Jump to content

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

  1. Днес
  2. Купих EFB, 65Ah, полски, ще видя как е с него... Предупреждението за изключен Старт/стоп е логично да излиза при слаб акумулатор, но за хил асист не излиза съобщение, каква връзка с акумулатора...? Не знам дали го имам... как го пробваш? - караш по стръмна улица, натискаш съединител и спирачка и спираш, изключваш от скорост, пускаш спирачката и колата не се връща... Така ли? За нивото на антифриза, не виждам къде може да има датчик, та едва ли ще покаже... Оказа се, че и казанчетата са спир. течност на спирачката и съединителя, са само "фунии" за наливане и следене на нивото, а основните казанчета са някъде навътре, свързани с маркучета... Голям "кеф" ще е достъпа, ако се наложи смяна на помпите на спирачките или съединителя...
  3. Май Не. Може да има и друг проблем. Прегледа и свещите и те не бяха износени, но имаше загар по тях.
  4. А гаранция , че разхода ще се оправи някой дава ли Миме?
  5. Как сега да оценим ситуацията? Колата е още по-стара в момента, трябва пари да даваш да се оттървеш от нея.
  6. Да - първото нещо което ми хрумна беше за тази детска защита, но не знаех че има на самите врати лостчета. Мислех че се активира от копчетата на шофьорската врата. Явно съм още индианец с тази модел. Благодаря за бързия отговор!
  7. Едва ли реостат е правилната дума..., може би грешен превод на наименованието... Реостат е мощно променливо съпротивление (с плъзгач). Тук вероятно е блок, мощни резистори с рзлично съпротивление, на радиатор, който е във въздушния поток, да се охлажда...
  8. Здравей, прилагам моята поръчка: Линк: не Вид и количество: не Стойност на поръчката: 3 х 12 = 36 лв Начин на плащане: Чрез наложен платеж Начин на получаване: Доставка чрез куриерска фирма Клубни поставки: Да, 3 комплекта
  9. Значи смяташ, че няма значение, дали моторът работи при външна температура от -20 и +50, така ли?
  10. Реостат парно е часта отговаря за степените на вентилатора.
  11. При пълна газ изключва но после пак си включва при подържане на скорост, дори и с 200км Колега имаш ли снимка на частта която смени ?
  12. Радой Ралин,роден на 23.04.1923 г. в Сливен. Единствената безспорна истина са некролозите. Журналистиката стане ли ялова, ражда ежедневно сензации. Търпението е незабележима форма на гниенето! Когато си отидат отвратените, остават отвратителните. Ако коня ти е слаб, не прескачай с него трап. Как ме мъчи всеки ден, тоа’ въпрос трагичен: ем да бъда откровен, ем да бъда симпатичен?
  13. Здравей! Възможно е просто да е активирана детската сигурност! задните врати имат едни малки лостчета Lock/ Unlock. Направено е за да,не могат децата да отварят вратите в движение или в неудобни ситуации.
  14. Здравейте, наскоро си купих фейслифтово комби 2.4 и тия дни установих че и двете задни врати не се отварят отвътре (интересен пропуск при огледа). Отвън се отварят нормално, централното ги отключва и заключва както трябва, защитите за (не)отварянето на прозорците и вратите от при шофьорската врата видимо работят (предните врати се отключват и заключват от копчето), но изглежда че задните врати остават защитени, т.е. заключени. Иначе задните стъкла се вдигат и свалят. Под корите всичко изглежда ок - какъв може да е проблема?
  15. На Ботевградско шосе. Слабият, висок приемчик ми каза, че няма смисъл да сменям амортисьори. Моята е 1,5 sport и не е точно чукане или тропане, а някакъв по-мек и малък луфт, а същинското окачване си е наред.
  16. Винаги съм се чудил на хора, които смятат че работната температура на ДВГ е по ниска от външната и вземат втората под внимание при изборът си на масло. Това че в мануалите има графика с климата е меродавно за цифрота преди "W" а за тази след нея е подвеждащо, особено при нормален автомобил и спокойната му експлоатация. Модерен мотор проектиран за "тънко" масло си иска неговата "чорба", а "мазните гозби" не са за него.
  17. Карай си колата с 0W20 щом до сега е била с такова. От Бултрако не ги слушай понятие си нямат приказват колкото да кажат нещо .....
  18. То въпроса е, че нищо не се промени със смяната на амортисиорите..дори дали не си внушавам взе да тропа повече. И не понякога, а почти винаги като мина през по-големи неравности.. в кое Бултрако си ходил?
  19. Благодаря Ви, за помощта. Писах на АутофиксПартс и ми дадоха същата цена.
  20. Може... Последната, която сменях на моя Акорд, се наложи да я резна с флекса, после игра гайковерта на 400 Nm. Та и работата за смяната си е гадничка по някога. Но за това и споменах второ мнение, по възможност с колата в сервиз, че тука може много да ги приказваме, ама реално друго да излезе.
  21. Като нов е! И аз в неделя покарах нашия. Емии, друго си е. Ще живеят още.
  22. Само да спомена че преди години имах проблем с предната сонда на тогавашният ми Акорд 6 и той "заместител" не харесваше, та докато не сложих оригинален, не се оправи проблема.
  23. Обратно в играта. Малко да си припомня какво беше да караш Сивик.
  24. При мен, макара да съм с японска такава, също понякога се чува леко клопане отпред, но в Бултрако ми казаха да не се притеснявам и че няма опасност. И аз исках да сменям амортисьорите, но те ми казаха, че няма смисъл и най-много след 1000 км. пак ще клопа. Явно е някакъв "инженерен луфт" (не знам какъв термин да използвам), който няма отношение към безопасността.
  25. Мда, доста хора сме се сблъсквали с "мудни" сонди. Не стига, че ще гори много, ама и технически преглед няма да мине колата. Само че бих препоръчал да се потърси второ мнение в друг сервиз, щото посочената цена ми идва твърде висока. Бърза проверка тук, показва цени, много различни от тези на вашия майстор. А в тази тема, може да попитате за цени, да намерите телефон и там да ви помогнат с цени за ОЕМ или алтернативни части. Разбира се, това го казвам без да съм запознат с колата и/или други обстоятелства, които може да водят до такова ценообразуване. За това и препоръчвам второ мнение. Може да се намери някой, да се пробва с чистене, както беше споменато по-горе.
  26. ... харесват те и значи ще те ... .;)
  1. Зареди още активност


  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...