Jump to content
Knoxville

Акорд 6 - спирачна течност

Recommended Posts

Колеги, намаляло ми е малко нивото на спирачната течност в казанчето и искам да си долея. Какво бихте ме посъветвали да сипя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш теч ,нивото е намаляло заради износване на накладки или дискове (или и 2-те).По добрият вариант е да я смениш с написанта ит колегата crown_bg течност. 

250мл е към 14-15лв.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих и по-важния въпрос - къде да я търся, в Бултрако ли или някъде по търговската мрежа? От София съм.

А някой колега има ли представа какво е количеството на спирачна течност, което се съдържа в F18B2, за да знам и колко трябва да си купя все пак :D

Редактирано от Knoxville

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Количеството е относително.Издърпай старата течност от казанчето,като преди това извадип цедката.След това напълни на макс с новата течност.Викаш някой  да натисне няколко пъти педала на спирачката и да го задържи в натиснато положение, и се отвива пропката на предно ляво колело,излиза течност затягаш и топгава пуска педала.Прави се докато потече свежа течност .Предполагам че с 2-3 отвъртанив на пробката ще потече свежа течност.Така на всяко колело като поредноста е:

1-Предно ляво

2-Предно дясно

3-Задно дясно

4-Задно ляво.

Най-важното е да не остане казанчето празно и да засмуче въздух.Защото ще има яко помпане докато обезвъздушите систевмата и ще ти трябва повече течност.Аз като правих тая процедура си взех 2х250мл за да съм сигурен че е напълно сменена.Ако си с ръчни скорост и ако ти остане течност може да си смениш и течността на съединителя.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СЪВЕТ: Изцяло да се махне старата, след това слагаш новата. Не ти препоръчвам да доливаш.

Къде?: Бултрако или Юби Ко или Омбре, където ти е по-близо, парите са едни и същи. Бултрако не са скъпчийте, които бяха преди, за такива услуги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите, колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво пише в ръководството на 6-та серия:

 

Use only clean Genuine Honda brake fluid or an equivalent DOT 3 or DOT 4 brake fluid.

 

Т.е. може да се ползва DOT 3 и DOT 4 спирачна течност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 20лв можеш да си вземеш Motul brake fluid DOT 5.1 500ml.Може да заменя и да се смесва с DOT3 и DOT4.Ще сменяш на воля.И все пак ако държиш на оригинална течност,Имам неотворено шише Honda brake fluid 250ml ,можем да се разберем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата течност най-вероятно е ДОТ4. Взимаш ДОТ4 от доказана марка, не мисля, че е задължително да бъде на Хонда. Поне 500мл. С промивката може да стигнат, може и да не стигнат, ако сменяш(промиваш) и течността на съединителя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата boiskii вчера ми свърши работата, общото количество, което използвахме беше към 600-650 мл. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...