Jump to content
Dorian Grey

Трудно пали

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да попитам един много интересен за мен въпрос. Проблема е следният-времето захладня и хондата започна да пали много трудно.Сигурно въртя 30 сек преди да запали.Интересното е ,че когато е по-топло го няма този проблем-колкото по-студено става-толкова по-трудно пали.Клапаните са регулирани.И може ли свещите да са проблем,като се има на предвид,че като запали си работи нормално,само прекъсва понякога в ниски.Колата е с обикновена газ мотора е D14a8-90 коня.

http://caralyze.bg/articles/byrza-diagnostika-na-benzinov-dvigatel-zapalitelnite-sveshti

Моите свещи са като номер 3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 секунди въртене е много. По този начин допълнително съсипваш акумулатора. Решения на проблема ти:

 

1. Вземаш зарядно и зареждаш акумулатора поне 12 часа.

2. Винаги включваш на бензин след каране, особено ако температурите са ниски.

3. Ако в студено време (температури под 0) не я караш повече от седмица, задължително сваляш акумулатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако проблемът е същият и нямам газ? Според мен, е възможно инжекторите да са зацапани.

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако проблемът е същият и нямам газ? Според мен, е възможно инжекторите да са зацапани.

 

Може да са инжектори, свещи, кофти гориво, заминаващ акумулатор....причини колкото щеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта трудно пали на студено. Е не върти 30 секунди, но около 4-5 до 6-7. Но аз съм на бензин.

Ако завъртя стартера 2-3 оборота и спра, изчакам 10-20 секунди, и при втория опит пали от раз!

След доста консултации с колеги, стигаме до извода, че всички са така! Никой до сега не е установил проблема... Това за бензин... За газ не знам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах подобен проблем като теб преди 2 години със стария акорд.При мен проблема беше в гумичките на инжекторите,след като ги смених се оправи.Карай я ден,два на бензин и ако не пали трудно в следствие,значи е нещо около газовата,както казва колегата "Cyreon" проблема може да е от много места.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах проблем подобен - оказа се че изпарителя е много остарял вече.

Пробвай да изключиш газта и ако се оправи отивай на газаджия. Ако ще ходиш в Пловдив ти препоръчвам тези които са до входа на ПУ  на пазарджишко. Лазаров и Атанасов мисля че им е фирмата.

Редактирано от slavib

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...