Jump to content
Ultron

Премахване на филтър за твърди частици (DPF) в Пловдив

Recommended Posts

Здравейте,

някой знае ли къде може да се премахне филтъра за твърди частици в Пловдив на Honda CRV III 2.2 i-CDTI 2009г. Има ли някъкви проблеми след премахването му?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има проблем - спира круиз контрола и други неща след известно време!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще следя темата и ако мога ще се включа до дни понеже и на мен ми светна в събота и сега съм на момент търсене.Относно круиз контрола,откакто ми светна, пилота спря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив, Варна и изобщо в Бг вземат едни бързи пари за нищо! Който е малко по-запознат може сам да качи mod.file-а през OBD буксата с обикновен кабел(MPPS) от 60 лв. Този файл се върти свободно в интернет и ако някой му трябва мога да го кача и тук. Не знам дали е необходимо да обяснявам как става това. Всеки сам си решава, но пораженията може да са по-вече от ползите! Питал съм и друг път тук, но досега не съм срещнал някой да е премахнал софтуерно DPF и всичко да работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две три теми по надолу, има същото питане за този филтър:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=94034&do=findComment&comment=1057456045

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа с изчистване и регенерация не става ли ? Нали се задръстваше от прекалено много градско каране. На извънградско имаше някакъв номер за изчистване,но сигурно е временно решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив, Варна и изобщо в Бг вземат едни бързи пари за нищо! Който е малко по-запознат може сам да качи mod.file-а през OBD буксата с обикновен кабел(MPPS) от 60 лв. Този файл се върти свободно в интернет и ако някой му трябва мога да го кача и тук. Не знам дали е необходимо да обяснявам как става това. Всеки сам си решава, но пораженията може да са по-вече от ползите! Питал съм и друг път тук, но досега не съм срещнал някой да е премахнал софтуерно DPF и всичко да работи.

Аз съм го премахнал механично и софтуерно.Всичко си работи без проблем.Какъв е софтуера не знам но е факт че всичко си работи.Премахнах го в Бургас.

Колегата Vladimor го разпроби и нищо не е пипал по софтуера и казва че няма проблем 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, коя година е колата? Радвам се, че при теб всичко е ОК. В петък имам път към Бургас и ако е възможно някакъв тел. на този, който е махнал фитъра . Пиши на лични ако е възможно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих човек в Пловдив. Това е отговора на емайла:

 

"Здравей, 550 лева за ДПФ премахване механично и софтуерно и 650 лева ако желаете да включим чип тунинг към цената! ДПФ си остава за теб! не сме регистрирали никакви проблеми, свързани с премахването на ДПФ на Хонда 2.2 мотор!"

 

Сервиза е http://www.madness-motorsport.com/cms/

 

ДПФ го изкупуват за около 120-150лв в http://www.katalizator-bg.com/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм се свързал с два сервиза,и двата дават оферта 350лв.само за софтуерно.Като се свърши работата ще рапортувам къде,как и кой.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай ги и за следващият мотор 150ps I-Dtec дали имат успехи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Madness са навътре в нещата. Щом са го правили и казват, че няма проблем значи трябва да е ок. За чипването зависи, защото може да ти замине съединителя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така,в събота премахнах ДПФ-а механично,автомобила измина 30км.без да влезне в авариен режим,вървеше отлично до тази сутрин докато не я настъпах малко по сериозно и хоп светна диагностиката но не се промени вървенето,само разхода се вдигна.Още сутринта я закарах за софтуерното премахване,след обед си е взех,всичко по колата си работи включително и авто пилота.Равносметката,софтуерно премахване 300лв.,издаден ДПФ за скраб-220лв.реален разход за мен 80лв.

Редактирано от kaloian311

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,в събота премахнах ДПФ-а механично,автомобила измина 30км.без да влезне в авариен режим,вървеше отлично до тази сутрин докато не я настъпах малко по сериозно и хоп светна диагностиката но не се промени вървенето,само разхода се вдигна.Още сутринта я закарах за софтуерното премахване,след обед си е взех,всичко по колата си работи включително и авто пилота.Равносметката,софтуерно премахване 300лв.,издаден ДПФ за скраб-220лв.реален разход за мен 80лв.

А подгрева на свещите работи ли??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя тогава няма да запали, ако не работят :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя тогава няма да запали, ако не работят :D

Пали пали ама с пушеци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пали и не пуши засега,днес в Пловдив сутринта беше около 4 C и нямаше пушеци.В събота ще изкарам мултицета и ще видим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...