Jump to content
SandokanD14

Предната решетка, приток на въздух, мощност

Recommended Posts

Здравейте, колеги,колебаех се къде да пусна темата, но понеже не се интересувам от визията, а от функционалността на двигателя реших да я сложа тук. Та става въпрос за следното: Специално за Сивик (6-та ген.) през предната решетка влиза определено количество въздух. Съответно има афтърмаркет решетки, които представлавят само мрежа и допускат повече въздух, което би трябвало да е добре за охлаждането на двигателя и приток на студен въздух. От друга страна разглеждах карбонови и кевларени решетки от JDM, които фактически спират притока на въздух от там. Та колеги с удоволствие бих ви изчел мненията за това, кое би било по-функционално и би допринесло за вървежа. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента имаш ли проблеми с охлаждането ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми с охлаждането нямам, но идеята ми беше друга. Понеже съм виждал снимки на няколко състезателни Сивика със затворени решетки (карбон) - не ми става ясно за какво ги затварят, и не си ли е по-добре да влиза повече въздух и по-студен, не само за охлаждане, но и за интейка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Състезателните автомобили не охлаждат двигателя през предната част на автомобила, за целта се използват цялостни аеродинамични решения като отвори в капака, калниците, пода и т.н. Колкото повече отвори имаш в предницата толкова по-голямо въздушно съпротивление ще има автомобила. (което така или иначе със скоростите които развива този сивик не е от голямо значение)Ако търсиш решения за охлаждане на спортен автомобил, по добре помисли откъде ще излиза въздуха..Иначе е по-скоро козметичен въпроса ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко въздух ще минава през радиатора ти зависи единствено от разликата в налягането пред и зад него, тоест ниско в коша и високо пред радиатора. Това не зависи само колко големи са ти отворите на решетката отпред, повече зависи от това колко ниско е наляганто отзад, тоест колко ефективно се "оттича" въздушния поток от коша. На практика ако направиш предницата един огромен отвор, но запушиш пода на коша и няма от къде да излиза въздуха, нищ няма да минава през радиатора. Хората са си го изчислили как да бъде, всичко останало са експерименти, къде към по-добро, къде към по-лошо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та колеги с удоволствие бих ви изчел мненията за това, кое би било по-функционално и би допринесло за вървежа. :)/>

Нито едното, нито другото, няма нищо общо с функционалост, особенно пък за вървежа. :cool: Свали си предната броня да ти спре колата!Може и задната. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали си предната броня да ти спре колата!Може и задната. :huh:/>/>За предната ок.Но би ли обяснил задната ако се махне дали се нарушава аеродинамичноста/потока на въздуха и такива работи?Чувал съм,че задната броня е като въздушна спирачка и точно за това някои я дупчат,а и съм виждал как посредата е скосена до половината(до толкова,че то броня не остава)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...