Jump to content
ilian83

Акорд F18a3 Изхвърля антифриза през разширителния съд.

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте от скоро имам проблем с Акорда Ф18А3.Надува антифриза в разширителния съд прелива и тече на земята.Изчетох доста теми тук говорих с някои от вас,които се оптитаха да помогнат,но проблема си остава.Колата си загрява нормално на половината(дори под половината скала) на дълъг път няма проблем както и в града,но като почна да катеря по планински завой колата покачва нивото в разширителния съд и дори прелива от него при по продължително катерене.Перките на радиятора се включват.Стрелката си показва нормална температураи не мърда.След цяла нощ престой и пълно истиване казанчето си стои пълно до горе и не се е върнал антифриза в радиятора.Отварям радиятора -вода(антифриз) няма(или поне не се вижда).Пресипвам антифриза от казанчето в радиятора и виждам,че колкото е изхвърлил толкова си побира в радиятора около половин литър.Крам така цял ден и на другата сутрин пак намирам разширителния съд до горе.Смених общо 3 капачки на радиятора на различни фирми две са 1,1 бар и една на 0,9 бара-проблема си остава.Колата има газов инжекцион,но ме увриха,че няма как да надува от него,пък и аз пробвах 2 дни на бензин карах пак изхвърля антифриза.Термостата според мен работи защото първите 5 мин е топъл само горния голям маркуч от радиятора после постепенно се стопля и долния и двата стават горещи в последствие.Ходих и на анализатор за газове в охладителната система-показа отрицателен резултат.Преди да отворя двигателя за Гарнитура и евентуално спукана глава искам да пробвам всички останали вариянти затова ако някои има предложения нека да казва.Пробвах настъпвах колата до 5-6 хил. оборота на място нищо не излиза от ауспуха.Забелязах само някаква странна бяла пяна (като от разклатена бира) на повърхноста на разширителния съд.Колата си пали нормално сутрин не прекъсва не пуши не придърпва.Дайте акъл как да постъпя?

Редактирано от ilian83

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях ти давал скоро съвет на лични, но сега се сещам и още едно нещо - вероятно ти е за смяна водната помпа - това си е по принцип консуматив, който се сменя заедно с ремъците и ролките, но ние / вкл. и аз/ си ги караме до последно........явно момента е дошъл. При износване и намалява КПД-то и не може да върти добре течността. Не са скъпи 80-90 лева до колкото зная. Освен това си провери питата на радиатора да не е задръстена с мушички.......аз лично съм имал такъв случай преди години и след старателно почистване насред пътя с мека клечка проблема го забравих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две три години имах такъв случай със един сивик , сменихме всичко по водната система , термостат , воден радиатор , промивах системата , смених водната помпа и т.н. абсолютно всичко и накрая излезна гарнитура на главата . Когато колата работеше на място на обороти нямаше проблеми , но примерно задържах ли и газта на около 4 оборота след 2,3 мин. хвърляше антифриза през разширителното казанче .Имал съм и друг подобен случай тогава проблема излезе във водният радиатор , имаше запушени водни магистрали , не охлаждаше достатъчно и пак хвърляше водата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах на 100% аналогичен случай.И хвърлих мотора след 3 неуспешни опити за смяна на гарнитурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имах същия проблем! Какво ли не правих и в един ден когато доливах антифриз забелязах че капачката на радиатора беше омаслена което е ясен признак че гарнитурата на пачата е за смяна и така смених я засега няма проблеми минал сам вече 2-3хил.км така че маи на теб ти е останал този вариант! Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес промих радиятора и водната система.Направих едно кръгче след това антифриза пак се качи над Максимума.Перките включиха.Температурата не мърда от средата.Луда работа е тая моята кола.Ама накря ще се отваря мотора май,като се изчерпат всички вариянти колкото и да не ми се ще.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм и друг подобен случай тогава проблема излезе във водният радиатор , имаше запушени водни магистрали , не охлаждаше достатъчно и пак хвърляше водата .

Съгласен съм за това. ;) Щом теста за СО е негативен - не е гарнитура, не бързай да отваряш!Ако не си сигурен - направи друг тест в добър сервиз и дай снимка на тия скапани капачки, които си слагал / без тая на 0.9 бара, щото не е за твоята кола /.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те две десети така ш се усетят ,че никой нема да види ...последно си карам акорда с 0.9 капачка ,същия мотор и нямам проблеми...а сега любимото ми ....ГАРНИТУРА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....ГАРНИТУРА!

;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде видя колегата да е правил тест,за наличие на газове в течността .....огледай си убаво радиатора,отстрани и варианта с водната помпа и отваряй...пак казвам ,моя дъргел го карах една година с духната гарнитура ,палеше си нормално вървеше яко и като я понапънех ..водата вън...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде видя колегата да е правил тест,за наличие на газове в течността .....огледай си убаво радиатора,отстрани и варианта с водната помпа и отваряй...пак казвам ,моя дъргел го карах една година с духната гарнитура ,палеше си нормално вървеше яко и като я понапънех ..водата вън...

Чета в Ровър форума има доста колеги със Ф18 Ф20 които са сменили гарнитура на главата със шлайф на глава и проблема пак си е наличен при тях.За тва не бързам да скачам да цепя мотора.При теб оправи ли се след смяна на гарнитурата?Шлайфа ли главата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде видя колегата да е правил тест,за наличие на газове в течността .....

Ходих и на анализатор за газове в охладителната система-показа отрицателен резултат.

ilian83, къде точно в Ровър форума ги видя тия работи за F - серията двигатели на Хонда? Бъркаш, колега, чети внимателно! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ровър 618 не е ли точно с Ф18 мотор на хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но кои са тези "доста колеги със Ф18 Ф20 които са сменили гарнитура на главата със шлайф на глава и проблема пак си е наличен при тях."???Английските К-серия са прословути с този проблем, но не и Хонда двигатели... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Писах ти на лично, но и тук ще го напиша - Гарнитура или водна помпа, но все пак иди при специалист или някои дето е барал хонди.Но и аз в началото се заблуждавах, смених абсолютно всичко като почнеш от термостат, пома та стигнеш до капачка, като баща ми 100 пъти ми каза, че според него е гарнитура, както и сумалъкати други хора.Но твърда глава увира ли :)ПП: Но пък за сметка на това поне вече знам, че тези "консумативи" са сменени :cool:

Редактирано от Newbie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха някои колеги по-горе остават ти само две неща: - радиатор - гарнитура на главнятаВъпреки, че вътрешно съм убеден, че е гарнитурата, пробвай радиатора първо. :cool: За съжаление не мога да ти препоръчам човек за радиатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Акорд:

Публикувано изображение

За Сивик:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са трите капачки които съм ползвал и с трите ми изхвърля антифриза при по-продалжително градско или планинско пътуване без видимо загряване на колата и с нормлна работна температура(според стрелката)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам доста хора няма да са съгласни с мен ,НО аз ще се изпразня ...ТА имаш гарнитура на главата в начален стадии но защо е в начален ... ми после става страшно канала през който пропуска компресия и ти пълни с въздух водната система е още малка дупчица после се уголемява и след това ще идеш на 3 цилиндъра до сервиза в който ще ти сменят гарнитура :D Аз го имах този проблем и се оправи с смяна на гарнитурата на главата :)вярваш или не това е ГАРНИТУРА :P капачки да сменяш слагаш същия х... водата ще ти отива в разширителното казанче :)няма логика система побираща примерно 4 литра вода да ги изхвърля понеже са и много тез 4 литра :) има уред не го знам как се казва :) развива се капачката на радиатора слага се уреда и тогава започва голямото форсиране на двг-то за да потвърдят че имаш гарнитура :)може да греша ... но аз имах същия проблем преди 1-2 месеца затова съм сигурен в приказките си :) Успех и да кажеш как си го отстранил този проблем :) може да има и резервен вариянт който не знам а и не само аз сигурно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе ...капачка е ....всички ги сменят с отчаяна надежда и накрая ...гарнитура :) :) п.п- и аз смених четири .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже никой не вижда - капачката, която държиш НЕ Е ЗА ТОЗИ РАДИАТОР !!!!!!!!!Два модела са - горе на снимките, които съм дал е написано коя за кой радиатор става. Такива като твоите и 1000 да смениш, ефекта е нула пресечена. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти как разбра че не е за моя радиатор?Имам и Сивик 2000 год. 6ген. ,която си е точно с малкия клапан който си дал ти като пример че са за Акорд.А на акорда си пасва без проблем капачка само с голям клапан.опитах да сложа тази от сивика но уви изобщо не може да се завърти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п- и аз смених четири .. :)

Четири капачки, или четири гарнитури си сменил ? .. :) Ма сигурно са гарнитури, гледам че са ти дали титла академик, с тези гарнитури.. :D:):D Може пък да е някоя микро пукнатина в главата ..Докато не се свали и да се направи водна проба или снимка, нищо не може да се твърди със сигурност..Не винаги гарнитурата е причината... Сън тайм уин, сън тайм люн (както казва оня тюфлек камата) ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес забелязах нещо ново.Климатика ми беше изпуснал фреона и го ремонтирах и заредих нов фреон.Днес цял ден карам на включен климатик и проблема го няма за сега.Аз си го обяснявам с това че перките на радиаторите въртят почти постоянно при включен климатик и се охлажда постоянно системата.Така явно не вдига толкова високо налягане не отваря капачката и не изхвърля антифриз.Нивото е точно под максимума при загрял автомобил и отворен термостат.Изминах днес около 220 км. на включен климатик и нивото не надвиши максимума в разширителния съд.Почвам да се чудя дали да я отварям да не излезе нещо радиатора или водната помпа и не добра циркулация или нещо подобно.Радиатора ми НЕ Е ОРИГИНАЛЕН,но е почти нов съдеики по лъскавите и прави ламели и тръбички.Дали може да е някакво менте което завихря неправилно антифриза и не го охлажда добре и да вдига налягане заради него ,а при постоянно работещ климатик и охлаждащи перки да се охляжда по-добре и да не изхвърла течноста?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти как разбра че не е за моя радиатор?Имам и Сивик 2000 год. 6ген. ,която си е точно с малкия клапан който си дал ти като пример че са за Акорд.А на акорда си пасва без проблем капачка само с голям клапан.опитах да сложа тази от сивика но уви изобщо не може да се завърти.

Колега, аз карам същия акорд и ти гарантирам, че капачката която ""държиш" не е тази, която е на акорда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих си разглабял двигателя, при положение че не съм на 101% сигурен че е гарнитура! Съвета ми отново е НЕ БЪРЗАЙ. Чак толкова не ти пречи да доливаш обратно водата за сега, никакви други поразии не ти прави, така че дръж я под око и си карай.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти как разбра че не е за моя радиатор?Имам и Сивик 2000 год. 6ген. ,която си е точно с малкия клапан който си дал ти като пример че са за Акорд.А на акорда си пасва без проблем капачка само с голям клапан.опитах да сложа тази от сивика но уви изобщо не може да се завърти.

Колега, аз карам същия акорд и ти гарантирам, че капачката която ""държиш" не е тази, която е на акорда!
Ми нормално, то и радиаторчето е друго... :punk: П.П. Добре е при пускане на тема информацията да е повече, така и баластрата ще е по-малко. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При пускането не темата си нямах и представа за коя капачка къде ства и какъв е радиятора и на колко налягане работи и тем подобни.Неволята ме принуди,да чета,да търся,да отварям други коли,да питам.Мисля сега да си намеря радиятор втора ръка Оригинален за Акорд и да пробвам с него как ще е.Макар този с който съм сега да е почти нов.Ако и с оригиналния няма промяна ясно е къде е проблема.Днес ще карам цял ден пак на включен климатик и ще пиша какво е положението довечера.Ако на някой му се намира такъв оригинален радиятор за акорд да пише искам да си купя или поне да тествам с него как ще е.Поздрави на всички които се опитват да помогнат задължен съм ви.

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Стига го лъзгате колегата с тия капачки и цял тир да купи с капачки пак нищо няма да стане.Истината е една - ГАРНИТУРА, при мен беше същата работа само дето аз упорито доливах вода през 30 мин. каране и карах и меко казано "еб*х" мамата на главата - беше яко крива.Така че по-добре иди скоро да смениш само гарнитура, а не после да даваш излишни пари и за глава (или за нейния евентуален ремонт).

Редактирано от Newbie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко с гарнитурите, колега!!!Радиатора на колата е сменян и вероятно НЕ САМО!П.П. Босоногите хлапета е по-добре да траят, а да не пишат неподготвени!!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека тогава ще помоля колегата да напише, след като си оправи колата от какво е било да видим "обутите чички" познаха ли ? :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Newbie, като нищо може да се окажат прави чичките...

Особено като се има в предвид от първият пост, че колегата е ходил на газ-анализатор и пробата е отрицателна..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе всичко е възможно, нищо не казвам все пак никой от нас неможе да гадае, аз и за тва му казах да иде в някой доверен сервиз и да му прегледат колата от а до я.Просто имах същите симптоми и казвам какво се оказа при мен.И аз бях сменил 2-3 капачки, както и по-горе споменах водна помпа и 2 термостата, а да не пропусна и чистенето на радиатора :) Все пак успех колега дано ти се оправи колата и се надявам наистина да не е гарнитура, че после може да имаш ядове докато някоя се окаже "читава".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе всичко е възможно, нищо не казвам все пак никой от нас неможе да гадае, аз и за тва му казах да иде в някой доверен сервиз и да му прегледат колата от а до я.Просто имах същите симптоми и казвам какво се оказа при мен.И аз бях сменил 2-3 капачки, както и по-горе споменах водна помпа и 2 термостата, а да не пропусна и чистенето на радиатора :) Все пак успех колега дано ти се оправи колата и се надявам наистина да не е гарнитура, че после може да имаш ядове докато някоя се окаже "читава".

А вероятно и при мен ще е гарнитура,но ще покарам така още 3-4 дни за да видя как точно се проявява проблема и дали не е нещо друго.Кажете какво значи "ЧИТАВА" ГАРНИТУРА? Какава да търся?Марка?Клингеритова или метална давайте съвет.Мислех просто да ида в магазина и по марка,модел ,двигател и старата гарнитура да купя същата на фирма ЕЛРИНГ.Ама дайте съвет де да не бързам все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виктор Рейнц, Аджуса, Пайен, Осака по възможност метални...Но първо опитай с точният радиатор за Акорд..Този наистина е по малък и може от там да ти идва проблема..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Също така имай предвид, че за метална гарнитура се иска перфектно шлайфана глава преди да се сложи, докъто клинингирита пасва по-добре, но пък го видят с по-малък живот от металните.ПП: Т'ва за маликия радиатор също е вариант щом е така, ако няма достатъчно дебит колкото и трябва на колата...

Редактирано от Newbie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не радияторът ми не е по-малък,а е по-голям от стандартния.Този е точно за Акорд 1997-ма,но е афтър маркет и е 4 см. дебел а оригиналния май е към 2 см. като гледам по картинки.Ако някой има такава кола нека погледне дебелината на питата приблизително колко е?Иначе дължина и ширина е точна,но е доста по-дебел.Мисля че по дебел радиатор има по-голяма вместимост на вода в него заради което не ми трябвало да изхвърля или да прегрява колата.Затова съм се насочил към гарнитура на главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено като се има в предвид от първият пост, че колегата е ходил на газ-анализатор и пробата е отрицателна..

Време е за втори тест и тогава се сменя гарнитурата на главата или радиатор и капачка... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...