Jump to content
don_pepone

Мнения относно обяви за Акорд

Recommended Posts

Здравейте. Поразрових из форма но не намерих подобна тема.

Идеята на тази тема е да може всеки който е видял някоя обява да сподели мнение или да потърси такова от хора ,които вече са огледали колата. Общо взето Общо-информативна тема свързана с обявите.

 

Та да започна първи.

Някой да е гледал тази на живо или да има мнение от първа ръка,че доста хваща окото,но като гледам че има над 4000 преглеждания,а още се продава и то на атрактивна цена.... http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11391979761260024&f1=details&slink=6bzavq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази както и още няколко са май на съфорумец.

По принцип идеята на подобни теми не е лоша,но всичко е  относително.Това което за Вас е "перфектно" за друг може и за село да не става.Както и обратното,някое негативно мнение изказано от некомпетентен може да Ви откаже от оглед.

Ако конкретно Ви интересува автомобила от линка,мисля,че все някои ще ви насочи към точния човек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля чче идеята на темата е доста добра.  В една такава тема всеки може да потърси или да даде информация,която е любопитна и полезна за други,на които им е далеч дадената кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето няма нищо техническо в темата и ще я изместя в общи.Иначе нямам нищо против идеята

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://nfs.mobile.bg...ls&slink=6bzavq

Странно евтино изглежда - ходи разбери къде е завръзката. По принцип с двата ауспуха е 190 к.с. 2.4 двигател.

Може да е с обърнат волан от АГНГЛИЯ има доста такива вече или със сменен двигател....

 

Внимавай с съмнително евтини коли по принцип.

Особенно ако е на път да духне гарнитурата или нещо толкова сериозно. По принцип тези двигатели ако не се карат с рядко масълце прегряват гарнитурата и кривят главата.

 

Може пък човека наистина да иска да я продаде бързо.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Аз мисля, че темата би била полезна единствено в случай, че се споделят явни недостатъци на дадена кола в обява като например явни следи от удар, явни проблеми с двигател, скоростна кутия и окачване, констатирано несъответствие между пробег и видимо състояние и т.н. В противен случай може да се получи много лоша антиреклама на някоя иначе читава колица. Аз например като търсех моята, човекът беше достатъчно откровен да ми каже, че има язва по кожата на едната врата и бях на ръба дали да ходя до София да я гледам. И добре, че отидох. Колата имаше редица други недостатъци - замътен фар, одрана броня и врата. Явно беше обаче, че са от нищожни застъргвания, които дори не се виждаха отдалеч, респ. на снимките. Фарът се оправи с полиране. Общото състояние на колата беше такова, че всички тези недостатъци се оказаха пренебрежим проблем. И сега съм супер доволен от колата си и всичко е оправено и все едно не е било. Но ако някой тогава ме беше питал, щях да кажа,, че по боята и салона има проблеми и питащият можеше да се разколебае, а колата като цяло си заслужава. Надявам се, че ме разбирате какво искам да кажа. Нека не се преекспонират някои недостатъци, каквито всяка кола втора употреба има, но и нека пък явни проблеми, които не биха били хванати от по-неразбиращ и неинтересуващ се кандидат-купувач, се споделят тук.

 

И както колегата е писал по-горе, за някои едно е ок, за други - друго. Сигурен съм че някой не би взел моята кола при наличието на недостатъците, които описах. Аз я взех, защото е купувана чисто нова от продавача и и имам пълната сервизна история, и както се казва й знам кътните зъби. Друг пък може да иска да му е супер лъскава, /предварително възкресена гробница от автоджамбаза/, без значение от данните за миналото й.

 

Така че призовавам за колкото е по-възможно обективност в темата.

 

За конкретната обява аз съм я засичал поне през януари, когато търсех моята. Т.е. стои доста отдавна. Това обаче не е кой знае какъв критерии, защото мои познати, които са навътре в автопазара, ми казаха, че Honda по принцип се продавали по-бавно и трудно в сравнение с BMW, Mercedes и т.н. Сравняват ги с тези марки, защото Хондите държали подобни цени, като според мен има защо, а опитните колеги във форума и каращи Хонда отдавна, ще кажат това така ли е или не. И нещо друго - баща ми си купи Мерцедес, който беше гледан почти 6000 пъти, а се оказа уникално добро попадение - до момента абсолютно никакви проблеми.

 

Теоретичното ми мнение е, че рядко някой би хвърлил толкова пари за тунинг само за външния вид, т.е. да си я гледа колата. По-вероятно е и да е имало здрави цетки. Друг е въпросът, ако човекът е фалирал в Испания и сега да гледа да вземе каквото може на каквото може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на тази тема е точно и ясно да се споделят впечатления по дадена кола,разбирасе покрити с аргументация и по възможност придобити от оглед наживо.    Просто мнения от сорта " на тая снимка има разлика в нюанса между калника и вратата,значи е била много силно челосана и е оправена"  са малко несериозни. Надявам се да се получи приятна и информативна тема с преобладаващ полезни мнения и съвети и с това да си помогнем едни други за избора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази съм ходил да я гледам преди месец-два, единственото което не ми хареса беше че имаше леко отлюпено от предното стъкло на 2 места (от камъче) като 1то се пада точно срещу погледа ти и постоянно го виждаш, отделно се чуваше някакъв шум като минаваше през неравности от лявата страна според продавача тампони?Джантите също не бяха в перфектно състояние ама от 11 годишна кола какво да очакваш?Имаше и малко забележки в интериора но нищо фрапиращо.Отделно продавача искаше всичките пари с предварителен договор и тогава щеше да даде да закарам колата на сервиз в друг град бях предложил да отидем двамата преди да давам каквито и да е пари незнайно защо не се съгласи.Може би беше и за акумулатор понеже беше паднал когато се оптиа да я запали първия път ама тва е относително защото може да е стояла много време незнам

иначе външно нямаше нито една забележка по боята учудащо защото от месец имам акорд 7-ген и за този месец вече имам бая следи от камъчета по предната брониянадявам се да не прозвучи като антиреклама просто споделям мое лично мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за мотора,поведение ,шумове...   Дотук нещата които изброи са сравнително нормални за 10г кола,която се знае че е внос за продан,а не човека да я е карал до последно и да е поддържана на 100% или поне да се очаква да е.  В прочетеното дотук мисля че няма кой знае какво плашещо и след оглед на канал или подемник и ако няма ръжди  и следи от удари,то сякаш си струва разхождането дотам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като следя постоянно обявите/най-вече за акорд/ мога да кажа, че човека /без да го познавам/ се занимава да вкарва коли от Испания, основно акорди. Това му е поне петия акорд за последната година. Явно ги намира евтино и използва, че в БГ предлагането е слабо специално на бензиновите, а търсенето е голямо. Те и затова акордите държат такава цена! Всички бяха под 10000 лв. Явно разчита на тънката цена за да ги продаде по-бързо! За конкретния модел не мога да кажа нищо, но това че не иска да се диагностицира преди продажбата е доста съмнително. Другото, което се набива на очи е двойния ауспух, който се слага на 2.4 мотора, предполагам че наред с външния тунинг са по-голям ефект са решили да сложат и генерация от 2.4, та да си мислят хората, че е голяма бегачка :worthy:  Иначе двигателя, като го гледам си е 2.0 литра 155 коня, а волана не мисля, че е обръщан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"...а волана не мисля че е обръщан..."

е интересна теза без да си видял колата на место ....и ако знаеш какво да гледаш :yes:

Двигателя 2.4 с два ауспуха 190 к.с. не е никаква бегачка една идея върви по добре от 155 к.с. 2.0 но разхода е значително по голям .

Та най вероятно е сменян двигателя ....

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iso_eu  от доста време ми се набива в очи желанието ти да се хващаш за думите и без да пишеш по темата да се заяждаш! Това поведение или "заболяване" си има точната диагноза и тя се нарича "форумен трол", това е човек който се храни и извлича удоволствие да опонира, спори и влиза в конфликти заради самия спор. Нямам намерение да ти доставям това удоволствие, така че каквото и да напишеш няма да бъдеш удостоен с повече внимание!

 

По темата: Публикувано изображение

 

 

Това е 2.4 двигател на акорд след 2003 г., така че може сами да си направите сравнение дали двигателя от горната обява е 2.0, както е написано или 2.4! Да си чешат езиците на някои хора им е основното занимание, стига да има кой да им обръща внимание :argue:

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата - за да се разбере дали е сменян двигателя според мен трябва да се погледне отдолу колата и да се види как са монтирани гърнетата и дали евентуално е имало допълнителен монтаж или са там от както е колата. Също да се провери по рама какво излиза.

Във форумния вин декодер примерно е най-лесно, ако там не излезе да се търси в Дилър на Хонда информацията.

 

Тези двигатели имат склонност към прегряване при ползване на гъсто масло. За да се хване отрано този проблем трябва добре да се провери нивото на антифриз в разширителния съд при студен двигател, най-добре е да е напълнено до делението за максимум.

Също при капачката на радиатора да е пълно до горе. След което загрявате добре двигателя и го разтривате здравата в червения диапазон. Ако има ранни признаци на духнала гарнитура ще хвърли антифриза във разширителя и  ще се препълни или прелее евентуално. В ранна фаза на духнала гарнитура трудно се хваща да се втърдяват маркучите или да вкарва изгорели газове във антифриза. Може да Ви кажат че капачката на радиатора е за смяна - отивате вземате една капачка от колега или от китайските по 8-9 лева и пробвате процедурата пак. Евтините капачки изкарват по 2-3хилкм че и повече от Еврото и литем подобни БГ магазини.

Има и химични тестове за наличие на изгорели газове в антифриза. Променя се цвета но също не са абсолютно точни за РАННА ДИАГНОСТИКА.  Когато гарнитурата пробие здраво и почне да надува маркучите и да харчи антифриз на 100 км. диагностиката е лесна.

 

ПП 1Прелюд колега .Не толерирам  неточни коментари където трябва ясно и точно да се отговори .

Май ти си чеше езика ?! Никой не ти спори за двигателя !

Не ми се спори въобще. Но не е нужно да примамваш колегата и да обясняваш че волана май не бил обръщан след като и ти не си сигурен !

Отдавна се пробутват Хонди на атрактивна цена с обърнат волан . Та ако обичаш бъди точен .

Или ако не си то най -вероятно означава че си рекламно лице на определената обява ....

ПП 2Това че 2.4 190 к.с. е "бегачка " пак си е твое мнение и не го набивай на останалите....

ПП 3 Във всеки спор се ражда истината .

ПП 4 Във форума има доста интриганти и тарикати които по един или друг начин търгуват със не достатъчната информация на съфорумци  и печелят на чужд гръб парички...или пък са дистрибутори на нещо си и си траят  или са приятели на продавачи ...и т.н.

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, не изпадайте в излишни спорове. В случая продавача е написал,че колата е претърпяла визуални подобрения и смяна на генерацията и е излишно сега да дискутираме,дали и е сменян мотора или не. Според мен щеше с радост да спомене че колата е 190 коня ;) , все пак малко хора си купуват такава кола просто защото са попаднали случайно на нея. Това са коли които се търсят с месеци за да се сдобие човек с тях и със сигурност този който търси е наясно точно какво иска (модфикация на екстри,мотор и тн.)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ... една такава кола, 2-литров Акорд '03-'04-та (без визуален тунинг), в Англия струва 1500-2000 паунда.

Колко ли ще струва във фалирала Испания?!

Докарване до БГ около 400 паунда, от Испания предполагам пак толкова.

И какво правим ... печалба от ... колко хиляди лева?! Не казвам точно, защото сметките ми не са точни. Какво ви учудва тогава цената?!

 

п.п. Не може ли заедно с линковете да слагате и някоя и друга снимка?! Какво правим, когато/ако обявата изчезне?! Съчинение по тема без картинки, т.е., как да разбере след време четящия, за какво си чешете клавиатурите?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина слагайте снимките от обявата, че утре няма да я има.

А това колко щяло да излезе ако е била купена и докарана от еди къде си, са си чисти "китайски сметки" :D

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен линк е достатъчен към обявата,все пак темата е за обсъждане на обяви а не просто на модела Акорд и след изтичане на обявата няма какво да се говори. Идеята според мен е на момента да се съберът мнения които да помогнат на потенциалният  куповач да придобие някаква първоначална предсава за дадена кола. Иначе теми с мнения и съвети относно Акорда дал Бог :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ... една такава кола, 2-литров Акорд '03-'04-та (без визуален тунинг), в Англия струва 1500-2000 паунда.

Колко ли ще струва във фалирала Испания?!

Докарване до БГ около 400 паунда, от Испания предполагам пак толкова.

И какво правим ... печалба от ... колко хиляди лева?! Не казвам точно, защото сметките ми не са точни. Какво ви учудва тогава цената?!

 

п.п. Не може ли заедно с линковете да слагате и някоя и друга снимка?! Какво правим, когато/ако обявата изчезне?! Съчинение по тема без картинки, т.е., как да разбере след време четящия, за какво си чешете клавиатурите?!

Сравнението с кола от Англия и останалата част на Европа, където се карат коли с ляв волан е меко казано неуместно. Основната причина колите в Англия да са по-евтини е десният волан, заради който потенциалният пазар за такива коли втора ръка в Европа си остава много малък. И затова пазара е ориентиран така - търсенето на такива коли е много малко, съответно цената им пада. Ако искаш влез и погледни в autosc.... или който и да е друг сайт, и може и да се учудиш как такива акорди с ляв волан започват от около 3500 евро,  при това за модел комби. А такива коли с най-ниските цени почти винаги са леш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А такива акорди със десен волан струван 1000 паунда максимум. И затова се купуват от Англия на безценица и в БГ не легално се обръщат воланите за да им се вземе минимум двойна цена. Същото е и със CR-V II генерация ! Особенно CRV  със оранжевите мигачи е ясна работата. А и масово фаровете за десен волан трябва да се сменят изцяло  с такива за  ляв -но дали го правят това ? Та евтиното винаги излиза скъпо, а в БГ скъпото пак може да излезе леш !!!

 

Добре е обявата да е записана тук защото току виж собственика си изрие или премести  обявата - както се е случвало не веднъж щото му обсъждате колата и ......до там.

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на тези с десния волан светлината за заден ход е на десния стоп а тук си е отляво. Не вярвам ако е обръщал волан да е сменял и това тъй като не всеки би се хванал. Ако са правени интервенции по скоро ми прилича на боднат двигател 2.0 в купе от 2.4 или Stype. Или просто са си добавени детайлите по външния тунинг и е ударена една обща боя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По горното мнение съм разменил стоповете ама нали не може да се редактира вече. Обаче тази обява ме втрещи http://www.cars.bg/c707493 за ЦРВ е но не бях виждал скоро такива антиреклама на марката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега мисля че  автомобилите с десен волан имат предни фарове, които са направени за дясно движение т.е. шарките и рефлекторите са в обратна посока спрямо автомобилите с ляв волан.

  http://www.mobile.bg/11396901432836848

т.е. кола с десен волан за да и светят правилно фаровете в БГ най-вероятно ще трябва да се сменят ако не могат да се пренастроят и нямат шарки  защото цената е сериозна.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за офтопика.

 

Английските фарове светят така   ___   ___

Eвропейските така ___ /  ___ /

 

Според настроението на служителя, извършващ прегледа на колата при първата й регистрация в БГ, или ще те пратят да си смениш английските фарове с европейски, или ще минеш с 2 лепенки от обикновено самозалепващо фолио (както трябва да се движат англичаните в ЕВРОПА), отрязващи светлината така __ ___   __ ___ (както изглеждат и някои от заводските ксенони).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля че  автомобилите с десен волан имат предни фарове, които са направени за дясно движение т.е. шарките и рефлекторите са в обратна посока спрямо автомобилите с ляв волан.

  http://www.mobile.bg/11396901432836848

т.е. кола с десен волан за да и светят правилно фаровете в БГ най-вероятно ще трябва да се сменят ако не могат да се пренастроят и нямат шарки  защото цената е сериозна.

Да де ама това в каква връзка? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата тема,с изключение на няколкото мнения в началото си е един сериозен оффтопик:))))),айде спам.

Даже не сте видели камилчето а почнахте да търсите англииския произход на камиларя:)))).

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

да се включа и аз в темата дали някои е оглеждал тези Акорди и 2 те са бензин автоматик едната  2.4 другата 2.0

 

  • [*]
http://www.cars.bg/c478713 [*]http://www.cars.bg/c499915

Благодаря предварително на всички които споделят инфо за колите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм човека, който продава Accord-a от първия пост на темата. Не мога да разбера какви са ви правилата в този форум и защо ме наказват модераторите, уж съм сериозен мъж на 59 години, а вече имам две наказания, едното изтече тази вечер в 20:21 часа. Ако някой от модераторите ми гарантира че няма пак да бъда наказан, ще си позволя да напиша всичко за тази кола. Имам чувството, че тук наказвате всеки, който се осмели да напише каквото и да е. Съвсем между другото мейла, който е даден за връзка с админа на форума не работи (info@hondabg.com). Ако не видите скоро нищо написано от мен в тази тема, значи пак съм наказан, като причината е този мой пост, който очаквам да бъде изтрит.

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tokio

Колега - явно имаш твой човек който е писал по темата ???

Не се сърди има си правила - първо се четат и после се пише във форума !

 

apolon4o 

Ако ти харесат ги караш в София в Юби Ко за оглед и си на 90 % наясно после.

Изглеждат съмнително евтини за такива километри и години !

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Първата не виждам какво и евтиното за кола 2003г. спрямо цени на същата но от 2006 пък било и хонда, а във втората се пуши :biggrin:. Аз лично бих се радвал колегата Tokio  да има възможност си защити колата, аз бих питал защо са скрити испанските номера на колите от всичките му обяви? Иначе определено ако съфорумец продава кола бих се обърнал първо към него при търсене.

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега HondaExplorer, а ти на колко пари я оценяваш? Имаш ли идея колко биха ти стрували праговете, двойния ауспух и задния спойлер? А фейслифтовите фарове? А 17-ките? А халогените? Остави нови, дори да са втора употреба. Ако ги намериш изобщо.

 

Нито едно от тези неща не влиза в базовото оборудване дори на екзекютив изпълнението и е повече от нормално да завишават стойността на автомобила.

 

Единствено фаровете поставят под съмнение дали я е карал чак такъв манияк, че да ги смени или това е направено в следствие на удар.

 

П.П. Не виждам особен смисъл в темата. Търсенето на кола е самотно начинание и лично аз никога не бих обявил на всеослушание коя кола ме интересува сериозно. Това, което става тук малко ми напомня на хората, които обикалят автомобилния пазар с пакетче семки.

  • Нагоре 4
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре казано от колегата Златозар,усобено за семкаджийската история.

А вообще какво има да защитава,безпочвени напатки на хора които хвърлят боб или гледат на карти.

Ето това имах предвид със първото си мнение в темата.

Автомобил се купува с огледи и тестове и най-добре сам да си ги прави човек.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

П.П. Не виждам особен смисъл в темата. Търсенето на кола е самотно начинание и лично аз никога не бих обявил на всеослушание коя кола ме интересува сериозно. Това, което става тук малко ми напомня на хората, които обикалят автомобилния пазар с пакетче семки.

 В другите форуми това е нещо нормално и силно развито, като се счита за похват, чрез който съфорумците си помагат в търсенето и избор на автомобил.Вероятно отчасти имаш право, но далеч не си напълно прав колега.Все пак има доста случаи когато някой е бил на оглед и може да помогне на друг, който се интересува от колата, но тя не си заслужава, най-малкото, че ще му спести разкарването или ден отпуск отишъл на вятъра и пари за път примерно.

Извинявам се за :spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега HondaExplorer, а ти на колко пари я оценяваш? Имаш ли идея колко биха ти стрували праговете, двойния ауспух и задния спойлер? А фейслифтовите фарове? А 17-ките? А халогените? Остави нови, дори да са втора употреба. Ако ги намериш изобщо.

 

Нито едно от тези неща не влиза в базовото оборудване дори на екзекютив изпълнението и е повече от нормално да завишават стойността на автомобила.

 

Единствено фаровете поставят под съмнение дали я е карал чак такъв манияк, че да ги смени или това е направено в следствие на удар.

 

П.П. Не виждам особен смисъл в темата. Търсенето на кола е самотно начинание и лично аз никога не бих обявил на всеослушание коя кола ме интересува сериозно. Това, което става тук малко ми напомня на хората, които обикалят автомобилния пазар с пакетче семки.

Не си ме разбрал колега, аз визирах двете коли от поста на apolon4o. Тази на Tokio от началото на темата и на мен ми харесва и затова исках и той да се включи. Нали се сещате, че все някога му свършват семките на човек и се качва на колата която му хареса дори и да не я е търсил умишлено, а е взел спонтанно решение, тоест все за някой такива теми ще са полезни.

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колегата -

Tokio

ако мога така да го нарека защото май се е регистрирал само заради тази тема .....може преспокойно да си пусне тема в продава http://forums.hondabg.com/index.php?showforum=30. и там да си хвали колкото иска ?

 

 А това че някой е слагал брони, фарове и т.н. да не очаква че ще си вземе точно същите пари които е дал за тях  ! Мен примерно лично такива интервенции не ме интересуват и не бих взел такава кола колкото и добре да изглежда - просто не съм такъв тип човек за спойлери и т.н.

Джантите и гумите са друга бира но пак не можеш да искаш да си ги платиш на 100 процента по простата причина че вече не са чисто нови !

 

Темата е полезна но малко я подкарахме в друга посока.

Ето примерно тази трошка е гледана от едно съсесдко хлапе преди половин година и не струва и 2000 лева !http://www.mobile.bg/11385390167709181 !!!

Но ако четеш обявата или пък сбъркаш да звъннеш на обаятелния продавач ще излезе че колата е чисто НОВА .

Защо някой да ходи да се занимава и да си губи времето ?! За това е форума да си помагаме, а не да се мъчим да пробутаме на някой приятел трошката примерно! при 1000 лв за транспорт до БГ някъде и 1000-2000 лв печалба за колко аджеба трябва да я купи джамбазина че и да я напудри после, ами някъде  за -6000 -7000 лв което е смешно за читава кола от този клас. И после си я купуваш тази бричка почваш да псуваш японците .... :yes: :yes: :yes: че били некадърни.....

 

 

ПП Според мен акорда е сериозна и скъпа кола и за цени под 11-12  000 лв няма да се намери читава и на по-малко от 350-400 км седан.Пък ако е автоматик цената скача още .

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе само на мен ли ми се струва че този "хубавия " Акордеон сегашния продавач не е дал 1 лев за оптичния тунинг  - кой човек "....сериозен мъж на 59 години..." слага спойлери  , двойни ауспуси и лети джанти голем цолаж ?

Където се хвали доста в обявата и дали може и да са били бракувани преди да влязат за продажба в БГ на тази "уникална" цена в "перфектно" състояние ? Че като знам какви приятели имам в Испания ....тръпки ме побиват...

Може и да не съм прав и колата да е перфектна-просто говоря на глас.

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 1
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако продавача има да каже нещо,то нека го направи,така поне ще се документира черно на бяло и един ден може да се каже дали думите му са истина или не !  Ако може ида изрази мнение по въпроса дали има против да се огледа колата по-компетентно в някой сервиз,пък бил той и в неговият град.

В днешно време много трудно са дават пари за кола , без значение от цената и,все пак народа доста трудно успява да заделя за да си позволи да купи кола само с един бегъл оглед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето ви информация за гореспоменатия Акорд: Колата не е "англичанка" и никога не е била, произведена си е за Европа, първата (и последна до този момент) регистрация е направена в Испания и все още си е с испанските номера. Двигателя е 2.0 бензин и си е оригиналния откакто е станала кола. Колегата, който единствен дойде да види колата може да потвърди, че не съм отказал да я закара е провери в сервиз на Хонда, но не мисля, че е нормално и аз да ходя с него и с колата до Бургас, защото в Ямбол нямаме оторизиран сервиз на Хонда. Предложих му да направим един предварителен договор при нотариус, да ми остави уговорената сума и да я кара където си пожелае, няма никакъв проблем. Ако не я хареса, връща колата, връщам парите и късаме договора. Признавам, че не се съгласих да му дам колата с всичките документи на честна дума без да ми остави пари, защото е много вероятно повече да не видя нито него, нито колата, нито парите. Имах обаждане и от колега от Благоевград, той искаше аз да му закарам колата да я види... това нормална практика ли е? Имам син, който живее и работи в Испания вече 12 години, който живо се интересува от тази марка и лично той избра и докара тази кола до България. Купувана е от фен на марката, който е добавил всички споменати екстри в сервиз на Хонда, продаде я, защото са му дали служебна кола и тази не я е карал повече от година. Забележките по Акорд-а са само две и според мен не са фрапиращи - има две малки отлюспвания по предното стъкло от камъчета, но стъклото си е здраво, не е пукнато, втората забележка е, че при първоначално потегляне се чува скърцане отпред вляво, което впоследствие изчезва. Не съм автомонтьор, но си мисля, че това е от някой залепнал гумен тампон, ако имаше разбит шарнир, звука щеше да е метален и нямаше да изчезва когато колата се покара малко. Колата има всички възможни екстри за Акорд с двулитров бензинов двигател, включително автопилот и кожен салон. Като доказателство, че колата не е крадена имам сканирана личната карта на испанския собственик.  Ако се притеснявате от ниската цена, ще допълня, че първоначално беше обявена с 1000 лв над сегашната цена, за да имам "луфт" за пазарлък и да ми останат малко пари, които да разделим със сина ми. В момента цената е толкова близко до доставната, че място за пазарлък няма никакъв. Ако имате други въпроси, готов съм да отговоря на всички. Ако някой събере смелост да дойде да я види, нека после да сподели тук дали горенаписаното от мен отговаря на истината.

П.П. По повод обвиненията, че съм се регистрирал в този форум за да продавам коли, вижте от кога ми е регистрацията.

П.П.П. Ако някой го интересуват испанските номера на колата, няма проблем да му ги пратя на лични. Ако исках да ги скрия, можех да ги сваля и да я снимам без номера.

Редактирано от Tokio
  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази съм ходил да я гледам преди месец-два, единственото което не ми хареса беше че имаше леко отлюпено от предното стъкло на 2 места (от камъче) като 1то се пада точно срещу погледа ти и постоянно го виждаш, отделно се чуваше някакъв шум като минаваше през неравности от лявата страна според продавача тампони?Джантите също не бяха в перфектно състояние ама от 11 годишна кола какво да очакваш?Имаше и малко забележки в интериора но нищо фрапиращо.Отделно продавача искаше всичките пари с предварителен договор и тогава щеше да даде да закарам колата на сервиз в друг град бях предложил да отидем двамата преди да давам каквито и да е пари незнайно защо не се съгласи.

Колега, защо се учудваш? Ако ти продаваш кола, би ли се съгласил да пропътуваш 200 км и да загубиш един ден, за да изпълниш желанието на ЕВЕНТУАЛНИЯ купувач? А ти защо не дойде на другия ден както се уговорихме и дори си стиснахме ръцете?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

"Колега "

ама ти вярваш ли си  ...Предложих му да направим един предварителен договор при нотариус, да ми остави уговорената сума и да я кара където си пожелае, няма никакъв проблем. Ако не я хареса, връща колата, връщам парите и късаме договора...

 

Какви предварителни договори кви са тези измислици.Като искаш да си продадеш колата и тя е ОК ще направиш и 1000 км. За ди си намериш клиент ! Ако не искаш да закараш колата в оторизиран сервиз или в такъв в който разбират от Хонда  - явно има нещо.

Аз не знам кой ще ти даде пари , без да гледа колата в оторизиран сервиз илив такъв вкойто разбират от Хонди ? Че да я вземе на юнашко доверие пък видиш ли ако не му хареса ще му върнеш парите - според мен това е абсурднооо дали ще те намери на другия ден !
Ходовата част на такава кола може да я прегледа всеки сервиз занимаващ се с ходова част, но останалите системи - трудна работа. Даже ако нямаш Софтуер и тестер на Хонда не можеш да разчетеш правилно налични грешки ако има записани пък и и не-малко аккъл и опит ще трябват

На такива продавачи където искат капаро или всичките пари винаги съм им казвал много здраве.Преди да огледаш колата в сервиз - то това да не са круши от пазара че да я гледаш ? Егаси нахалника ....
Ръждясали кошници има колко щеш - ама купувачи няма !

Я кажи още колко акорда продаваш ?
Къв сервиз за Хонда има в Ямбол ...? То в Бургас са гола вода офицялния ти ми ховориш за некво село.....то тва да не ти е Жигули ?

ПП като искаш да я продаваш на купувачи в Ямбол само - може да си го напишеш в обявата....тва си е твое право къде се казва, ама дали ще намериш купувачи в Ямбооллл ???

 

ПП ето какво излезе тука

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=88684&do=findComment&comment=1057366448

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=89416&do=findComment&comment=1057370781

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=48600&do=findComment&comment=1057389327

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=90604&do=findComment&comment=1057389329

 

.....................

Колега, аз имам блутут "Парот", който е свален от бракувана Хонда Акорд в Испания. Ако имаш интерес, пиши на лични, или ми звънни на 0887539999, Слави.
 

 

 

Май цял автовоз Акорди има в Ямбоооллл

Редактирано от iso_eu
  • Надолу 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Свърши ми времето за редакция

 

Tokio

Публикувано Вчера, 23:08

П.П. По повод обвиненията, че съм се регистрирал в този форум за да продавам коли, вижте от кога ми е регистрацията.

 

Ем щом казваш ...

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=89242&hl=

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=88751&hl=

 

Колега тва автокъща за Хонда ли е ?

Наистина марката е доста търсена в БГ и за читави коли има доста търсене  правилно сте нацелили нишата.

Пожелавам бърза продажба и зареждане на още зверове от любимата марка на доста хора и дано новите собственици се присъединят към клуба http:Хонда фен клуб България

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...