Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Вчера ми се случи нещо много неприятно. Не съм разбрал още, какви са пълните щети. Накратко- както си изкачвам Витоша (по паветата към Алеко) и на един голям завой с доста високи обороти ми изтреска нещо под капака и колата подскочи. Страшна пушилка се вдигна. Цялото масло изтече, по земята се намериха доста чаркаляци (стоманени мисля) изпотрошени от някъде си. Всичко води към счупен картер. Май има избити биели или какво са там, счупен блок. Не ще да пали. Прибрах я на самоход от Витоша до вкъщи. Дори веднъж запали, защото неволно включих на първа. Колата е Honda CRX III 1.6 16V 124кс чипосана. Та имам и един нов проект, който исках да осъществя и сега може би е най- удачния момент. Желанието ми е на моето купе със счупванията под капака да сложа двигател от същия CRX del sol обаче не ESi 124кс варианта, който аз карам, а да намърдам 1.6 16V VTi 160кс и да се чипне и той. Въпросите са ми конкретни и са дали ще се напасне добре. Колко ще струва приблизително труда за тази манипулация? От къде мога да си намеря VTi двигател? 

 

http://pics.data.bg/shareview/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/dd8094bdd3d79ffa4bf5559c827a5835/727b55ec937b10894d93358df23c5a7859fb31445aec5b95b917c8f73cd77a4d#embeds

 

http://pics.data.bg/shareview/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/e2358c2b607e8b74dd874189b532e1b1/727b55ec937b10894d93358df23c5a7859fb31445aec5b95b917c8f73cd77a4d

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво обаче колата я закупих вече чипната. Не мога да издиря човека. Все пак трябва да предприема действия и реших да се допитам до по-образованите по темата. Моля за отговори на въпросите, а не философии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел, след прибирането от дрг-а  на сепареева същата работа. Чипната а9-тка яко газ по магистралата и гръмнал блока 3-то бутало аут. Заради чипа ли се получават тези неща, заради некачествено масло или просто са по-слаби двуваловите д-серии незнам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щот са д16 затова. Съотношение д15 гръмнала и д16гръмнала е 1/100

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледна я майстор и каза, че картерът е спукан. Всичките неща изпадали са от него, но каза, че не могъл да смени само картера трябвало целия двигател да се смени?!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е причината да се спука картера? Само не ми казвайте щото е д16-ка :whistle:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво. Всички са на това мнение.Блокирал е двигателя. Но сега трябва да се направи нещо по въпроса. Искам да сложа нов двигател на същата кола, но желанието ми е да не я правя по-бърза от преди, а просто да ми излезе най-евтин ремонта по колата. Та въпроса ми е как да постъпя? Какви са ми възможните двигатели, които ще напаснат на това купе, без да сменям скоростна кутия и какво ли още не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен обаче дали наистина двигателя е d16a8 мисля, че може да е и d16y7 или d16y8. Ето вижте пораженията и отбележете какво мислите!

http://vbox7.com/play:c955b3a23a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност двигателят ти не е Д16А8, защото той е двувалов, а твоя е едновалка. Другото което видях, е че липсва парче от блока. Най-евтиния варянт е да си вземеш обурудван блок от едновалов Д16 и да си прехвърлиш главата на него. След това слагаш мотора на твоята си кутия и не се занимаваш с глупости.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На блока пише какъв двигател е, защо толкова се чудиш? Вариант за евтин блок, ако по главата всичко е здраво е от д15 или д16 едноваловата серия. 200лв би трябвало да ти стигнат ;)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за ВТИ мотора забрави, ако очакваш евтин ремонт... за Б16 около 2 бона ти трябват (че и повече)... И хвани се образовай малко какво точно караш, че като гледам не си много в час :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...