Jump to content
Shadow^Dancer

Безплатен ремонт на колани ?

Recommended Posts

Привет колеги, понеже имам проблем с коланите (не се прибират) на Сивика, четох из интернет как да оправя проблема. В чужбинските форуми пишат че за коланите на Хонда има доживотна гаранция и ремонта при официалните представители е безплатен. Някой знае ли дали при нас така стоят нещата? Аз така или иначе ще се обадя да питам след празниците, просто се чудех дали някой знае нещо по въпроса. Поздрави, ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !!!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение моля те да ни уведомиш какъв е бил отговора на оторизирания сервиз , че и на мен ми е интересно . На стария Сивик също му се прибират по-трудно коланите и ще ми е интересно дали ще ми го отремонтират :) Не се шегувам колега , говоря сериозно !
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля ,че е по добре тия некадърници да не пипат нищо.

Редактирано от K1r1L
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ако е така с положителен отговор ще е чудесно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пълен абсурд :) то ще ги залее вълна от хора за поправка на колани :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разбереш по коя директива или член от техния правилник са длъжни ще е чудесно. Иначе ще ни пускат по пързалката всичките. Ако е правило на запад нямат причина тук да не искат :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....В чужбинските форуми пишат че за коланите на Хонда има доживотна гаранция и ремонта при официалните представители е безплатен.... >

Интересно. Дай линк или копирай текста да видим какво точно пишат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то има ли сивик 5г които да му се прибират коланите без да им помогнеш с ръка и моите се прибират трудно, но сега в студовете още по трудно иначе ще следя темата с интерес да видим кво ще е развитието колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо като безплатен обяд няма камоли в БГ :lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ТУК пишат че са с доживотна гаранция. Имаше и още едно място, но не се сещам къде беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вас ви трябва сервизен бюлетин от Хонда , нещо като Re-call.

На Прелюд-а ми го има същото , но така и не съм намерил време да им го занеса в Бултрако да видя какво ще кажат.

Споменавал съм им го и искаха да го видят този документ, но така и не го занесох.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде сега в някой официален представител да пробва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха представям си какво ще стане пред бултрако, ако кажат, че ще ремонтират безплатно коланите, хахахаха ще е като на откриването на мол-а на цариградско. ХАХАХАП.П. Може да се организира годишната среща на форума, хахаха да съчетаем полезното с приятното :lol: !

Редактирано от baljy
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О да , изсипват се 150 Хонди и да се оправят или си записваме часове за две години напред и ги фалираме веднага Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от хората с въпросния сервизен бюлетин пробва ли се да види дали ще ги оправят безплатно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата наистина е Интересна !! Нямаме търпение да узнаем точните думи на Бултраковци....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както повечето колеги предположиха и аз се досещам какъв ще бъде отговора - отрицателен.

Най-малкото след като е българското поделение на Хонда, то в повечето случай ще ползва само положителните страни при извършване на своята дейност, ако тръгнат да ремонтират безплатно това означава да търпят и преки и непреки загуби, а все пак в нашата родина малко фирми са така коректни към потребителите, че да имат отношение към тях и да загубят и стотинка за да поддържат добри отношения с клиентите си.

Ако намерят причина за огромен и скъп ремонт то тогава могат да извършат тази услуга като бонус един вид, но пак не съм сигурен, тъй като нямам никакъв досег с фирмата, дано и не ми се налага. Публикувано изображение

 

Моя колан също има проблеми - не се прибира понякога, а когато го прави то е до едно положение, до което си влиза в гнездото много мудно, но не вярвам, че нещо много жестоко може да включва ремонта на един колан, по-скоро има нужда от смазване с подходящо машинно масло.

Редактирано от d.pavlovq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - благодарско за видеото, на 2-то ми беше много тъмно и не видях какво прави.Според мен трябва да се види и направи тази процедура със смазването - http://vbox7.com/play:6d384656

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На второто си почиства квото има там отзад и си оправя колана, че му се бил усукал...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел че е хубаво колана да се изтегли и да се мине с обезмаслител (Meglio примерно) някой пробвал ли е тази процедура?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой може да ми даде инструкции как да стигна до машинките на коланите ще е супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа как се разглобява катарамата на колана? Не видях никакви щипки или чопове по нея. И как се демонтира седалката за да имам достъп до болта на катарамата - с развиване на болтовете на шейната или има и по-лесен начин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Развиваш болтовете на шейната.

Редактирано от Gaze.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите двата предните до където ги опънеш и така си оставаха,без изобщо да тръват да се връщат.Вчера реших да ги разглобя но като стигнах до автоматите в началото на коланите и видях пиропатроните и се отказах-имат лепенки на които пише да не се барат че можело да гръмне.Откачих ги от горните водачи дето могат да се нагласят на височина и изтеглих коланите докрай и забих един чеп да не се връщат .Разтворих прах за пране в едно легенче и го сложих точно до автоматите и накиснах коланите за 1 час ,после с една четка ги изтърках съвсем внимателно в сапункената вода и ги накиснах още за час ,оставих ги извадени за 5 часа на слънце добре да изсъхнат и сглобих всичко.Сега коланите се прибират почти като нови ,дано да е за по-дълго време!Играчка си е ама който иска да пробва ,при моите имаше поразителен ефект от прането,а преди това не изглеждаха въобще мръсни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора за безплатния ремонт е отрицателен.Може би ако колата е купена от тях, но може би,не съм питал. Ето обаче как реших проблема.Както каза колегата горе - пране.Такава мръсотия не вярвах че може да са събрали тия колани ... не мога да си обясня как не са ми цапали белите тениски.Аз ги напръсках с обезмаслител и след това с прах за пране и топла вода.Ефекта е че станаха освен по чисти и по-меки :) което помага на навиването.Моите колани се бяха и усукали в автоматите,което всъщност също оказва влияние.Върху ролката може да се навие точно определена дължина колан, след това започва да опира в поставения за тази цел нит.Когато колана се усуче,навитото става по-дебело и започва да опира по-рано.От едната страна има капаче в центъра което може да се отваря,под него е пружината.Аз сложих малко масло там и се усети разлика.Сега относно нита,той служи за обиране на скоростта на колана за да не се удря като се прибира.Идеята е към края на прибирането колана да забави и да се прибере "нежно" :D Ако пружината е отслабнала обаче,нита може да се махне и така колана ще се прибира по-рязко когато стигне до края.Аз не съм го махал защото моите пружини са достатъчно силни.Ако някой иска да види точно за какво говоря ще кача снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да разбутаме и тази тема. Моите колани не се прибираха и двата. Прани са, след това са гладени с ютия, което подобри положението, но не достатъчно. До колкото успях да разгледам, се ползва някакво специално много тънко масло за пружините, което с времето се изпарява и самите витки на спиралата се трият една в друга и действието и отслабва. Смазване със машинно масло има обратен ефект, най се доближава прецизола но и той не е достатъчно тънък. Достигнах до извода, че проблема е комплексен, голяма роля има повърхността на колана, която се променя с годините и се повишава самото триене между пластмасовият водач и колана, затова и гладенето с ютия, подобри нещата, колана се колоса един вид и се излъска, това имаше най-добър резултат. Затова и изпирането помага, но временно. Това което направих аз, даде неочаквано добри резултати и сега направо коланите летят.Бях си взел смазка за механики на декове и си ди плейъри от ел магазин. Пише че има тефлон и силиконова грес. С нея си смазах механиката по централното заключване, не за друго, ами защото е с добър вискозитет и предотвратява дрънченето на механизма при преминаване през неравности. Та с тази грес, намазах повърхността на колана. Има свойството от бяла, да се втечнява и пропива много добре, на пипане не стои мазно и не цапа, но се получава един много тънък филм,благодарение на който, колана се прибира идеално добре. Покритието явно е трайно и не се изпарява.

Бях си взел колани от фейсов сивик, но нямат нищо общо, само спиралите са същите, та поне ги смених тях, прехвърлих ги на мойте, но движението си бе все така яваш и от там се почна умуването...

Редактирано от goldbyrk
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да ви кажа как го оправят проблема с бавно или не прибиращите се колани. Издърпва се коланът до край и пръската със силиконов спрей, после навивате и издърпате докато почне да се прибира сам. Елементарно Лотсън (паднах като го видях точно 10 минути)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи страхотно,днес отивам да взема един и да пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този силиконов спрей няма ли да цапа след това, мен това ми е единственото притеснение с различни спрейове и мазания, да не цапа после. Дайте някаква марка или снимка на този силиконов спрей да ходя да купувам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По съвет на Борко за пране на коланите, реших да пробвам. Моите изглеждаха много добре, чисти, намаха лекета, но водата в която ги накиснах стана доста мръсна! Времето днес беше топло и изсъхнаха бързо. Изгладих ги, но не очаквах подобрение. След като ги монтирах останах приятно изненадан. Подобрение има и то не малко! Е, не са кото нови, но си заслужаваше.

 

Редактирано от ruil4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте на всички! Понеже предложих нещо ново , го изпробвах и тъмен и светъл салон. Работи!!!

Купих си въпросния силиконов спрей, който е за уплътнения да не е бял силикон !!!! Цена 12  български лева.

Отне ми точно 4 минути и направихме коланите и на двата акорда като нови.

Пръскате само от вътрешната страна! (за пространствена ориентация -  от купето е вътрешна към колоната е външна)

Плъзнете седалката на най-задно положение, издърпвате колана до последно и пръскате на място което се вижда от дупката до халката, като не се бърза за да получите равно нанасяне на спрея. Повторете процедурата по два до три пъти.

Не цапа (вчера бях с бяла риза цял ден в колата)

Сега са движат толкова лесно, че когато дръпна колана забива като на спирачка.

Редактирано от bobchoo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го направих в неделя. Отдавна се търкаляше силиконовия спрей и накрая влезе в употреба. Вече се прибират чудесно и наистина не цапа. Силиконов за обща употреба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз потвърждавам, най-обикновен силиконов спрей. Коланите направо летят  :punk:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...