Jump to content

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

  1. Последният час
  2. Днес
  3. Чака петимен майстор за реглаж клапани. Гарнитурен сет осигурен - оригинал. Имало и читав заместител, че ОЕ скъп, ама нали е за любимата.
  4. @iRONY На 3ген бензин ,не вярвам фара да е по различен от този на дизел има достъп отзад от горна страна ,малко е навърте. Ето
  5. Здравейте колеги, от известно време чувам тропане от предницата при преминаване по неравности, не знам дали така купих колата или се появи в последствие, понеже от година всичко около нас е разкопано и минаваме по малко разбити пътища.. Ходих на двама майстори - единият каза всичко по окачването ти е бетон, нищо и няма на колата.. Другият също каза че от долу всичко изглежда наред и може да са само амортисьори или тампони на амартисьорите. Вчера ги сменихме и като че ли няма никаква разлика, пак се чува това трополясване. Видимо старите части не бяха повредени. Колата има лек удар от зад. Колегата lyubok от форума има подобен проблем, та с него се чудим дали не е нещо фабрично? Някой да знае нещо или да има подобен проблем? Колата е HONDA HR-V 1.8 2019 (производство Мексико).
  6. Един вълк се заселил наблизо до голямо стадо овце. Всеки ден той изяждал по една овца. Отначало нейните крясъци плашели другите овце, но с времето вълкът се спирал и говорел с всяка една поотделно: -Няма от какво да се страхуваш, защото аз убивам и ям само глупави овце, а ти си единственият ми умен и най-добър приятел в това стадо. След този разговор овцете седяли тихо и не тичали повече. И когато вълкът убивал следващата овца, всяка от останалите си мислела: -Е, уби още една глупава овца, но аз съм най-добрият приятел на вълка и няма от какво да се страхувам. Овцете били щастливи. На следващият ден вълкът просто се приближавал до поредната от тях и казвал: -О, най-добри ми приятелю, не сме говорили за глупави овце от дълго време...- И смъртта ѝ настъпвала моментално. Овцете нямали време да разберат нищо. Вълкът повдигнал самочувствието на всяка една, те спрели да се тревожат и спокойно пасели тревата, от което месото им ставало още по-вкусно. Повечето овце дори започнали да помагат на вълка - ако някоя твърде умна овца се досещала за истинското състояние на нещата, тогава друга овца, измежду най-добрите приятели на вълка, му разказала за странното поведение на подозиращата и на следващия ден вълкът изяждал точно нея. Всеки човек трябва да вярва по-малко на думите и да наблюдава повече действията. Ние чуваме това, което искаме да чуем и просто не обръщаме внимание на всичко останало. А трябва. Защото най-важното е да забележите навреме вълка в овча кожа! По делата им ще ги познаете! <интернет>
  7. CRV 3 дизел - преден ляв мигач. От горната страна на фара сякаш няма достъп до крушката. На подкалника не откривам ревизия, сякаш ще трябва да "откопчавам" подкалника за да стигна до крушката.
  8. Днес ще я обувам с нови гуми,после ще я видим как е с вибрациите.
  9. Вчера
  10. https://youtu.be/MtaZlQbFsfg?si=QIT7DVBo2b-FBQjO
  11. Аз само минавам да кажа, че две години след ремонта и 32 000 км, скоростната кутия е още жива и работи нормално. Не съм отварял никакви соленоиди от последния път споменат в поста. Не съм правил и никакви ремонти на автомобила, освен един - първият електрически. Спря да върти вентилатора на климатизацията в купето. Установих, че е изгоряла една термозащита на управлението на скоростите на вентилатора на купето. Само я замостих, защото не ми се даваха 250 лв за нова оригинална част и си тръгна пак управлението. Има ги в Aliexpress за 45 лв с доставка, ако на някой му трябва. Автомобила мина преди два месеца 400 000 км. Всичко му работи без проблеми и за сега нямам желание да се разделяме. Гледам, че много упостяха постовете по модела. Или са останали много малко или не се развалят?! [emoji848] Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
  12. Развали ми се ел стъкло от едната страна да питам колко ще струва оправянето
  13. Аз ползвам Amsoil и на Хонда за двигателя.
  14. Аз, на първо място бих проверил гумите и тогава тампони, карета и т.н.
  15. Всички тампони са здрави,няма хлоп няма троп.Днес я изкарах от сервиз и нищо не можаха да открият.Ще я покарам няколко дена за да видя точно кога и как го прави и я вкарвам в друг сервиз.
  16. Освен препоръчаните от колегите ето още едно. https://ato24.de/en/ravenol-dfe-sae-0w-20.html
  17. Първокласник се обръща към учителката Даскалова с молба да го прехвърли в 3-ти клас. - Но защо? Малкият казва: - Аз съм прекалено умен за 1-ви клас. Сестра ми учи в 3-ти, а аз съм по-умен от нея. Значи аз трябва да бъда поне в 3-ти клас. - Този въпрос може да бъде решен само от директора. Отиват в кабинета на директора. Той се подсмихва и напълно сериозно се обръща към първокласника: - Ще те изпитам и ако не можеш да отговориш на някой от въпросите, ще си останеш в 1-ви клас. Колко е 3 x 3? - 9. - 6 x 8? - 48. Първокласникът отговаря правилно на всички въпроси за 3-ти клас и директорът казва на учителката, че може да преведе момчето. Учителката обаче не се предава и иска също да го изпита: - Какво е това, от което кравата има 4, а аз - 2? Малкият се замисля за малко и отговаря: - Крака. - А какво е това, което го има в твоите панталони и го няма в моите? - Джобове. - Какво е това, което мъжът прави стоейки, жената - седейки, а кучето - на три лапи? Тук директорът се опулва, но преди да успее да каже нещо, първокласникът отговаря: - Подават ръка, а кучето - лапа. - Коя дума в английския започва с F, завършва на K и се свързва с горещина и вълнения? - Firetruck (пожарна кола). - А кое е това, което започва с F, завършва на K и ако го няма, ще трябва да си служим с ръце? - Fork (вилица). - Всеки мъж го има: някой - по-дълго, някой - по-късо и го дава на съпругата си след сватбата? - Фамилното име. - Кой е органът, който няма кости, но има много мускули и вени, пулсира и реагира, когато сме влюбени? - Сърцето. Директорът с облекчение въздъхва и казва на учителката: - Пращайте го направо в университет! На Вашите въпроси, колежке, самият аз отговорих неправилно!
  18. Здравейте! Доста рових из форума но не намерих много инфо за Total (вече TotalEnergies) Quartz 9000 NFC 5W-30 A5/B5. Някой карал ли е с такова масло, с какви впечатления е и като цяло маслото хубаво ли е?
  19. Самите огледала се регулират , но не се прибират.
  20. Точно това е копчето , но не се прибират.
  21. Оказа се регулатор на вентилатора или нещо такова, майстора каза. Една джаджа с радиоторче за охлаждане, каза че по принцип е слабо място на доста коли. 40-50лв е , оригиналното е майка си и баща си.
  22. Здравей колега @никси 63 ако е това копчето ,трябва при натискане да се прибират .
  23. Препоръчайте марка двигателно масло ilsac gf 6a различно от Pakelo.
  24. Здравейте!Отскоро съм собственик на CR-V3 , та въпроса ми е , как да разбера дали страничните огледала се прибират?Имам копче но резултат никакъв.Нищо не се чува , като бръмчене или нещо подобно.
  25. В събота скокнахме до Русе, та нулирах А трип след пълнене до горе газ. До Обнова не много голям трафик, сухо, светло, карах си с нормалната за трафика и колата скорост - извънградско 110 / градско 50. По маршрута (157 км) има 12 населени места в които си е редно да е по лимита. На обнова спряхме за почивка / кафенце и снимах показанията. 9.5/100 и средна скорост 80км/ч, което си е напълно нормално за мен и колата. После вече се забързах, а и трафикът се понасити с тирове. В неделя вечер допълних изхарчената газ и поехме обратно (Русе - Монтана) Там показанията бяха - минати 278,8км със ср. скорост 78км/ч (вкл 20-тина градски из Русе) / 9.8/100 по борд и зоредени дефокто 32,7л газ, тоест 11,7/100. На излизане от Русе заваля и така целият път до Монтана. Трафик почти нулев - тръгнахме към 21:40. На Обнова си рекох: Дай да видим колко арчи кат се кара полека. Дъждът не е проблем - немаме пътища а коловози и дупки с аквапланинг. Там дето някой някога е посял нов асфалт, още не е поникнала маркировка, а отделно стелещите се изпарения над сгретия денем път. Обидно е! Полета с идеална видимост и само на шосето мъглЪ. Нулирах и поех по обратният от събота маршрут (157км). Същите 12 населености - пак с 50, ама извънградско с 90, макс 100. Почти пред дома - разход 10.5/100 по борд и средна скорост 75 км/ч. Не мога да кажа че има голяма разлика в надморските височини и да харчи повече на връщане - изкачване / спускане по маршрута са горе-долу аналогични. Обнова: Надм. височина 89 m / Монтана: Надм. височина, 135 m Не е за под 100 тая кола. Нито кеф, нито е икономична. Нейната сила са трицифрени скорости и икономично предимство заради въздушната обтекаемост. Та мисълта ми е - бавното не е по-евтино, а и като пишете разход, поне слагайте и маршрут / трафик / пътна обстановка и средна скорост. Последното е важно и си го смята колата - нема да е проблем да снимате, а е все някакво инфо. Иначе просто 5 - 10 на 100 е само част от картинката. Монтана - Обнова: събота Монтана - Русе на ЕКО-то: Обнова - Монтана: неделя
  26. @iRONY За кой точно мигач отляво става въпрос.????
  1. Зареди още активност


  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...