Jump to content
goodybg

Bluetooth. Спря да работи.

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам следния блутут2a7fb488e98e863dba2dc93f9b29a687.jpg. Когато купих колата си работеше, но един слънчев ден проведох 3-4 разговора и на следващото повикване вече не работеше. На самото устройство, освен копчетата, светеше една синя лампичка. Сега светят само копчетата, а въпросната лампичка, когато дам на контакт, светва за милисекунда в червено. Изкарах минуса на акумулатора за 5 мин, но нямаше ефект. Някой някакви идеи или къде да отида да го погледнат, от Пловдив съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги. Някакви идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам няма кой да ти даде идея, тъй като това най-вероятно е афтър маркет блутуут хендсфри.

Гледам е закачено на дясната греда, по което съдя че е с десен волан и е англичанка, което за мен би следвало да е Parrot тъй като в Англия масово се ползва тази марка за блутуут хендсфри.

Ако знаеш къде е монтирано, може да го махнеш и да го занесеш на техник да го погледне. Най-вероятно лампичката която е светела преди е давала знак, че е готов за Pair или че е вече Paired и готов за работа.

Като за начало виж дали твоят тел намира блутуут устройството, ако не го намира значи може да е нещо по настройките на блутуута в колата или просто нещо по платката е сдало багажа.

Нямаш ли книжка за този блутуут, не ми прилича на ОЕМ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами снимката е от нета, при мен е от лявата страна. Като четох в нета излиза, че е оем, като влезна в телефона, излиза като запаметено устройство, но като дам търсене, не открива нищо. Не открих в нета дали самото устройство е това което е на колоната или има и друго, някъде в средната конзола, че не ми се разколачва цялата кола. Отворих тема заради това , че на някой може да му се е случвало и да е нещо дребно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това си е оригиналния Блутут модул за Акорд 7!

Имаше преди време теми за голяма консумация на този модул /когато се развали/ и може да скапе акумулатора, особено "приятно" в това студено време и автоматични скорости!!!

Най-напред провери тока на акумулатора при покой, за да си сигурен поне за консумацията. След това трябва да се свали модула и да му се провери платката. Колега беше писал, че с издухване с горещ въздух на някой от чиповете, Блутута се оправил. Може и нещо дребно по захранването да излезе, макар, че се съмнявам. Не знам дали някой ще се наеме да оправя модула, защото няма схеми, но не знам дали си и струва, защото не е от най-добрите като качество.

В момента има много алтернативи на добри цени!

 

Сега видях новия пост!

Можеш да пробваш преди горните процедури да ресетнеш модула, да го изтриеш от телефона и да направиш процедура по сдвояване.

Ако не помогне, търсиш кутийката /това на снимката е бутонния блок за управление/!

Редактирано от ivan_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами лошото, че не го открива като устройство. Преди светеше синя лампичка, но сега не свети, светят само лампичките на копчетата. А самия модул само това, което е на снимката ли е или има и още нещо? Иначе, ако е някоя студена спойка, ще го сложа във фурната, на 80 градуса за няколко минути и може да се оправи.

П.с.

За сега пали добре, не съм мерил консумация.

А за алтернатива сподели някой?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това чудо на отделен предпазител ли е? Имам предвид блутута?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се питам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това си е оригиналния Блутут модул за Акорд 7!

Имаше преди време теми за голяма консумация на този модул /когато се развали/ и може да скапе акумулатора, особено "приятно" в това студено време и автоматични скорости!!!

 

Този блутут е оригинален аксесоар за модела преди фейслифта, а този, за който всички знаем, че скапва акумулатора е с бутоните на волана (от 2006-).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата на колега и ще питам тук. Моят акорд е 2006г. , с блутута с копчетата от волана. Някой има ли идея как се пуска блутута, за да го търся с телефона или той винаги е пуснат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://honda-en-eu.visteonhandsfree.com/set-up-your-phone

https://hondakarma.com/threads/honda-hand-free-telephone-hft-user-guide.390/live?page=1

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=99910&page=1&&do=findComment&comment=1057449452

Но, има и вероятност Bluetooth модула не ти работи, като на 90% от колегите.
При мен първо спря да работи, но бутоните със слушалата работеха и все още ми говореше.
В момента, в който спряха и те да работят (спря да ми говори :) ), започна и високата консумация на тока и падане на акумулатора. Тогава изключих Bluetooth модула, който се намира ето тук:
http://forums.hondabg.com/uploads/gallery/album_2199/gallery_31251_2199_42141.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, свалих модула. Някой може ли да ми каже кой ги ремонтира? Ако не е от Пловдив, може да ги пратя с куриер?

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...