Jump to content
rasbiva4a

Покупка на Accord 8

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форума и моля за съвет.

Обмислям да закупя  http://www.mobile.bg/11446018210008461 . Бих ви бил благодарен, ако ми дадете някакви съвети:)

Колата в внесена от Гърция, взета е от банка поради не плащане на лизинга....това е което знам. Виждам на едната снимка че от дясната страна на волана няма копчета.Това означава ли че няма автопилот? 

Мерси предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,няма автопилот!Колата е добра година и поне от снимките изглежда добре,а и цената е прилична.Този мотор 2.0 е железен и той няма какво да те притеснява.Ходовата част едва ли ще има проблеми-там също по дефолт няма грижи.Отиваш гледаш,харесваш и скачаш.Лично мое мнение е 2.4 от гледна точка на по-голям мотор.Погледни обявите в Сливен имаше един Тайп С на подобни пари с много повече екстри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам до е ръчка.Сега отивам да я гледам, ще се похваля после.

 

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най ниското ниво на оборудване comfort,в някои държави дори не се е предлагал при бензиновия мотор.

Ако не държиш много на останалите екстри колата си заслужава,изглежда добре на снимките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

 

Не е точно по темата, но точно тъй като стана въпрос за нивата на оборудване и двигателите, скоито са се предлагали, ще съм Ви много благодарен, ако някой ме осветли по следния въпрос:

 

Има ли Accord 8 с двигател 2.0 бензин и автоматична скоростна кутия с по-високо ниво на оборудване, като имам предвид напълно кожен салон, подгрев на седалките, камерата за заден ход и автоматичното падане на дясното огледало при включване на задна?

 

Виждал съм такова ниво на оборудванена 2.2 дизел и на 2.4 бензин, но на 2.0 не съм попадал. Просто няма такава комбинация или аз не съм се натъквал на такава?

 

Благодаря Ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Ако точно това ниво на оборудване го няма при 2.0 бензин, кое е най-високото, което се е предлагало с този двигател и какви екстри включва то?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах колата днес, утре на сервиз и най-вероятно ще я взема.

 

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

 

Не е точно по темата, но точно тъй като стана въпрос за нивата на оборудване и двигателите, скоито са се предлагали, ще съм Ви много благодарен, ако някой ме осветли по следния въпрос:

 

Има ли Accord 8 с двигател 2.0 бензин и автоматична скоростна кутия с по-високо ниво на оборудване, като имам предвид напълно кожен салон, подгрев на седалките, камерата за заден ход и автоматичното падане на дясното огледало при включване на задна?

 

Виждал съм такова ниво на оборудванена 2.2 дизел и на 2.4 бензин, но на 2.0 не съм попадал. Просто няма такава комбинация или аз не съм се натъквал на такава?

 

Благодаря Ви предварително!

не колега няма,максималното при 2.0 мотора е Executive Piel .

Luxury-дизел.

Innova-бензин 2.4 и дизел.

Type S-дизел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не отговаря ли на изискванията:

http://www.cars.bg/c1360416

 

Не пише само дали има камера!

А щом е Executive, би трябвало и огледалото да се накланя на задна скорост!

 

п.п. Всъщност не може да има камера на този дисплей, трябва да има навигация!!!

Между другото Гармин предлагат като екстра за някои от тяхните навигации безжична камера:

http://www.garmin.bg/?s=5&i=961

Редактирано от ivan_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Има ли Accord 8 с двигател 2.0 бензин и автоматична скоростна кутия с по-високо ниво на оборудване, като имам предвид напълно кожен салон, подгрев на седалките, камерата за заден ход и автоматичното падане на дясното огледало при включване на задна?

 

 

Moята е 2.0 бензин, ръчни скорости, камера за заден ход + навигация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегите Ivan_m и Cireon!

 

Да, тази русенската напълно отговаря на изискванията. Парктроник се слага лесно и безболезнено, камерата се преживява, а навигация аз лично наистина предпочитам Garmin-a да лепна на стъклото,заради картите и точността.

 

Въпреки това оборудването на колегата Cireon си остава мечтица и щом го има на ръчка, най-вероятно ще се намери и с автомат.

-При 7-ците поне знам, че това с камерата и накланянето на огледалото е някакъв допълнителен пакет към Executive.

 

Колега Simo Vtecman, тези, които си дал по принцип ли са нивата на оборудване при 8-ците или в Испания така ги наричат? Питам, защото при БМВ например нивата на оборудване в Италия имат едни имена, в Германия други и т.н. Като видиш Futura със сигурност се знае, че е внос от Италия, без дори да ти казват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегите Ivan_m и Cireon!

 

Да, тази русенската напълно отговаря на изискванията. Парктроник се слага лесно и безболезнено, камерата се преживява, а навигация аз лично наистина предпочитам Garmin-a да лепна на стъклото,заради картите и точността.

 

Въпреки това оборудването на колегата Cireon си остава мечтица и щом го има на ръчка, най-вероятно ще се намери и с автомат.

-При 7-ците поне знам, че това с камерата и накланянето на огледалото е някакъв допълнителен пакет към Executive.

 

Колега Simo Vtecman, тези, които си дал по принцип ли са нивата на оборудване при 8-ците или в Испания така ги наричат? Питам, защото при БМВ например нивата на оборудване в Италия имат едни имена, в Германия други и т.н. Като видиш Futura със сигурност се знае, че е внос от Италия, без дори да ти казват.

напълно съм съгласен с теб колега,заради това ти писах по нагоре че comfort не се предлага в Испания а s което също е много рядко.

Предполагам че в Германия,Италия или др. държави нивата на оборудване са различни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да допълня че comfort се предлага на дизела само.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога пусна темата, кога я взе.. :D Честито! На коя се спря? Тази от първия пост ли остана?

Редактирано от Knoxville
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! На тая която постнах се спрях. Ще я видим какво ще излезе.

 

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито със здраве да си я караш!

Не се безпокой колицата е доста добра и надеждна и в същото време икономична.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да използвам темата на колегата за покупка на АКОРД 8,спрял съм се на един в Германия от частен продавач,прати ми някакви сервизни документи но аз не разбирам много и с немския съм зле.Молбата ми е тези които разбират и имат такива книжки да споделят .Как да проверя колата,да се обадя в този сервиз и да ли HU/AU означава TUF?Това е колата -http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=221098619&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&features=SUNROOF&isSearchRequest=true&scopeId=C&categories=EstateCar&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&maxFirstRegistrationDate=2009-12-31&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=2&pageNumber=1,Ще се радвам на вашите мнения.Търся си комби от година почти,но от внос не разбирам.

Scan_Doc0002.pdf

Scan_Doc0001.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога само да кажа, че цената ми се вижда много висока, колкото до автентичноста на документите ми е странно, че нямат нито подпис, нито печат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е висока за тази разфасовка, при това е 2.0 мотор.

Това е разпечатка от сервизната история, там подписи няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За цената е ясно че е висока ,но е факт че има и по скъпи в Мобиле .де и в Швейцария.За печатите не съм се замислял ,но мисля че мога да питам този сервиз по VIN а на колата да ли е достоверна информацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвате че цената е висока,аз не виждам къде са тези ниски цени,всичките обяви са около 11000 евро,има и по евтини ама без кожа и шибедах и на други километри,Аз затова питам за мнение от форума,може наистина да не е удачна тази оферта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справка ще ти дам за моята, а ти си прави изводите.

Купена 2013 година, т.е. тогава на 4 години, на 52 000 км (100% реални), елеганс, с навигация, камера за задно виждане. 13 500 евро я взех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

POPAI, просто трябва да изчакаш, ако бързаш, я взимаш, лесно е щом имаш парите. Виж също и в Италия, не само Германия и Швейцария. Можеш също да кажеш какво точно търсиш в съответния автомобил. На никой не му се дава автомобила, който е гледал като писано яйце, за без пари, факт е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвате че цената е висока,аз не виждам къде са тези ниски цени,всичките обяви са около 11000 евро,има и по евтини ама без кожа и шибедах и на други километри,Аз затова питам за мнение от форума,може наистина да не е удачна тази оферта

Намират се и по-изгодни оферти, но те не се задържат дълго. Трябва да имаш човек там, който да реагира веднага, когато излезе нещо хубаво и на добра цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо следях 7ма серия фейс запазен Executive,но цена и на тях отива към 14-15000лв,затова сметнах че по добре е 8ма към 20000лв.,но там запазените отиват към 23-24000лв.Държа на шибедах  Може да 2.4 автомат или 2.0 но ръчка.Естествено като всички искам да е около 100000 реални.Това е като цяло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже споменахте "шибедах", искам само да вметна да си мате едно голямо на ум с тази екстра при този модел Акорд. Масово е имало проблеми за ръждиви шибедаси, Хонда е удължила гаранцията специално за тази екстра до 7 години !!!

 

 

Та като идете на оглед на Акорд 8 - отделете специално внимание на шибедаха, дали има ръжда (от вътрешната част най-вече, около уплътнението), дали е пребоядисван, ремонтиран и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на автора! Със здраве да си я караш! И много безаварийни километри!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справка ще ти дам за моята, а ти си прави изводите.

Купена 2013 година, т.е. тогава на 4 години, на 52 000 км (100% реални), елеганс, с навигация, камера за задно виждане. 13 500 евро я взех!

Разгледах офертите за 4 годишхи акорди и видях че и сега има за около 13500 ама дизели,а бензинките са с по 1000-1500 нагоре.Защо е така незнам.Търсенето продължава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Справка ще ти дам за моята, а ти си прави изводите.

Купена 2013 година, т.е. тогава на 4 години, на 52 000 км (100% реални), елеганс, с навигация, камера за задно виждане. 13 500 евро я взех!

Разгледах офертите за 4 годишхи акорди и видях че и сега има за около 13500 ама дизели,а бензинките са с по 1000-1500 нагоре.Защо е така незнам.Търсенето продължава.

 

 

Има обяснение - дизелите обикновено са на повече км, а и за поддръжката на един дизел знаем, че е по-скъпа, освен ако не караш много км. А и 2.0 бензин е железен двигател. Прецени и колко караш на година. Аз карам 5000 км на година, тъй че дилемата бензин/дизел не съществува при мен. Ти по колко км караш годишно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Справка ще ти дам за моята, а ти си прави изводите.

Купена 2013 година, т.е. тогава на 4 години, на 52 000 км (100% реални), елеганс, с навигация, камера за задно виждане. 13 500 евро я взех!

Разгледах офертите за 4 годишхи акорди и видях че и сега има за около 13500 ама дизели,а бензинките са с по 1000-1500 нагоре.Защо е така незнам.Търсенето продължава.

 

 

Има обяснение - дизелите обикновено са на повече км, а и за поддръжката на един дизел знаем, че е по-скъпа, освен ако не караш много км. А и 2.0 бензин е железен двигател. Прецени и колко караш на година. Аз карам 5000 км на година, тъй че дилемата бензин/дизел не съществува при мен. Ти по колко км караш годишно?

 

Моя пробег е между 18500 и 20000км ,затова гледам и 2.0 с ръчни скорости ,мисля че е по икономичен,предпочитам със шибедах,не държа на кожата,този Акорд който съм показъл  ме грабна с това и с това че е от часно лице и на малко километри според мен.За сега се пазарим и стигнахме до 11000евро.Не са малко ама мерака е голям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че те разубеждавам (самият аз карам 2.0 ръчка, бензин и двигателят е перфектен отвсякъде), обаче с тия километри дето навърташ годишно няма ли да е по-икономично да си вземеш дизел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизела е доста по-икономичен-от към разход на гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм ,ама повечето оферти са над 150 000км ,а колегите тук казват че след около 200000 почват проблеми -демфери,колектори,турбини,пдф филтър и затова съм малко резервиран.По този повод някой гледал ли е тази-http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11456675664016293&slink=ctwhjm.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако се появяваха подобни проблеми, дали в Германия някой щеше да се мъчи с колата като тази например!?Fahrzeugangebot: Honda Accord 2.2i DTEC Tourer Elegance Automatik 1.Ha für 7999 EUR

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=219983196

А и ако след такъв пробег колата е проблемна, дали цената ще е такава!?

Редактирано от Mr. Accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво го мислите за дизел ил ине и аз правя по 20-25к на година и с газ пак става и е мнгоо близко до дизела само че има по малко шанс за скъп ремонт,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не искам да споря и да започва пак вечния спор бензин-дизел,Споделям защо съм резервиран към дизела,не го отхвърлям.Споделяте ,че дизела е по икономичен,Mr.Accord правилно даваш примера ама за Германия а тук в БГ всички знае каква е нафтата и болешките които съм изброил са именно от лошо гориво,аремонтите са скъпи.Ако си направя сметка дизела харчи средно 5.7л/км бензин 2.0 около 7.7л средно ,тоест разлика 2л на 100 .Моят пробег на година е около 19000км по разликата прави 380л по 2лв /л. прави 760лв за 5 години е равно на 3800лв разлика в гориво или 2лв на ден.А ако трябва а ремонтирам изброените евентуални проблеми май доста повече тряба да дам и колата да седи по сервизи.ТОВА  Е МОЕТО МНЕНИЕ,пак казвам ,не иска да влизам в спор с никой,Дизела е хубав за каране и усещане ,но не изпадат читави,или аз съм ного мнителен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Грешка

Редактирано от Mr. Accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината до преди няколко години карах само на бензин и добра дума не давах да се спомене за дизел, но стана така, че си харесах дизелов автомобил и мой приятел /търговец на коли/ ми каза: "Веднъж качиш ли се на дизел, няма да помислиш за бензин". Така и стана. Първият ми дизел беше VW Jetta модел 2009, после Toyota Corola 2.0 D4D 2009 г. и сега Accord 2.2 i-DTEC. Имам несменяем бус Toyota Hiace D4D 2006 г., a поддържам и VW Polo SDI. Разбира се внимателно съм си подбирал автомобилите, но никога, никакви проблеми не съм имал с двигателите им или изброените други евентуални такива. Ползвам дизел на Ромпетрол и добавка /напоследък Бардал/.

Не искам да агитирам или да споря, просто споделям моя опит, че откакто карам дизел, не се притеснявам да се кача на колата за каквъвто и да е пробег. С един резервоар стигам от София до Виена при скорост 120 - 130 км/ч.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...