Jump to content
Кирето

Въпрос за размер на гуми

Recommended Posts

Колеги онзи ден бащата му докара една нова "стара кола" от чужбина, Задните гуми са с размер 205/60/15 а предните 185/65/15 Има ли някаква идея в това и така ли да си я кара. Или при следваща смяна на гумите да се вземат еднакъв размер, Между другото колата спира доста добре и прави впечатление че дори и при екстремно спиране не забива моцуната.

Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е с предно не е хубаво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи каква е колата, което не си уточнил. Има коли, които задължително се карат с подобна конфигурация на гумите.

 

Давам за пример Mercedes-Benz CLK /C209/, чийто задни трябва да са 225/50/16, а предните 205/55/16, а ако са 17 цола - 225/45 задни и 205/50 предни.

 

Това е направо задължително, ако е автоматик, защото тягата се придава на задния мост и там не трябва да има отклонения, тъй като може да повлияе много зле на скоростната кутия. Тези коли, както знаем имат купчина електронни системи, които предполагам, че също имат значение за това. Говоря за точно тази кола, а не по принцип, като тази информация ми е сведена от МБ маниак, а аз нямам претенции да съм технически убеден в нея.

 

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колaтa е рено сценик з предно предaвaне. По документaция се кaрa с 185/65/15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем .. нека си кара така човека.. Нищо няма да се промени... още повече, че по-големите гуми ще са отзад.. няма да окажат влияние и на километража... Ако не опират някъде - всичко е наред!

Редактирано от GS=

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...