Jump to content
chavdu

Отстраняване на катализатора, при наличние на втора ламбда сонда

Recommended Posts

Здравейте.Искам да махна катализатора, на акорда 1,8 1999г, но имам ламбда сонда, поставен на него или след него.Как да процедирам? Емулатор?Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С емулатор до колкото съм чувал не става - тъй като иска постоянно данни от двете сонди - различни напрежения и т.н.Някъде бях чел че се слагат самите ламбда сонди в малки Г обазни тръбички и си остават пак на същите места - само го изтърбушваш катализатора .На мен ми свети чека - поради не добра работа на катализатора но не съм пробвал това с тръбичките.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в "КРАФТ" купуваш една преходна втулка която се навива на мястото на сондата,а сондата в тази втулка и си готов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по скоро въпроса е с какви размери да е втулката ? - защото ако е съвсем ограничен притока на изгорели газове до някоя от сондите пак ще дава светещ чек ! Ако изгорели те газове респективно кислорода трябва да са в определен диапазон с горна и долна граница, извън тези граници светва чека ? Ако не съм прав ме поправете. Някой ако го е правил нека сподели с подробности използването на втулка и на двете сонди ли трябва да има и с какви размери ?

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се хванах да видя за какво става на въпрос с тоя катализатор моя(civic 6г. 2001г).Отворих тръбите разглобих го извадих го , гледам го вътре питата черно нищо не се вижда и изглежда от газовете се разтопило и станало едно цяло.Земах си дрелката 4мм бургия и си направих няколко дупки който станаха добре.Цялата процедура беше много финна и внимателна заради сондата която е на самия катализатор.Нужни ми бяха 2 ключа(10 и 12),винтоверт със бургия 4мм и един раздвижващ спрей ..:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да кажа аз как реших проблема с катализатора и втория кислороден датчик.Прочетох доста мения по форумите и различни други материали. В крайна сметка реших, че най-доброто решение е да сменя катализатора с нов. Разрових се в нет-а и открих сайт в САЩ, който предлага всякакви катализатори от различни производители (варианта да купувам от БГ разни ментета изобщо не ми стоеше на дневен ред). Избрах сравнително евтин 3 пътен($84)катализатор с 50000 мили гаранция. Пристигна в БГ за около 2 седмици. Монтираха ми го срещу 15 лева и всичко си е ОК- няма светене на чек-а, няма шумове, резонанси и т.н.Който желае нека разгледа ето тук http://www.autopartswarehouse.com/search/?N=0&VN=4294962818+4294962817+4294967165+4294964894+4294967094&Ntt=catalytic+converter+honda&Nr=AND%28universal:0%29&Ns=price|0&Ntk=Main&No=0&Npp=10Определено все по-често се говори, че много скоро ЕС ще ни задължи да спазваме нормите за вредни емисии и тогава???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата пита на катализатора не се сещам от какво беше направена но при допир с кожата предизвиква алергични обриви и сърбеж, също не трябва да се вдишва !;)

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата пита на катализатора не се сещам от какво беше направена но при допир с кожата предизвиква алергични обриви и сърбеж, също не трябва да се вдишва !;)

Едва ли е от материала на катализатора.Направен е от все благородни метали и съединенията им...платина,цирконий и окиси.Замисли се с какво разреждат бензина родните магнати,щом в катализатора остават бойни отровни вещества...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Може и да си прав - Markony но Питай някъде където разглобяват катализатори дали ги пипат с голи ръце и какво се случва след това ....

 

И какво стана ? Някой ползвал ли е тези прословути тръбички - втулки или не ?

Или да търсим пак във руските форуми ?

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol:акорд 1.8 е с една сонда, преди катализатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:акорд 1.8 е с една сонда, преди катализатора.

Не е баш така колега. На 1,8 има модели и с две сонди, преди и след катализатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....една сонда, преди катализатора.

Колега , нещо май си пропуснал да прочетеш заглавието ?Аз не прочетох да има въпрос с колко сонди е катализатора ?!Ако си се справил с твоята пиши пак - може и да помогне идеята ти . Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво стана ? Някой ползвал ли е тези прословути тръбички - втулки или не ?

Или да търсим пак във руските форуми ?

 

Аз съм ползвал такава втулка и става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал такава втулка и става

Т.е. една втулка на втората сонда ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го напиша пак:Втулката се навива на мястото на втората сонда или ако катализатора е свален на място от генерацията близо до заводското.Сондата се навива в тази втулка и сте готови.....ако намеря снимка ще кача за да ви стане по-ясно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в "КРАФТ" купуваш една преходна втулка която се навива на мястото на сондата,а сондата в тази втулка и си готов

E, дай снимка щото хич не става ясно от твоите обяснения ? Кога и каво си казъл ? Първата , втората или и двете ? Барем може да се похвалиш с решението на проблема ? Редактирано от iso_eu
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил си да се заяждаш или просто си такъв по природа???Щом от тия ибяснения не ти става ясно,сори беден ми е речника и не мога да ти го обясня друго яче.Рови си из руските форуми и си намери обяснението сам ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го напиша пак:.........ако намеря снимка ще кача за да ви стане по-ясно

Май дължиш извинение ? Това че знаеш нещо няма нужда да правиш другите на балами - защото и ти си го прочел в някой форум или някой ти е споделил !В случая заядливия си ти ! ;)Прочети си мненията и ми кажи къде си го писал преди това че да го повтаряш пак ???В руските и английските форуми пише и се коментират страшно много полезни неща, за жалост тук не е точно така с което го доказваш и ти ! Въпреки че си доказано майсторче ;)Извинявай ако съм те засегнал с някой въпрос .И в крайна сметка можеш ли да дадеш снимка и да обясниш защо по този начин се решава проблема и примерно на колко коли си успял ? Ако имаш възможност и не те затруднява де ! Редактирано от iso_eu
  • Надолу 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майсторчето,което не е фотографче го написа супер разбираемо!Ако целта ти е да подтикнеш тук пишещите да го правят като във форумите ,които цитираш...няма как да стане!90% от юзърите тук имат Сивик и няма как да са компетентни за по-новите коли или поне не толкова че на теб да ти е интересно :)Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го въпросният фокус на колегата MIYAMOTO, обаче в картинки :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

И сайт за поръчка, ако не Ви се занимава с издирване по-родните магазини : http://www.weapon-r.com/product-catalog/53-cel-eliminator-kit

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майсторчето,което не е фотографче го написа супер разбираемо!

Ако целта ти е да подтикнеш тук пишещите да го правят като във форумите ,които цитираш...няма как да стане!

90% от юзърите тук имат Сивик и няма как да са компетентни за по-новите коли или поне не толкова че на теб да ти е интересно :)

Поздрави!

 

Не смятам че българските майстори са по слаби и калпави от останалите - напротив точно обратното ? Защо да не може , въпрос на желание ! Това за новите и старите коли не си много прав Публикувано изображение Ясно ми е кой кой е горе долу тук във форума ! Няма нужда да го защитаваш !

Благодарности на

 

Fiend Публикувано изображение

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах на няколко човека на лични,мисля че и ти беше сред тях,ако не си наистина ти дължа извинение.НИщо не съм прочел в никой форум,а съм изпробвал лично.При двата ми опита с Хонда се получи и двамата карат така повече от година вече и нямат ядове.При Лексус 600h и А8 4.2 не става,много са умни ;) Относно обяснението по ясно не мога да напиша и по полезен по тази тема не мога да бъда.Писах ви и къде се продават,какво повече да ви кажа???п.п:Снимки нямам както Драго писа не съм фотограф.Колегата Fiend е пуснал и сники,дано сега ти стане ясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз с този проблем се сблъсках преди 2 и повече години - прочетох доста питах доста и така, но тъй като съм обикновен юзър не съм си позволил да разяснявам неща които не разбирам. И лично ме човърка защо и как тази втулка решава проблема . Т.е. намаля се притока на изгорели газове към втората ламбда , обаче се намаля притока и на кислород - в същото време данните от първата и втората ламбда са супер динамични, поради което не става решението на проблема с така наречения емулатор. Освен това имаме и определена температура на лабдите която е с точни нива.Добре е поне накрая от споровете да стигаме до решение за проблема - въпреки че понякога се получават заяждания , по скоро е така защото само можем да пишем тук, а не да разговаряме на глас ?Пък когато разясниш как си решил проблема най-вероятно после ще имаш доста клиенти.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога не е необходимо да знаеш как и защо работи едно нещо,а да го приемеш от гледна точка на обикновен ползвател.В случая и с мен е така,намерил съм нещо на повече от прилична цена което ми покрива изискванията.Нямам и грам желание да разбирам колко му бил притока и прочее,това ще оставя на такива като теб.Повярвай ми главата ми е пълна с куп ненужна информация няма нужда да се затормозявам и с това.Все пак това не ми е основната работа,но по стечение на обстоятелства се налага и аз да се сблъсквам с това.Като ти е толкова любопитно купи си една такав втулка от КРАФТ и я разгледай,а и тях може да ги разпиташ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@iso_eu за точните нива на температурата на сондите се грижи подгрева на сондата ;) ... а вече какъв приток на газове стига до сондата и как се намаля с тая втулка остава загадка, моята лична теория е, че с втулката до сондата достигат толква по-малко газове, колкото биха достигали ако го има катализатора и така рялно си без катализатор, а до сондата достига отново същото както ако си със ... но тук вече се поражда въпроса, след като различните коли имат различни катализатори, дали има и различни модели втулки които да са според модела на колата ти, понеже една и съща няма да сработва за всички коли ;)

 

Като цяло и на мен ми стана интересно за това как работят нещата и ако не друго то попаднах на една огромна статия с много обяснения за принципа на работа на ламбда сондите, при колегите от VW форума която мисля, че ще ти е полезна щом имаш такъв голям интерес http://vwbulgaria.com/forum/index.php?showtopic=798

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Asti

Това за газовете си прав, с подгрева е ясна работата но пропускаш че също трябва да достига количество кислород до тези сонди !

Като намалиш притока на изгорели газове - намаляш и притока на кислород и тогава би трябвало пак да светва чека . Работата не е просто в намаляне на изгорелите газове. Защото ако сизкараш сондата извън катализатора - чека светва веднага т.е. само кислород и чист въздух не става.

Или казано накратко след като първата сонда измери определенни данни то софтуерно така са направени нещата за втората сонда че да ги доведе катализатора до определени нива. Освен това тези сонди управляват и допълнително впръскване на горивото ако има нужда и т.н.

 

И затова не можеш да ги излъжеш с емулатор или изкарване извън гърнето. Още повече че има тотална промяна на високи и ниски обороти. Въобще системата за контрол и регулация на отработените газове не се сътои само от катализатор и двете ламбда сонди !

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата

Fiend

дава снимки с две преходни втулки - прави ! Но на посочения сайт има втулкапреходна и Г - образна след това преходна , Миамото до колкото разбрах е слагал една - пък каква той си знае !

 

 

 

 

Последно някой ще уточни ли каква точно трябва да е втулката - една , две или комбинация от две - една прва и една Г-образна. И кога се слага Г-образна и кога права ?

 

Цитат:

-----Втулката се навива на мястото на втората сонда------

 

Въобще много шум се вдигна но темата е гола вода за сега !

 

Никой точно и ясно не посочи с каква точно втулка се е справил освен снимките на Fiend където се виждат 2-преходни прави втулки ?

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези които аз съм слагал са прави.Казах ти щом ти е толкова интересно защо не отидеш до КРАФТ и да си купиш една или да ги разпиташ тях.Или на живо не ти е интересно,пред клавиатурата е по-лесно :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително е фтулката да е 5-7 см от две части и монтирана под ъгъл около 75 градуса!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително е фтулката да е 5-7 см от две части и монтирана под ъгъл около 75 градуса!

Е това вече някакво инфо и аз съм виждал под ъгъл 90 и 75 градуса исе чудех преди време коя ще върши работа .Така относно Крафт - сега се върнах от там ! Не ми е интересно хич пред клавиатурта защото на живо е съвсем друго, много мразя и се изнервям да пиша . Освен това съм си патил страшно от "майстор" да не му пиша името и от други "майстори" съм си патил та обичам нещо което мога сам да си направя да си го разуча и да си ми е кеф - имам си бая гидории и ключета та ме сърбят ръцете бая въпреки че не ми е това работата по скоро ми е Хоби да си ремонтирам колиците :D.Та от Крафт продават прва втулка с парче катализатор вътре - 60 лева ! Като гаранция франция че ще стане - особенно на кола с две ламбди ! Че даже втулката се заварява а не се навива - това на околовръстното. Другия Крафт в Дружба ще посетя утре - но там разузнах че се намират майсторингите със струга и се надявам да получа по интересна информация.Поздрави на всички и ако някого съм засегнал моля, да бъда извинен - не съм имал това намерение. Просто пред клавиатурата е съвсем друг разговора, друго си е на биричка да поспорим ;) Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Отскоро съм в клуба на Хонда, купих HR-V в края на август. Имам същия проблем - свети ми Engine check лампата. В Омбре сервиза ми казаха, че грешката е P0420 (недостатъчно добра ефективност на катализатора). Казаха, че не могат да направят нищо - единствено могат да сменят катализатора с друг - нов (цената не ми се мисли каква ще е) или втора ръка (дори да се намери от друга кола същия модел няма гаранция, че ще работи). Пратиха ме в Крафт - Дружба.

В Крафт минах първо газ анализатор и казаха, че показателите са в норми, т.е. според тях катализаторът работи и пречиства. Предложиха ми вариант да се монтира споменатата по-горе в темата втулка. Втулката е права, в нея има парче катализатор. Втулката е с резба и се навива в катализатора на мястото на втората ламбда сонда, а самата ламбда сонда се навива във втулката. Обаче, тъй като HR-V e 4х4 се получава така, че ламбда сондата е много близко до кардана. И се отказахме да я слагаме. Вариантът е втулката със сондата да се сложи по назад на генерацията (не на самия катализатор), а отворът на катализатора да се затапи. Но не се знае дали ефектът ще е пак същият.

В Крафт ми казаха, че цената не втулката е 80 лв.

 

Видях по-нагоре в темата американския сайт, където предлагат пак такава втулка, но извита под ъгъл 90 градуса. Продават 4 модела. Как да разберем дали някой от тези модели ще стане на HR-V?

 

И още нещо ме мъчи. Възможно ли е втората ламбда сонда да прави проблемът? В Крафт ми казаха, че не може да се направи диагностика на ламбда сондата (дали работи добре), огледаха я и казаха, че според тях сондата е наред. Колко струва една такава ламбда сонда?

Редактирано от wawa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много на ясно но ако проблема ти е във втората сонда, грешката ти най- вероятно ще е P0137 а не P0420 (Catalyst System Efficiency Below Threshold).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мдаа- сега чакам онзи където прати доста хора за зелен хайвер в КРАФТ - да се извини Публикувано изображение

Тъй като в КРАФТ не продават такива втулки, за които ни преметна въпросния Миамото.

Може пък да бъркам ???

 

Да не коментиръм пък как КРАФТ искат да ти продадат една калпава втулка с парче катализатор на две различни цени - 60 и 80 лева !

Колега явно ти си бил с двигателя 1.6 - 120 к.с. в Крафт Дружба и добре си направил както те посъветвах да си провериш катализатора на газ анализатор.

 

Относно КРАФТ - единствените втулки, които продават са същите както в Ем- комплект 33

http://emk-33.com/sh...oducts_id=76459

Направих и мои снимки но ще ги кача по късно. Но тези втулки не вършат работа. Идеята е не да има парче катализатор преди ламбдата, а просто да се ограничи количеството не добре обработени от катализатора вредни емисии.

 

Та съветвам всички, които имат проблем с чека и катализатора да внимават много - всичките многооважавани майстори се мъчат по всякакъв начин да ти направя и сменят колкото се може по сложен ремонт и по скъпи части за да са на голяма далавера. Въобще не ги интересува че имаш проблем - просто ако ти продадът един катализатор за 1000 лева и ти гепят след това пък оригиналния, който на всичкото отгоре работи са МНОГО ДОВОЛНИ.

Та трябва яко четене и мислене преди човек да се довери на майстора !

 

Относно ламбдите - проверяват се не само на око - измерва се дали им работи нагряването и т.н. искам да кажа че не се прави само външен оглед.

Втората сонда е доста по чувствителна така да се каже от първата - напави си качествена диагностика на поне две места , пробвай и в Юби КО също.

Пробвай също и метода за проверка на грешката с окъсяване на двупиновата букса под кормилото - не съм много сигурен но и ти трябва да имаш такава букса, след като окъсиш двата края на буксата даваш на контакт и броиш колко пъти мига .

При мен излиза 67 грешка по този метод.

И си намери бушончето за изчистване на грешките да не даваш по 20 лева за чистене.

Също може да пробваш да покараш със скорост постоянна около 100 -120 км в час но налей само бензин с висок октан - 100 октана, може по този начин да поизгори боклука в катализатора и да се пооправи ако не е много задръстен.

 

Очаквам

 

MIYAMOTO Публикувано изображениеДа покаже каква втулка е сложил от КРАФТ ,защото такава каквато е на снимката не се продава !

 

 

Публикувано: 03 септември 2012 - 19:09

 

Отиваш в "КРАФТ" купуваш една преходна втулка която се навива на мястото на сондата,а сондата в тази втулка и си готов

 

 

 

От тук си проверяваш цената на сондата и си я поръчваш !

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=77630&st=0&p=1057301794&fromsearch=1&&do=findComment&comment=1057301794

Редактирано от iso_eu
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как хем ви лъжа хем в КРАФТ продават въпросната втулка за 80лв???И за пореден път не съм фотограф.Явно ти доставя кеф да се заяждаш с хората господин инжинерна мисъл.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве Дидо как имаш нерви още да обясняваш на такъв професор незнам . БАхти ми той си знае всичко бре , какво му даваш съвети.Такива клавиатурни майстори и професори се навъдиха че незнам как имаш нерви , честно.Големият професор по горе написал "Онзи да се извини , лъгал хората , и още един куп обиди от професорски му заядлив тон на разговаряне.От две седмици я чета тая тема и то няма никакво развитие бре , само заяждане , проблема се реши още в началото на темата и от там насам само лайна. Бахти заядливите , злобни и нагли хора . Цяла седмица чета и вече не издържах на тая изнервяща помия поръсвана леко и безотговорно от заядливият клавиатурен МАЙСТОР ( iso_eu ) по горе . Нищо смислено не виждам в темата което може да ми е от полза от доста време насам .Айде със здраве .....

Редактирано от BOSS`HOGG
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Предложиха ми вариант да се монтира споменатата по-горе в темата втулка. Втулката е права, в нея има парче катализатор. Втулката е с резба и се навива в катализатора на мястото на втората ламбда сонда, а самата ламбда сонда се навива във втулката. Обаче, тъй като HR-V e 4х4 се получава така, че ламбда сондата е много близко до кардана. И се отказахме да я слагаме. Вариантът е втулката със сондата да се сложи по назад на генерацията (не на самия катализатор), а отворът на катализатора да се затапи. Но не се знае дали ефектът ще е пак същият.

В Крафт ми казаха, че цената на втулката е 80 лв............

 

Колега @iso_eu ти това прочете ли го изобщо?

 

Отиваш в "КРАФТ" купуваш една преходна втулка която се навива на мястото на сондата,а сондата в тази втулка и си готов

 

С кое е излъгал че, въпросната втулка я няма в КРАФТ, и за какво ти дължи извинение че същата не се продава там???

 

И последно, ще те помоля да си малко по сдържан с изказванията си!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

atoma, извинявай ама не си прав ! В Крафт над Студентски я продават за 60 лева - лично съм проверявал !

Аз до колкото разбрах втулката, за която Миамото говори е снимана от Fiend, обаче такава втулка никога не е продавана в Крафт - даже се виждат две закачени една след друга ! http://forums.hondab...pic=78002&st=15

 

Миамото не е отрекъл че не е тази втулката каза само че не е фотограф !

 

И даже в различните магазини на Крафт се продава за 60 лева и за 80 лева – ама кой да ми чете постовете ?!

 

Хич не ми се заяжда нито се заяждам – искам да стане ясно за каква точно втулка иде реч.

 

Само Драгича обясни точните размери за която той знае.

 

В случая има няколко вида втулки – пък тази която продават в Крафт със парче катализатор вътре НЕ СТАВА !

 

http://pics.data.bg/...a4b7e/dsc02517/

 

http://pics.data.bg/...b9415/dsc02514/

И аз не съм фотограф, и аз си имам работа но погледнете снимките, които съм снимал !

 

Та кое ми е заядливото ?

Да стане ясно за какво иде реч ли ? И да ме пращат по разни фирми където го няма това за което говорим ????

Или пък както на колегата

 

wawa

са му казали да смени катализатора !

И какво - след измерване на изгорелите газове се оказва че катализатора работи ??? И кво правим в случая ??? Първо сменяме катализатора , после и целия двигател ли......???

 

Не съм имал намерение да засягам който и да било ! Моля, да бъда извинен ако съм засегнал някого.

 

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са карайте - бийте са ве ... Публикувано изображение

Няма ли някой да я заключи вече тая тема Публикувано изображение

Бърз въпрос към колегата @chavdu който пусна темата и повече не се обади, щото сигурно го е страх вече да напише нещо ... та колега успя ли да махнеш катализатора и да се справиш някак ?

 

А за iso_eu ... пич тва да не е някав съд тука и да има заседатели и всеки от нас да говори под клетва ... единия не бил казал точните размери до милиметър, другия не бил казал точния градус на чупката ... пък 3-тия не е уточнил, че лампата на чека спира да свети само когато гумите са напомпани до 3 атмосфери, ама тва услови не важи ако радиото е на станция "Вероника" ... предлагам да ги дадем на съд всичките които пишат тука и не са написали книга с подробности как се маха катализатора ;)

 

@chavdu има проблем и иска съвет, хората му казват как по някакъв начин, цялостно или частично са се справили с проблема, никой не е казал "точно тва направи ! ", така че всеки сам си избира в кой съвет да се слуша и всеки може да даде съвет до някъде - къде е чул че има даденото нещо, от къде го е купил ... колко е струвало някога ... това не значи, че ти като идеш пак ще го има или пак толкова ще струва.

И тука 5 човека ти казват, че тона ти е заядлив и ти продължаваш в всеки пост да се извиняваш ако си обидил някой ... ама продължаваш и със заядливия тон. Искаш колегата @MIYAMOTO да иде да ти купи нужните части, да дойде да ти махне катализатора и ако не стане с това което е донесъл да вземе и да ти плати за изгубеното време и причиненото неудобство ли ?

 

И аз имам катализатор и искам да го разкарам ... че и проблем с сондата имам ... пък и незнам дали втора сонда имам ... и на мен ми е интересно как става и искам да знам, ама то тая тема на нищо не прилича вече !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....И аз имам катализатор и искам да го разкарам ... че и проблем с сондата имам ... пък и незнам дали втора сонда имам ... и на мен ми е интересно как става и искам да знам, ама то тая тема на нищо не прилича вече !

И какво сега - защо не си купиш една втулка от Крафт и да си решиш проблема :DЯвно наистина съм заядлив ;)Ето нещо което бях открил преди повече от две години - емулатор.Или така наречения M.I.L. eliminatorhttp://tutorials.new...akeMILelims.pdfпък това е от Руснаците !http://www.volvo850....lay/L2obman.htmЕто и втулките които са показани в първите страници, които очаквах че Миамото е ползвал !т.е. това са две втулки за свещи...и определено не се продават в Крафт !http://pics.data.bg/...ulka_za_lambda/И да не се заяждам пък кой и на кого е давал доста други съвети след които пак е светила ЛАМБАТА.........Успех на всички, и пак казвам не вярвайте на Майстор преди да се обедите поне малко и вие че не си хвърляте парите на вятъра.Поздрави ! Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...