Jump to content
evgeni_antonov

Моята нова Кола и първа ХОНДА .

Recommended Posts

Честита придобивка!Да те радва дълго !Вземи мерки за ръждата щом е по програма 1а....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда много добре, да ти е честита и много безаварийни километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря момчета !!!

 

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, изглежда много свежичка и добре обурудвана. Бензин, автомат,фейслифт..... Супер е. Ще споделиш след някой километър как се представя. Рядко се вижда такъв екземпляр. Със здраве да си я караш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак колеги . Изминах около 500 км . Първи впечатления има ..... Много умна кола

- веднага се нагоди към ”крака” ми .... първоначално не даваше да и се даде гас , подскачаше веднага все едно съм дал газ до дупка и екомонитора си сочи 20 л на 100 постоянно градско , но като я покарах малко това се промени .

- кормилото - иска свикване , както прочетох тук там , така и се оказа ..... кормилото изисква внимание докато му свикнеш . Аз още се радвам оглеждам насам натам , и гледам по едно време отишъл съм в насрешното , само половината кола но все пак . Както го врътнеш така стои .... не се центрова само от движението на пред или по-точно за малките градуси .

- стабилност в завой и возия - много стабилна за такъв род кола , очаквах да е по зле . Спрямо Е-класата е малко по твърда на возене ... в този ред на мисли трябва да видя колко са напомпани гумите на табелата до вратата има заводски данни за изискванията. Това с возията иначе ще се оправи след първите 10к км в БГ :-D още не е разработено окачването .... от Мюнхен идва все пак не е виждала такива пътища .

- разход - 400 км 30л бензин екто95 лукоил комбиниран разход 7,5 но повечето е извън градско ,и ако трябва да съм честен ми остана една чертичка повече .... така че разхода е засечен на око :-D или +,- 0,5 л което пак е добре .

- особеност или проблем - тук във форума бях срещнал някъде колега който споменава за , притрисане-придърпване при 40-50 км и обороти 1500-1800 за съвсем кратко да кажем за 3-5 секунди и след това го няма ..... ще направя стенд и баланс на колелата дано да е от това и без туй има вибрация на 110-120 км .

 

Толкова от първи впечатления . Чудя се с този разход дали да слагам газ .... по скоро за сега не . И да питам ... нали е германка колата има 3-4 чукнати от камъчета места , какво се прави за да се махнат и маркони говори за обработка против ръжда ..... какво точно е тази обработка. Моля препоръчайте някакъв шампоан за Цецка” :-D .

 

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С шампоана голям проблем....между другото това е първия въпрос за шампоан свързан с модел :).

Обработката против ръжда е специална течност ,която преобразува ръждата в метал ама не съвсем и покритие като стъкло ама не съвсем.Цвета на обработката е близко до черно,но не е черно.Когато се минава ТUV,ако техника прецени те връща за ръждясване на основни части по окачването.Трябват или да се подменят съответните части или да се обработят със сертифицирани продукти и то в официалния сервиз със документ.Много често съм виждал такива интервенции ама повечето на швейцарки.Та като ти падне канал/повдигач огледай окачването....

Надявам се има документ/фактура за обслужването.Много ми е интересно какво масло са наляли.Предполагам ,че е Кастрол 0W-20 или 5W-40.

Не си пускай волана при никакви обстоятелства...

За газта не бързай виж първо колко ти е реалния разход.Градско с климатик ще ти отиде 12-12,5.То без това в Петрич няма кой да ти я сложи.

Извънградско в зависимост от товара ,скоростта и вятъра 7,5-9.И бордкомпютъра не пасва на показанията с български бензин :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи как се кара колата. На моето градско средния разход отива на 13-14 при жена ми отива на 16-17, а тя шофира по-леко но на по-кофти места. Изчакай виш и тогава смятай за газта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В Русе градско ми е 12 а извън пада и до 10 на газ. Ако караш извън града с 130 примерно отива 12 и вече за всеки плюс 10км/ч с 1л скача над 12

Редактирано от Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градски,това на коя кола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Црв 147 agis

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото горе темата започна за ЦРВ 3 и ти ме шашна с тоя голям разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да прав си не съобразих разликите в моторите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Markony, кой разход визираш като голям за ЦВР3 ? 12/100 в града или този, че извън града над 120-30 скача с по 1л. над 12/100 на всеки 10км/ч. Защото за градския разход ми се струва, че дори и в София, ако ще нито една кола да няма по улиците под 12/100 даже и по борд няма да ми падне. Може при мен автомата да качва ама.... знам ли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско има разлика.Аеродинамиката и 6-та скорост.10/100 чак при 140 може да хване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама автомата е 5-степенен :-)

 

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега незнам дали си карал колата си извънгардско (понеже ти е новичка още :yes:) но тоя 5 степенен автомат с бензинов мотор държи по-ниски обороти от колата на баща ми, която е дизелова и със 6 степенен автомат. При 140км/ч оборотите са едва 2700-800 и действително разход по борд е около 10/100. Но на ГАЗ разбирасе рахода е по-висок (не ми се дават пари да го засека на бензин дали е идентичен с борд комп-а).

Стандартно за бензинотите двигатели с тази скорост оборотите са от порядъка на м/у 3800-4200 (4300 при старото ЦРВ) та дори и на тези със 6 скорости.

В галерията си имам мисля една снимка (ще я кача ако я нямам) на която съм снимал клометража и там всичко си се вижда, скорост, обороти, среден и моментен разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега,хубава колица,много безаварийни

 

Enviado do meu SM-G935F através de Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...