Към съдържанието

Странно прeтрeпване - S2K

• Не можете да пишете в тази тема
1 отговор на тази тема

#1 Трънчо

Трънчо

JDM

• Член
  • PipPipPip
  • 1814 Мнения:
  • Кара:S2K & EG B18
  • Място:the windy city

Публикувано 20 октомври 2016 - 02:56

Здравейте фенове. Имам лееек странен проблем с колата и ми се иска да събера вашите мнения и насоки. AP1 модел. При определени условия се усещат вибрации/претрeпване в движение. 

Интересното е, че при студен старт и каране от порядъка на час - няма проблеми. Обаче ако след това я оставя паркирана за още един час и я подкарам отново, то вибрациите се появяват. В първите минути след второто запалване се усеща най-усезаемо. След това постепенно престава и почти изчезва. На другият ден при студен старт няма проблеми. Претръпването е много сходно с това, на двигател, който работи на 500-600 оборота. Само че го прави на различни обороти и скорости, като не се усеща затормозяване на двигателя, нито ускорението "насича", нито е близко до изгасване. Просто се усеща претрепването и това е. Имайки в предвид това, за сега съм изключил евентуални проблеми по окачване, гуми и т.н. - идва си от към двигателя и понякога е достатъчно силно, че да разклати огледалата за задно виждане. Колата е със скорошни тампони на двигателя, нов въздушен филтър, не набива никакви грешки, не се усеща и чува проблем в работата на двигателя, поддържа добра работна температура, не й се губят течности, абееее като цяло нямам идея какво може да е :Д Благодаря предварително. 

• 0
She can ride with us but she gotta B18!

#2 Tino

Tino

хондахолик

• Данъчна Служба
  • PipPipPip
  • 3498 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer 2.2 Sport;Jazz mini-Tourer 1.2
  • Място:Пловдив - София

Публикувано 20 октомври 2016 - 11:49

Съединител - карета - диференцал ?