Jump to content
Stiliqn86

Свирене на пистов ремък

Recommended Posts

Здравейте колеги първо да кажа каква е колата акорд 2001г. фейслифт 2,3 мотор. И сега за проблема които е много странен (поне за мен). Винаги когато запаля копата след като е стояла примерно цял ден или цяла вечер и пусна веднага климатроника ако не съм подал газ примерно да е 1300 оборота започва да свири пистовият ремък. Мислех да не би да е от акумулатора защото беше стар и при палене да му пада тока и динамото да се мъчи да го зареди и да се натоварва веригата с климатика и от там, но смених акумулатора и пак е същото, смених и ремъкът сложих континентал и пак е така. След първото палене свири, но след това няма проблем колкото и да я паля. Помислих си да не би да е компресора на климатика, но не знам там какво може да е. Моля някои по запознати с нещата или които е имал такъв проблем да сподели какво да направя. Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понатегни го ремъка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето се диагностицира много лесно от специалист с опит.Има свирене от износен /хлабав ремък, може да има превъртял лагер..а там са 4 броя,може да има заострени зъби на някоя шайба,може демпфера на шайбата на коляновия вал леко да мръдне и да измества оста на ремъка.През форума трудно ще стане...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за отговорите колеги. Интересното е че само при първото палене свири ремъка и то ако не подам газ да вдигна малко оборотите. Колега Markony на компресора на климатика ли казваш че има 4 бр, лагери или .... Демпфера ако мърда няма ли всеки път когато запаля да просвирва? Къде във варна да отида за да ми кажат от къде точно е проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.3 мотора ремъците за натягане са 2 - един за хидравликата (трапецовиден) и широк, който обикновено свири. Другите два ако почнат да свирят, няма да ти е останал двигател, за който да се притесняваш, тъй като са ангренажен и ремък на баланса.

 

Широкия се натяга от десния болт под алтернатора. Трябва да е достатъчно стегнат, за да не можеш на ръка да го завъртиш на 45 градуса. Ако е стегнат и все пак свири - Маркони вече се е произнесъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме извиниш колега но на моят мотор 2,3 пистовите ремъци са 2 единият е на хидравликата  другият е на динамото и компресора на климатика. И на хидравликата не е трапецовиден а е канален (пистов) ремък. Да натегнати са. За другите ремъци не говоря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да е получил масълце? Ако свири с една здрава щанга надигаш помпата и стягаш болта. нямаш друг вариант за натягане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...