Jump to content

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

  1. Последният час
  2. 7-ма серия са сериозна цел за кражба на катализатора, заедно с ламбда сензорите... (което ми се случи в Англия) За 8-ма серия няма как да стане, защото катализатора е при двигателя, не знам дали за тази цел е там... Иначе дали модела, като цяло е обект на кражби, не знам...
  3. Днес
  4. Здравейте, колеги. От скоро съм собственик на въпросния автомобил и за момента съм много доволен. Колата стои на платен паркинг във Варна. Въпросът ми е има ли смисъл да се прави каско на Хонда 2011 г. с цел защита от кражба, или тези автомобили не ги закачат?
  5. Знаеш - усещал си го - непоклатимо е - 20 години по-късно технологията с 2 скоростни кутии в 1 кола си рулира! "Колко е добре, когато нещата просто работят" - макар и сложни на вид.
  6. https://global.honda/en/tech/serial/Honda_Super_Handling_part04/ И наоколо
  7. DAN_DAN

    Виц на деня

    Един мъж става на средна възраст когато за първи път не може да го направи втори път. А когато за втори път не може да го направи един път вече е остарял.
  8. Влезе, обаче не е редовен във форума. Още ги менка форда и джаза, чуди се кое да кара.
  9. 0w20 е за нашия климат. 5w30 НЕ Е добър избор. Като алтернатива може и 0w40 и смяна на 7-8К.
  10. Да споделя и моя опит: Докарана от Испания К20Z двигателя 221 000 км.. Първото обслужване от MIYAMOTO, като беше сложил Амсойл 5w30 и за 8500 км. си "изяде" допълнителните 700 мл. (остатъка от 5-те литра). Второто наливане Равенол 5W30 и за 10 000км пак си изяде 700мл.. Третото наливане Равенол SSO 0W30 и за 6000 км. не е мръднало или да е мръднало 1-2мм от средата на щеката или не улучвам точно нивелирано място. Смените на масло са ми на около 11 месеца и по-точно ако си "изяде" 700 мл. преди 10 000 км. и го сменям. Подготвил съм Пакело 5W30 за следващата смяна и да видя как ще е колата. За сега със SSO 0W30 се държи най-добре, но е сменено края на Септември и все още не е "видяло" горещини. Мисълта ми е, че разхода може да е и от вида масло което си наливал. Да отбележа, че старата ми Алмера 1,5 бензин от 10 години е на Равенол ( хората още не бяха чували за това масло в БГ или беше екзотично) и никога не се е налагало да доливам.
  11. Здравейте. Може ли да се смени шайбата на компресор-климатика на място, или трябва да се сваля компресора? HONDA N22A2 2008г.
  12. С майсторите е проблем и се задълбочава поради некомпетентност и демографска криза. Купих Сивик 6 / хеч / D14A3 1998-ма на синковеца - харчеше 0,5л / 1000км 10W-40 Фена го направи да харчи 0.0л / 10000км 5W-30 . Колата е на 420000км. Карам 1 вехт Ледженд КВ1 2007-ма с 0W-30 и кюнците са чисти. Колата е на 353000км. Всичко зависи ... от всичко.
  13. От дистанция може само насоки да се дават... Ето няколко причини според мен: Включена функция за заглушаване,разкачена букса на медията(за говорителите),повреда в медията ,скъсани проводници на всички високоговорители(няма как да се случи).На 2019г Сивик имах неработещ заден говорител,причината бе прекъснат от ръжда кабел. На твое място бих разкачил акумулатора за няколко минути (ако няма да има някакъв проблем от това).Внимателно да разгледам менюто и да опитам да пусна аудио от ФМ източник,от телефон чрез usb връзка също. Добър сервиз за аудио истории не мога да препоръчам. Успех.
  14. Amsoil го ползват много в Америка и Канада . За първи път карам мотор 1.5 на Хонда с директно впръскване ,четох за всички особености на мотора.Препоръчват масло по АРI SM и ACEA C2 .Всяко масло над тези спецификации е добре дошло. Препоръчват вискозитет 0w20,0w30,5w30,10w30, като акцентират на 0w20. Дали 0w20 е напълно подходящо за нашия климат ,предвид високите летни температури ,или това няма значение? Или 5w30 също е добър вариант ?
  15. Имаше няколко такива теми през годините. И доста основни ремонти. Но колата си харчи масло. И 300-500мл. за 10 хил км. е напълно нормално. Тоя двигател е така. И аз съм правил ремонт и нови сегменти и гумички и водачи на клапани и разликата е че преди ремонта харчеше по 800-1000мл. а след ремонта 400-600мл. И че след ремонта като спускам на скорост от някой проход, зад мен вече не остава димна завеса от синкав пушек. Но и хората не случайно казват: "Харчи масло като Хонда". С тия коли е така! Или го приемаш или сменяш колата, но не си късай нервите и не обикаляй по майстори.
  16. Здравейте, Нова поръчка от ATO24.de - до 22:00 часа на 1-ви април! ВАЖНО! Сумата на продуктите от поръчката се прясмята по курс 2.15. За всяка поръчка ще бъде издавана фактура - на физическо или юридическо лице. За да се включите в поръчката, моля да напишете отговор в темата, като копирате посочение по-надолу "Шаблон за поръчка" и попълните информацията за всеки от редовете. Вариантите за плащания са следните - Чрез наложен платеж (валидно само при получаване на поръчката чрез доставка с куриер) Чрез банков превод (можете да направите безплатен банков превод от REVOLUT към посочената сметка в ОББ) Банкови плащания ще се приемат само на следната сметка - МАВЕРИК МОТОРСПОРТ ООД BG76UBBS80021039264650 BIC: UBBSBGSF ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Моля пишете само псевдонима си от форума, като основание за плащането. Моля не превеждайте пари в чужда валута или от чуждестранни банкови сметки. Доставката от Германия отнема от 1 до 2 седмици, изключаейки периодите, когато има празници и неработни дни. След като пристигнат маслата, вариантите за получаване на поръчките са следните - Лично предаване в София, кв. Манастирски ливади - тъй като през деня съм на работа, ще може да получите нещата си в кв. Манастирски ливади след 19:30 часа в работните дни, след предварителна уговорка Доставка чрез куриерска фирма за доставката са необходими следните данни, които моля да изпратите на лично съобщение или по Viber: две имена, телефонен номер и офис на куриер или адрес Шаблон с примерна поръчка: Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-sso-sae-0w-30.html Вид и количество: RAVENOL SSO SAE 0W-30 1x5L + 2х1L Линк: https://ato24.de/en/honda-manual-transmission-fluid-0-946-l.html Вид и количество: HONDA MANUAL TRANSMISSION FLUID 0.946 L 2x0.946L Стойност на поръчката: (63.95 + 2*15.49 + 2*13.95)*2.15 = ... лв Начин на плащане: - Чрез наложен платеж (само при получаване с куриер) - Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Лично в кв. Манастирски ливади (трябва да се плати по банков път) - Доставка чрез куриерска фирма Клубни поставки: Да/Не, 1/2 комплекта Телефон/Viber за връзка: O8946393O2 - Атанас Заедно с общите поръчки, вече има и онлайн каталог за поръчка на масла, които са в текуща наличност. Всички масла от текущата наличност идват само и единствено от ato24.de. Разгледайте наличностите в линка по-надолу, където директно може да направите поръчка. Маслата, които поръчате от каталога, ще може да вземете лично веднага (след предварителна уговорка) в кв. Манастирски ливади или да изпратя по куриер, в рамките на 1-2 работни дни. По този начин получавате значително ускорена доставка спрямо общите поръчки, като за сметка на това цената в каталога също може да бъде малко по-висока. Линк към онлайн каталог: https://obshtiporachki.online/ С радост съобщавам, че продуктите на PETRO-CANADA са отново в наличност и ще могат да се поръчват от obshtiporachki.online . Отделени са от текущите ATO24 наличности, можете да ги разгледате чрез този линк - https://obshtiporachki.online/?pa_proizvoditel=petro-canada или чрез бутона горе в ляво на страницата.
  17. При мен в тази зона има маркуч/въздуховод
  18. Благодаря ти, но това е доста стар анализ от 2016г... Но предполагам е валиден и за днешните масла, въпреки промяната в опаковките.. Не изглежда никак зле
  19. Вчера
  20. Поръчката е направена! Ще пиша отново, когато пристигне.
  21. Май, май никой няма впечатления и опит с маслото...
  22. Здравейте! Маслата пристигнаха. Тези, които са с получаване чрез куриер, ще бъдат изпратени утре, а тези, които са за лично получаване, може да се взимат. ✅
  23. Здравейте! Маслата пристигнаха. Тези, които са с получаване чрез куриер, ще бъдат изпратени утре, а тези, които са за лично получаване, може да се взимат. ✅
  24. Здравейте, колеги. Имам питане относно климатика. С нов компресор и радиатор съм. Майсторът ми каза, че компресорът не изключвал и трябвало да се преправи с някакъв механичен датчик. Настина, погледнах под капака и компресорът е постоянно зацепен, и не изключва. Дали на тези Хонди е постоянно зацепен след пускането от копчето или работи на интервали?
  25. Съхне. 1045 км и 104 дена от предната капка.
  26. Колега привет! Реши ли си проблема че аз се боря със същия в момента. Изолирах филтъра , кошницата в резервоара и пак същото. Смених клапана на рейката , сензора за налягането , клапана на помпата , дори и помпата и дюзите рециклирани .... аве чуду... остана сензора на педала на газта и той над 500лв.....
  1. Зареди още активност


  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...