Jump to content
STR8__

Настройка на повдигачи за K24

Recommended Posts

Привет, момци.

Мина доста време от когато съм купил автомобила, а никога до сега не съм настройвал повдигачите. От мой познати разбрах, че такава настройка на мех. повдигачи се прави препоръчително на всеки 70 - 90к. км. Въпросът ми е насочен, дали може да даде линк към някое ръководство за този двигател, в което да има посочени размерите на луфтовете. Разгледах в тубата няколко клипчета и има доста информация, но всичко което намерих бе за американските хонди, макар същите двигатели. Притеснявам се да не би случайно да имат някаква минимална разлика и да не объркам нещата.

Като цяло какво е вашето мнение за този реглаж и изобщо някой правил ли го е на своя акорд?

Като допълнителна информация ще кажа, имам чувство, че леко потракват, а според мой познати казват, че двигателя работи нормално и всичко което аз чувам е в изкривеното ми паранормално усещане.

 

Както и да е, ще ми трябва и уплътнение което да сменя след като развия капака на главата, имате ли предложение за оригинално такова?

 

Колата е Хонда Акорд Type S, 190 -200HP, 2004г. Вина започва с любимите букви: JHMCL9.... 

 

Благодаря предварително за помощта!

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с втълпяването е много лошо. В такива случаи трябва чужд човек да се намеси. Аз дадох към 100лв. някъде, не помня в Бултрако за реглаж ('щото си мислех че има нужда поради моето ми втълпяване).

След това не усетих АБСОЛЮТНО никаква разлика, но момчето ме увери че сега двигателя работел по-добре, все пак той това работи и наистина може да усети разликата.

 

Не съм проверявал на друго място, затова и не мога да ти препоръчам къде да отидеш, нито имам данни относно допустими стойности и кога е време за реглаж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://omanual.ru/Honda/Accord/7/R00/HTML/00/SEA3E00A14680200000MBRT00.HTML През 40хил.км. поне така пише в ръководството.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ради -сложиха ли нова гарнитура на капака на клапаните или старата си беше добре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ради -сложиха ли нова гарнитура на капака на клапаните или старата си беше добре?

 

Старата според тях си е била супер (ест. там не дават да се влиза).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aleksandur е дал инфо:

През 40000км по сервизно се проверявят. Ако има нужда се регулират.

Старата гарнитура ако не се е вкочанила няма нужда да сменяш. Ако пък държиш - на са скъпи.

 

Ще ти трябва луфтомер (по-добре в инчове, иначе няма да нацелиш златната среда) и малко силикон (пр. Victor Reinz) като затваряш капака се капва на 2-3 места, обозначени са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам щото и аз им се канех и по номенклатура за процедурата пишат и смяна на нея + О пръстените на "кладенците" за свещите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И о-прсъстените не са ми сменили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите :) Определено ще се възползвам и от предоставеното руско ръководство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...