Jump to content
zmiata29

Стартера или ключа(контакта)

Recommended Posts

Колеги здравейте, вчера ходих до битака, не бях ходил от години и като тръгнах да се прибирам, завъртам ключа и мъц, нищо. Таблото свети ток има, стъклата се свалят, вдигат - ток има, закачам диагностиката, батерия 12,8V.. Kато завъртя ключа,изгасват лампите, чуват се две прецъквания от към жабката и при последващо завъртане за палене от към стартера ни вопъл ни стон, дори и не чатка, все едно го няма. Намерих един добър човек, дръпна ме и буквално за два метра запалих.

Пробвах после в  движение по нанадолнище, един път завъртя стартера, после пак не иска, като се прибрах изгасих я, опитах да запаля веднага - завъртя, запали, после пак - веднага, НЕ. Понеже видях къде е стартера, знам упражнението за стигането до него, по това което съм описал по горе има ли надежда проблема да е в контактния ключ. Ако не, понеже чакам да ми дойде динамометричния ключ, за да стегна кнок сензора на 3,1кила, а той е точно да стартера, поне с един изстрел да оправя и двете. Ключа ще дойде на 15ти а колата ми трябва, до тогава, да ровя ли изобщо в таблото, да гледам контактни я ключ или да чакам до 15ти?

Ако е стартера, аз подозирам четки, но преди това съм го чувал и да постъргва при палене, та може и  шалтер да е за ремонт. Та четки от къде? Шалтера какво му се ремонтира? Става въпрос за КА20 А4.

Благодаря предварително!

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляне и отваряне на стартера ще покаже какво иска. В магазините на Косер продават отделно четки и втулки (по размер) за стартер и динамо. Сваляй стартера и без това не се знае къде ще те остави колата.

 

Разгледай тази схема ще ти е от полза.

 

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=19276,19277,19278,19279&nplgrp=1&cmodnamepc=CR-V&xcardr=5&dmodyr=2002&carea=KE&ctrsmtyp=5MT&xgrade=SE-S&nplblk=E__0710

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш от къде да вземеш друг акумулатор само за проба, че да не сваляш стартер напразно?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш от къде да вземеш друг акумулатор само за проба, че да не сваляш стартер напразно?!

Батерията е ок, ток има, ако трябва ще сложа от HRVто, но ток има.

Сваляне и отваряне на стартера

 

То явно, че ще стигне до това, просто си мислих да не е от ключа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са четки, знам че се удря стартера, най добре с тежко дърво. При износен Бош (гнездото на ключа) - тоя съм го ял с Тойотата - изобщо не завърта стартера. Друг вариант е смукателната бобина на стартера. Като завъртиш на "запалване", какво става? Чува ли се нещо?

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Сега видях, че си писал симптомите - при мен в този случай беше износено гнездо в запалването на таблото. При Тойотите има една пластмаса в гнездото, която се заобля и ключа само се върти вътре, обаче не прави контакт за да запали. Сложих копче, сега само давам на контакт с ключа заради имобилайзера. :D

Редактирано от Georgiev crv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен, завъртам и нищо, преди това се чуват две прецъквания от към жабката. Иначе, на принципа на руската рулетка, завърта и пали. Затова се сечуця дали не е ключа. Ял сум го това с една фероза, но тя с "кубратово" помилване се окопитвше и палеше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи като клеморед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи като клеморед.

А него къде да го търся?

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=20149&nplgrp=3&cmodnamepc=CR-V&xcardr=5&dmodyr=1999&carea=KG&ctrsmtyp=4AT&xgrade=RVI&nplblk=B__1100

Номер 43.

Напиши си VIN номера горе и се ориентирай по схемата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега закарах жената на работа, не завъртя, правих изследване:

Като завъртя ключа до край(демек за да завърти стартера), се чуват две прецъквания зад жабката, вероятно от релета, което ме кара да си мисля, че ключа подава ток до тях, но понатам нъЦ. Явно ще се разстурят колектори, за да се стигне до стртера.

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същите симптоми имах само че на Корса.Като извадиш и сложиш ключа или при прилично разклащане когато е в ключалката нещата се оправяха.Свалих клемореда,почистих го,малко смазка и заспа.При Сивика ми пак има нещо подобно,но не съм се занимавал.А и като цяло има някакъв тунинг от някои от предишните собственици.Ключа може да се вади при всяко положение,дори при запален двигател. :punch: :punch: :punch:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разчекнах клемореда, на глед и мирис е ОК, дава си всичките котакти, замерих.  :sick1: Сега следва е те тва! Явно,че трябва да пускам  HRV то в боя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Според мен проблема е лош електрически контакт някъде по веригата към стартера. Имал съм го един единствен път на сивика, но запалих с бутане

и оттогава не се е появявал. Иначе и при мен се чуваше чъкането от жабката както и някакви други едва доловими звуци,

когато врътнеш ключа на контакт, а после - абсолютно нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха наздраве, дойде време да седна и да си сипя една ракия. А иначе за стартера, оказа се четки. За да стигнеш до това заключение не ти трябват клипове в тубата, защото стартера дето се показва там е друг. Ако намерите начин с разглобяване само на долната пластмасова кора, да се докопате до малката жица на стартера и ако на нея има 12волта, при подаване на контакт до край, значи проблема е в стартера. Тогава вече сваляте и горната пластмаса, предната Т образна желязна греда, всмукателния колектор, всички куплонзи, вакуми и тръби и пред вас се разкрива поле за действие. Предния болт, добре, 17ка, лесно, но задния(чумата да ги тръшне) се оказа 14камък с късото удължение и трябва да имаш екстрасенски заложби за да го уцелиш. По нататък отиваш с стартера под мишница  при правач дето има възможност да ти запой новите четки точково, защото така е оргиналдЪ. После всичко на обратно. Сипваш си една ракия и се радваш че ти е излязло 30лв. АЕ :punk: наздраве.

 

ПS. За кнкок сензора в другата тема.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления колега за споделения краен резултат и за самостоятелното справяне с проблема.

Драсни някои ред и за това от къде взе четки и кои ти ги запои,че и мен мисля че ме чака същото но Сивик-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се прецени като реклама, да се трие! Мястото с можещите е София, бул Европа, точно преди бензиностанцията с мидата, преди околовръстното, викат му Франсиз. Там имат и четките, занесен само гол статор, процедурата продължи цигара и половина време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега,на една ръка разстояние ми е,ако се наложи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...