Jump to content
JunkieXL

покупка на Jazz 04,05

Recommended Posts

Здравейте колеги,

дойде време да сменим колата на половинката ми и съм категоричен че ще бъде Хонда и то Джаз. В момента гледам модели с 4 врати и предимно 1.3 двигателя, защото ми го препоръчаха пред 1.2 но не съм чак толкова претенциозен към това, със сигурност не трябва да има газ и да не е автоматик.

Видях няколко обяви и в някой от тях Хондите имат "бъмпери" по броните и вратите другите не, кой модел се води "фейс лифт" и има ли някаква друга разлика в конкретните модели. Другото което ме интересува е има ли нещо специфично при покупката на което да обърна внимание, нищо че ще се доверя на сервиз и на човек който в момента обслужва Сивика ми.

Също така едната която гледах, ключа и беше като на моя Сивик (с вградена аларма и бутони), а на другата беше обикновен, а годината им беше една и съща поне на думи на продавачите, може ли да е така?

Ще съм благодарен за всякаква информация и съвети.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вече слушаи за шум от скоростната кутия когато пускаш съединителя или когато потегляш на първа и ако е по зле се чува и на 2 че и на 3 та :) Чува се виене. За двигателите мисля че не трябва да се втелясваш, 1.3 с нищо не е повече от 1.2 нито върви повече нито пък гори по малко, въпреки че казват че уж е така, според техническите данни пък е обратно, кое е вярно не знам, но по добре вместо да наблягаш на двигателя наблягаи на състояние. Аз даже на 1.3 мога да му лепна един косур които на мен хич не ми харесва, а именно електроната му газ. За мен тва е излишно усложняване на системата веднъж при дросела и веднъж при педала отделно че ми се струва че реагира доста мудно. Друго си е с жило. Гледаи да не е с претапециран волан, тв аим е слабо място и един хубав неизтъркан волан само може да те радва че колата е на малко км. Панелите за с бутоните за ел стъклата особено на шоф мясо се изтърква боята, често ги боядисват но си личи че са боядисани прсно, също признак за много експлоатаци. Абе да не те отачаивам ама лесно хубав джаз няма да намериш :) Ако му свети чека но пали и работи нормално не го отписваи веднага, обикновено е заради свещи или  тръбния път на ЕГР клапана, но пък е повод да чупиш цената :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Слави за мнението. Повечето са основно с изтъркани волани, гледах една в Пловдив в жк. Тракия, мисля че Автосвят беше, но нещо не ми хвана окото имаше изкривени ламарини и съответно беше по капли, прашасала и с пайжини ;) незнам тези хора как продават. А защо едните модели са с пластмасови бъмпери на бронята и вратите? Кой модел е по-новия с или без тези бъмпери?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните бъмпери по скоро са "екстра" от така наречения сити пакет и не определят фейслифта. Поне визуално, разликата преди и след фейслифта е в предна и задна броня. Новите не са така заоблени, имат нещо като "ръб" насочен навън (не знам как по- добре да го обясня, но като се вгледаш определено се вижда разликата). Също мисля, че мигачите в огледалата са присъщи само на фейслифта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че сега се ориентирах какво имаш предвид с разликите в броните, наистина има нещо такова. Все още търся надявам се скоро да харесам нещо, не ми е спешно, но до Септември ще трябва да се обзаведя. Ще споделя като намеря нещо. А от коя година имат фабрична аларма в ключа както на 8-ма генерация някой знае ли или не е определяща годината?

Другото което се сетих, на всички модели ли двигателите са с верига?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

вече мога да се похваля, че след доста дълго търсене на кола за съпругата ми вече си имаме един Jazz до Сивика :)

Колата е 2007 1,2 Cool от Германия с сервизна история и наистина си залужаваше търсенето.

много съм доволен, а и колата наистина оправда очакванията ми.

все още не съм и се нарадвал, защото не остава време за мен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито колега JunkieXL. И аз днес се сдобих с една хондичка джазз 2007 година - много запазена на реални 89000 км. Със здраве да си ги караме :yes:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

честито колега JunkieXL. И аз днес се сдобих с една хондичка джазз 2007 година - много запазена на реални 89000 км. Със здраве да си ги караме :yes:

 

 

 

Честита да ти е колега и безаварийна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...