурен.

В твоя случай левия накрайник ще стане десен и обратното :yes:

Редактирано от ЧОЧО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз проблема го реших , като просто отидох и взех друг накрайник на друга марка. Сложих го и всичко си пасна. Шенкела не е сменян. Просто исках да разбера дали аз не бъркам нещо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...