Към съдържанието

- - - - -

Сервиз Амарант 2003 (chipsaway)
... на Цар Борис или на Цариградско?, ...мнения и препоръки?

амарант chipsaway чипсауей amarant

• Не можете да пишете в тази тема
5 отговора на тази тема

#1 mitaka_t

mitaka_t

Миг невнимание и после - цял живот мъртъв!

• Член
  • PipPipPip
  • 266 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.2 i-CTDi (N22A1), Honda Accord 2.2i VTEC (F22Z2), Honda Civic Aerodeck (D14A8)
  • Място:София/Пазарджик

Публикувано 20 май 2016 - 10:35

Здравейте колеги!
Имам една дребна щета на задната броня на Акорда (съвсем лека 10-ина см пукнатина). Заведена е още миналото лято по каско към Армеец и сега след като платих и последната вноска, предстои да си взема възлагателното писмо и да я отремонтирам в доверен сервиз. Сервиза на който съм се спрял е Амарант 2003 (chipsaway). Колебанието ми е кой от двата им сервиза в София да избера - на бул. „Цар Борис III“ или на бул. Цариградско шосе 111? 
По-конкретно питането ми е за сервиза на цариградско. Има ли някой който да го е ползвал (или да е виждал резултата след тяхна намеса) и какъв е бил резултата - доволен/недоволен, добре ли са си свършили работата, има ли разликата в боята в сравнение с останалите детайли от колата и т.н.? 

Във форума има няколко положителни мнения за сервиза на Цар Борис, включително и лично съм виждал колата на близки приятели, които са ползвали услугите им и първоначално мислех да я закарам точно там. В последствие разбрах че имат и втори сервиз на цариградско, който ми е супер близко. Въпроса е дали качеството на работата е добро и заслужава ли си да им се доверя? 

Благодаря предварително!

Този пост е редактиран от mitaka_t: 20 май 2016 - 10:36

• 0

Don't drink and drive.... че мое се разлее...

#2 mirott

mirott

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 183 Мнения:
  • Кара:Civic К20А3; Аccord Tourer K20A6
  • Място:Вършец

Публикувано 20 май 2016 - 11:04

http://www.toyotabg....=304663#p304663

Ето колега от Тойота форума какво е препатил...

• 0

#3 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1811 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer CM2 АТ 2003
  • Място:XYZ

Публикувано 20 май 2016 - 12:59

2014-а година ходих в този на Цариградско, исках да ми я пребоядисат, тогава бях при Армеец. Имах по-специално изискване откъм боята. След кратък разговор на място, човека с когото го обсъдих ми каза - това не сме го правили, по-добре пробвай с фолио, качественото е около 120-130лв. на детайл, но имай предвид че ще почне да се отлепва по краищата на определени детайли като предния капак след максимум 2-3 години, зависи колко я миеш и колко стои на слънце. Ако нямаш гараж не си прави с фолио. Питах относно тази "чипс" технология, каза че може само повърхностни точки не повече от 4-5см. да бъдат заличавани без да си личи. Доволен съм, че каза че не може да се справят, а не обратното. Най-вероятно съм попаднал на свестен работник в този ден и момент.

Този пост е редактиран от crown_bg: 20 май 2016 - 12:59

• 0
XYZ

#4 mitaka_t

mitaka_t

Миг невнимание и после - цял живот мъртъв!

• Член
  • PipPipPip
  • 266 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.2 i-CTDi (N22A1), Honda Accord 2.2i VTEC (F22Z2), Honda Civic Aerodeck (D14A8)
  • Място:София/Пазарджик

Публикувано 26 май 2016 - 08:51

Явно много малко от колегите тук са ползвали услугите на сервиза или не са виждали "резултат" от първа ръка (...или не са видели темата :) ).

Въпреки положителните мнения (макар и само няколко), които намерих в нашия форум, след като се разрових по другите форуми изглежда отзивите са "на кантар", дори негативните са може би повече.

В крайна сметка, поради тези причини, а и заради доста положителните мнения, на които попаднах за друг сервиз, се отказах да ползвам услугите на Амарант. Колата вече е в другия сервиз, който избрах, за отремонтиране на щетата (умишлено не го споменавам, първо защото темата я отворих за конкретен сервиз, второ защото все още не съм видял резултата от работата им). Като я взема, се надявам резултата да оправдае избора ми. 

За мен темата е приключена. Ако модераторите преценят, че няма смисъл от нея и/или няма "изгледи за развитието и", могат да я затворят.

Поздрави! 

• 0

Don't drink and drive.... че мое се разлее...

#5 Motte

Motte

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2009 r20a
  • Място:Златица

Публикувано 11 август 2017 - 13:48

Здравейте,

да продължа темата за Амарант и точно този на Цариградско. 

Дребна щета по каско на задна броня, одраскано и малка цепка. Обаждам се, уговорихме час за 3.06 понеделник , като ме увериха, че колата ще е готова в рамките на седмицата. Отивам в 8:30 на уречената дата, но ми заявяват, че ще е готова следващия вторник, на което просто се отказах и помолих за нов час, защото колата ми трябваше уикенда. ОК. Планиран за 10.06 понеделник, като ми обещават, че за грешката и неразбирането ще е готова на 13-ти четвъртък, казвам чудесно. Колата я оставям в 8:30 сутринта и ми потвърждават че ще е готова, както сме се разбрали. В сряда им звъннах ей така профилактично, готова ще е за четвъртък - потвържавата, като ще ми се обадят сутринта да ми кажат кога да дойда да я взема. Става четвъртък 3 след обяд, започвам да звъня.... Никой не вдига. Става петък, звъня от сутринта, вдигат, била готова но ми загубили номера и не могли да ми се обадят предния ден. Хубаво. Отивам да я взема, колата на показ измита, красива както винаги. Огледайте я, вижте я..... Оглеждам... Задната броня не пипната... Защо така питам аз, "Но нали предната". Мисля че не е нужно да казвам как се почувствах.... Всеки греши, успокоих се след 2-3 дни. Било ми бонус предната броня и да не се притеснявам ще ми боядишат задната само за 2 дни. Кога?. След почти месец 7.08. Оставям я, като ме уверяват, че най-късно в сряда. Пак хубаво. Вторник звъня профилактично, "О, да, разглобена е и готова за боя, боядисваме я днес и утре я сглобяваме и ще ви звънна да ви кажа кога да дойде да я взема". Става сряда, никой, звъня, никой. В 16:00 ми звънят, "в много намален състав сме, няма да стане за днес, утре, съжалявам" Но как, трябва да пътувам..... Отивам в четвъртък, взимам я, всичко изглежда добре, боядисана.....

Това е сбит преразказ, спестих много лоши думи и допълнителни ядове във времето, в което бях без кола.

Моята епопея за една броня завърши, съжалявам, че избрах този сервиз.

• 0

#6 aleksandur

aleksandur

Addicted to VTEC

• Член
  • PipPipPip
  • 477 Мнения:
  • Място:sofia

Публикувано 11 август 2017 - 20:33

Нормална БГ услуга .Вкарвате за щета ,уж ще е готова максимум за седмица и едвам си я взимате на четвъртата и то със забележки.

• 1

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com