Jump to content
Shorty

Проблем Със Стопове Акорд Купе 6-та Ген.

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,вчера докато си карах в движение ми светнаха лампата за ръчната и лампата "break lamp".Първо проверих нивото на спирачна течност,нормално е ,след това бушона(скоро го бях сменял понеже е един за клаксона и стоповете,нямах клаксон и така го хванах).Сега обаче клаксона си работи,но стоповете не.Бушона е здрав.Нито третия стоп,нито другите 4 понеже са usdm и светят и тези на багажника.Габарити има и четирите светят.Крушките са здрави.Следващото нещо,което смених е стоп машинката,но проблема отстава,не е от нея.Къде да търся решение,тъй като не откривам подобен проблем.Ръчната и стоп лампата на таблото светят непрекъснато.Имам спирачки и ръчна,но нито един стоп отзад не работи и не ми се кара много така,че някой може да ме изненада в гръб,като не работи тази сигнализация!

Редактирано от Shorty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушката на третия провери ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да здрава е,но къде е логиката като изгори една,да не работят всичките.Като запаля без да държа спирачка не светят индикациите на таблото ,в момента в който натисна спирачката,светват и ръчна и лампата за стоповете.Съмнявам се нещо по кабелите да е прекъснато,но утре евентуално ще ги проследя и направо ще взема 4 нови крушки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Провери ли таблото? Да ти кажа, че и при нашия акорд ( седан) беше се получило нещо подобно, почистих всичките клеми на задните светлени и тн. и светлините се върнаха. Преди това смених крушките но без ефект.

Редактирано от bobchoo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм пуснал темата,съм длъжен,да напиша и решението на проблема.Преди два дни разглобих всички кори отзад и мерихме тоците ,някъде точно преди фасонките се губеха.На следващия ден отидох при един приятел жичкаджия и проблема беше решен за 5 мин.Оказа се ,че всичко идва от ей тая кутийка

post-7198-0-85836800-1464845771_thumb.jpg

и ей тая букса

post-7198-0-82659400-1464845803_thumb.jpg

Пича окаси някакви жички и стоповете се появиха.Но като натисна педала отново светваха лампите за ръчната и стоп лампата.Изключих буксата от кутийката и вече не светят индикациите на таблото.

Явно в тая кутия има някакъв датчик който подава сигнал ако имаш изгоряла крушка на стоповете и нещо вътре се е прецакало ,та дава на късо.В крайна сметка сега имам стопове просто не ми работи индикацията на таблото за изгорели крушки.Като намеря такава кутия ще я сменя,да си е всичко както трябва.Това е нека темата си остане ,в случай ,че някой има подобен проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...