Jump to content
валентин.д

Проблеми

Recommended Posts

Здравейте , нов съм във форума и не съм добре запознат с него . Собственик съм на сивик 7ма генерация 1.6 vtec , надявам се някой с познания да ми помогне .

Наскоро имах проблем с термостата . След смяната трябваше да долея антифриз, но реших да го сменя . Смяната направих по следния начин.

Източих старата течност от кранчето на радиатора , свалих разширителното казанче , източих го и измих , налях новата течност , напълних и казанчето до MAx , запалих колата изчаках да загрее. На отворена капачка на радиатора изчаках да поеме, след това долях още и на включено парно на топло изчаках още, след това затоврих .Пое около 3-3,5 литра .след смяната ми се появиха следните проблеми.

1.Парното не духа достатъчно топло,когато колата е загряла, при подаване на газ се чува бълбукане, може би от радиатора за парното .

2. При скорост 160 км/ч се включва лампата за engine check , след каране известно време при ниска скорост изгася . Това се случи 2 пъти .

Какво направих грешно ? Ако може някой да помогне ще съм благодарен .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

По от това където четем си мисля, че проблема не ти е бил от термостата. По принцип, като се сменя антифриза е препоръчително да се пусне парното на топло да отвори клапата за радиатора на парното. Не съм сигурен дали на 7 ген. има пробка за обезвъздушавене, може да провериш . Мисля си, че при теб има проблем с гарнитура - глава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти

По от това където четем си мисля че проблема не ти е бил от термостата. По принцип като се сменя антифриза е препоръчително да се пусне парното на топло да отвори клапата за радиатора на парното. Не съм сигурен дали на 7 ген. има пробка за обезвъздушавене може да провериш . Мисля си че при теб има проблем с гарнитура - глава

Преди смяната на термостата колата ми не загряваше , след смяната този проблем беше отстранен . При източването е трябвало да пусна парното на топло , това ли имаш предвид ? Къде мога да намеря тази пробка за обезвъздушаване  ? Колата има лек проблем с гарнитурата на капака на главата , бях питал няколко човека дали да я сменя , но те ми казаха че не е наложително . Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...