Jump to content
POPAYE

Последни литри гориво в резервоара

Recommended Posts

Здравейте колеги!Имам едно такова запитване...Имам Хонда Сивик,5-та генерация,седан,с двигател D16Z6,произведена в края на 1993г. За учудване на много потребители на Хонда от същата генерация лампичката ми за почти изчерпано гориво в резервоара работи. Публикувано изображение Въпросът ми е има ли някой информация при колко останали литра бензин в резервоара поплавъка в резервоара задейства сигналната лампа? Публикувано изображениеПредварително благодаря на всички отзовали се на запитването ми!Приятен почивен ден,колеги!Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е субективен отговора на въпроса който си дал. Ако паркираш някъде под наклон от 45 градуса, докато чакаш да ти загрее колата може да ти светне лампата, а в резервуара да имаш 5-10% повече гориво от колкото ти е резервата ;) Ако си карал на равно и ти е светнала лампата по пътя, би трябвало да ти остава гориво за около още ~100км при нормално каране, като това си зависи пак от мого неща - дали нямаш сериозни утайки в резервуара и кубатурата му да е малко или много намалена, в какво време и как я караш след като е светнала лампата и т.н.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото лампата за нивото на горивото при по-новите от твоя модели (след 95-та) се командват от термистор в резервуара, а не от поплавъка - той се използва само за стрелковия уред ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е с лампа,като светне имам още около 7,8 литра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което са около 100км при посочен фабричен разход и по-спокойно каране...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам от къде започва резервата?От червената чертичка ли?И после до къде може да падне стрелката.Въпроса ми е за Д14А3 ако има значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз доколкото знам за д16з6 резервата светва при 4л,което е супер тъпо защото не е като при другите коли за минаване на 100км на резерва.Признаци за привършване на горивото е да ти запали колата и после веднага да изгасне,полсе палиш няма пробеми,стане ли така бягайте да зареждате !

Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за пръв път чувам 5та ген. да има лампа. Предполагам че не всички имат и къде се намира по принцип ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз доколкото знам за д16з6 резервата светва при 4л,което е супер тъпо защото не е като при другите коли за минаване на 100км на резерва.Признаци за привършване на горивото е да ти запали колата и после веднага да изгасне,полсе палиш няма пробеми,стане ли така бягайте да зареждате !

Не мисля,че са само 4л. аз лично съм минавал на дълго с нормално каране 90км. след като ми беше светнала лампата...горивото не ми свърщи !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е не съм казал точно 4,около 4л има,то никога неможе да се каже кога светва ,защото може да е под наклон докато ти светва.Другото което е З6 гори около 5,5 литра така че възможно е да си минал толкова.

Редактирано от chris_barnes
предходно мнение не �е цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jeepers, проблема май е само при теб, защото резерва от 4л. е нелогично да имаш тъй като на всеки автомобил резервата е пресметната спрямо фабричният му среден разход...

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРи мен на з7 светва на свършване почти. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jeepers, проблема май е само при теб, защото резерва от 4л. е нелогично да имаш тъй като на всеки автомобил резервата е пресметната спрямо фабричният му среден разход...

аз проблем нямам,даже и лампи нямам на мойте сивици /5и 6та ген/ Говоря по наблюдения,н и никога не ми е свършвал бензина.При разход на 5,5 л на 100км един сивик нормално е да светне лапата към 4 5 л.Наистина при повечето коли които съм имал резервата е голяма,но при хонда е малка,на акорда ми е 8л а е 2.0 147кс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е като при колегата К1r1l светне ли трябва да се оглеждам за бензиностанция инъче става лошо :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам D14A3 и в ръководството пише, че резервата е 4 литра. Някои колега, които има лампичка за резерва, ще каже ли при какво положение на стрелката му светва?

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта като светне и отворя сондата и няма и 2 пръста бензин в резервоара,и като се има в предвид че е оребрен и сондата е в долно ребро-светне ли ви няма 5 литра 10 литра-бягайте веднага да заредите щото угасне ли на ход ,после трябва поне 10 литра мининум да заредите иначе не можете я запали !Не може да засмуче ли кво ,ама 10-20 литра ако не сипете не пали след като е свършил бенза!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Някои колега, които има лампичка за резерва, ще каже ли при какво положение на стрелката му светва?

Или да пусне снимка. :rolleyes: Редактирано от Gaze.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Д14А4 и гледам като стигне червената зона да зареждам, а лампа не светва, другото което ми беше любопитно е , дали може да се разбере че ти свършва бензина както например ако караш на газ, или изведнъж умира колата?Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светва когато стрелката падне под началото на скалата за гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На д14а4 при първите присветквания е точно 4 литра,пълнил съм резервоара 2 пъти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеПри мен (с D14A4) лампа няма/не светва- тази "екстра" се поръчва допълнително когато се купува автомобила. Зареждал съм 43 литра бензин- при 45 литра пълен резервоар.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и на мен ми е много интересно за тази лампа и аз съм с д14а4 и досега не ми е светвала,започвам да си мисля че изобщо бачка ли лампичката но все още не ми се рискува да я карам докато не се предаде,макар че като се замисля нищо не пречи да прая краваичета на някой полигон докато не се разбере има ли няма ли :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това с последните литри си е малко кофти и за бензиновата помпа и за дюзи и т.н. По добре едни 50лв. пълни се до средата и после щом падне под средата пак наливащ колкото ти трябва че сега иде и зима и става още по-рисковано да караш на резерва. Иначе аз един път съм я пробвал в началото като я купих но си налях в една туба от 10л. бензин и като се свърши я налях в резервоара, оттогава гледам стрелката на бензина да не пада около резервата. При мен от началото на червената зона до 0 е около 7л.

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7генерация 1.6 лампата свети когато си иска :) вчера докато чаках на един паркинг ми светна. 10 мин. по-късно се "оправи" ... и покачи нивото на стрелката (не бе сериозен наклон). Друг път сутрин паля - свети, след 10 мин. изгасне...Пробвах 1 път (не по желание) да карам докато свърши горивото - равен път, от светване на лампата до пълен стоп (при скорост около 70км/ч) - близо 60км. изминах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,на D14A4 на първо време ми работеше лампата както е написано в книжката на 4л., докато не я оставих без бензин на няколко пъти и от тогава не се включва дори в края на резервата:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази въпросната лампичка как мога да разбера дали я имам изобщо без да изгарям целия резервоар? Гледам, гледам около стрелката ама не виждам нищо, което прилича на лампичка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази въпросната лампичка как мога да разбера дали я имам изобщо без да изгарям целия резервоар? Гледам, гледам около стрелката ама не виждам нищо, което прилича на лампичка.

Свали си таблото и виж, това е най-сигурния начин ;) Ако няма пътечки към мястото за крушка, значи нямаш тази екстра. Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Публикувано изображение Аз започнах темата и мисля да се изкажа най-накрая с резултат от проведен от мен тест... Публикувано изображение Аз както съм силно ангажирана личност на моменти,така имам понякога и всичкото свободно време на света Публикувано изображение

Напълних с 10л. резервоара и започнах да обикалям в квартала докато не почнах по наблюдателно и бавно да карам по възможно по-равнинни участъци,за да видя кога точно ще започне да се мъчи да просветва лампичката,но не и да свети постоянно и ярко.При другите автомобили знаете,че започва в такива случаи да мигат и после да остават постоянно светещи.Точно в този момент при леко просветване на равен участък вкарах колата в гаража и източих бензина в 10 литрова туба от мин.вода,Приятно се изненадах,когато отчетох,че количеството е между 5.3-5.5л.Допускам,че може да имам тиня,кал и други извращения в резервоара си,които да заемат обем около 200мл както и останал още малко бензин Публикувано изображение.Всичко това говори,че лампата ми започва да просветва около количество достатъчно с нормално шофиране да се изминат още 100км. Публикувано изображение

Надявам се да съм помогнал с нещичко на участвалите в темата тук ! Публикувано изображение Приятен и усмихнат ден колеги! Публикувано изображение

Редактирано от POPAYE
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 , има лампа и светва ,чак като подмине скалата .., Първо светва и изгасва ...и така се повтаря няколко пъти , докато не заблести...При постоянно светнала лампичка съм карал между 50-70 км. преди да заредя..Изпробвано и гарантирано...неколкократно.., но силно не препоръчително ,т.к. може да засмуче утайки и пр.....Като ми падне под половината и започвам да се бъркам по-дълбоко...докато е напълня до горе...гарантира много километри без притеснения и ядове ,както и добра среда за помпата .....( в началото и Аз доста се чудех дали имам такъв индикатор въобще и дали функционира...., разбрах го в последствие по....другия начин ....както винаги ..)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята D15Z6 има лампичка :) Вчера я видях за първи път да свети, след като изминах 136 км в София с 20 лв. (8,4 литра) и стрелката падна леко под червената скала и лампата взе да премигва. Предния път заредих на червената скала ама лампата не светна, явно е защото стрелката си играе леко нагоре-надоло :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,Моята D15Z6 присветна за 1ви път по леко нагорнище , трябваше да мина 50 км .Слязох на равното и лампата изгасна . Тръгнах и си викам каквото стане - минах 130 км преди да заредя !В последствие вече разбрах , че резервата е 5.5-6 литра ! Така , че светне ли лампата карайте спокойно 70-80 кмпри светеща (ECONO) лампичка без да се притеснявате :cool:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз да попитам следното, от 1 седмица съм собственик на хонда сивик 6-та генерация, има ли възможност колата ми да няма лампа за бензина или всички сивици 6-та генерация имат лампа за бензина като остане малко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да нямаш колега, доколкото знам това е било 'ектра' и за съжаление ако не свалиш таблото да провериш може и да не разберешПубликувано изображениеаз също не знам дали имам , но съм решил да не сменям бензинова помпа заради едното пусто любопитствоПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де аз също искам да попитам нещо подобно колата е сивик 6 хеч д14 та веднъж свалях таблото и видях че отзад където трябва да стои такава лампа и празно и реших да пробвам да сложа друга временно на това място за да видя дали ще светне тъй като бензина тогава ми беше много ниско. след като сложих нищо не светна. та въпросът ми е възможно ли е да съм имал повече и да не светва затова или просто колата не е предвидена за такава лампа? или казано по друг начин ако си сложа на това място лампа ще светне ли при ниско ниво на бензин? ;)

Редактирано от Go4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б16 ЕГ9 има лампа за бензина, но не ми свети. къде да търся проблема... от както имам колата само веднъж светна, от тогава не свети. карал съм с достатъчно малко бензин в резервоара?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д14А8- оказа се, че лампа има и тя свети! :) За 4 години до сега не беше светкала, но преди няколко дни с ниско количество гориво в резервоара, спирам на един бордюр, като дясната част на колата е паркирана на бордюра а лявата на пътя(сещате се, че колата е под наклон страничен) и докато си седях и си се греех хоп... плавно и меко контролният уред за горивото светна (оранжево). Преди съм си правил експеримент карах над 70 километра след като вече очаквах, че горивото трябва да е свършило, но така и не угаснах или не ми светна лампа. От което отсъдих, че просто или няма лампа или тя не работи. Е оказа се, че има и си работи. Само, че явно светва в някакъв хипер критичен минимум, може би наистина около 3-4-5 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам следния проблем на d16y7 лампата не свети,но съм забелязал че по различно отражение на слънцето имам гнездо в което има иконка с бензиноколконка,въпроса ми е ако е само "екстра светещата лампа" ,тази иконка с бензино колконка слага ли се и на другите тамбла без тази екстра или въобще си е част от таблото на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да помоля някой с 5 ген. Сивик нека снима таблото като му светне лапата и да сподели снимката. ;)

Редактирано от Gaze.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...