Jump to content
archer

Осветление на таблото - Prelude 4-th get

Recommended Posts

Колеги,изгоря ми осветлението на циферблатите на скоростомера и оборотомера. Предполагам, че са някакви крушки. Намерих схема някаква и като гледам май се сваля лесно - четири винта. Моля ако някой от Вас му се е налагало да ги сменя вече да пише дали има нещо особено и ако е възможно да даде малко инфо за типа на крушките (за да мога да ги взема предварително преди да разглобя таблото).Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо особено. Издърпваш капаците на пищялките, развиваш пластмасовия капак, издърпваш гуменото уплътнение разположено отдолу, развиваш няколко винта на таблото с уредите (дясната половина няма нужда да я сваляш), откачаш двете букси (от ляво и от дясно), повдигаш нагоре и изваждаш първо от към долния край. Излиза доста плътно. Успех в начинанието.

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. Мерси!

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега/ги,остана ми малко време този уикенд и реших да пробвам да го разглобя. Работат ще стане! Почти го разглобих, но нямах крушки или каквото трябва и затова реших да не го разглобявам напълно.Да припомня само - не ми светят циферблатите за километража и оборотомера. Дигиталните уреди за гориво и температура си бацат. Бих искал да попитам още веднъж някой от вас ако е имал такъв проблем, какво трябва да купя? Крушки ли са и ако да - какви? Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Право в целта! Номер 1 си. :) Благодаря много.

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не ти развалям кефа, но вероятността да ти изгорят всички крушки едновременно клони към 0 (зерО, както каза Нешка Робева).Много по-вероятно е проблема да се намира в клемите и конекторите, които се намират до таблото с бушоноте в краката ти. Случвало ми се е вече на 2 прелюда, а съм оправил и още 2-3 други с подобен проблем. :) Самите конектори клеясват и събират мръсотия по пиновете и не правят добър контакт. Понякога при влажно време таблото си светва само и после пак се "разваля"/ :). Буксата е голяма и сива (не помня точно колко, но е поне 12-15 пина)Възможно е да останеш и без габарити ако проблема е там.Оправя се с почистване (контактен спрей или нещо от сорта).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я купих колата светеше само километража. Преди време изгасна и той. Миналия ден, вечерта взе, че пак светна. Може би си прав и да е нещо в бушоните, но според мен осветлението на оборотомера просто си е изгоряло, понеже не съм го виждал да свети никога.

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...