Към съдържанието

- - - - -

изпотяване на стъклата

• Не можете да пишете в тази тема
8 отговора на тази тема

#1 demon89

demon89

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 269 Мнения:
  • Кара:Prelude F20A4, Concerto D16Z2
  • Място:plovdiv

Публикувано 12 септември 2015 - 09:43

Здравейте колеги, в снощните дъждове забелязах,че имам някакъв сериозен проблем с изпотяването и не знам от какво може да е.Прелюда няма климатик и до колкото знам няма и филтър на купето а дори на максимална скорост на парното стъклото се изсушаваше до по-малко от половината.Правих парното да духа на топло,студено и средно положение а ефект нямаше,също така и клапата не циркулация не съм я затварял.Ако можете да дадете някакъв съвет ще съм благодарен
  • 0

#2 MonsterOOD

MonsterOOD

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 802 Мнения:
  • Кара:Honda Prelude H23A2, Honda Accord Turer K24A3
  • Място:София

Публикувано 12 септември 2015 - 12:32

Привет,

Измий си хубаво прозорците от вътре. Когато си мокър и се качиш в колата, се получава точно този ефект. Следващият път пускаш да духа на предният прозорец и да смуче въздуха от вънка. Също така отваряш леко прозореца да излиза влагата и/или отваряш шибидаха поради същата причина. Това е. Ако имаш климатик попринцип, пускаш климатика и той изшишава, но ти нямаш :)

Този пост е редактиран от MonsterOOD: 12 септември 2015 - 12:33

• 2

Колкото по-бързо преминава бензина през инжекторите, толкова по-диво ми лупа сърцето !!!

#3 demon89

demon89

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 269 Мнения:

Публикувано 12 септември 2015 - 15:23

миналата седмица беше на автомивка колата и уж ги минаваха с разни препарати ама.... ще пробвам пак пък дано се оправи положението Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
  • 0

#4 barsi

barsi

Задволанен малоумник

• Делегат
  • PipPipPip
  • 2135 Мнения:
  • Кара:eg3,ma8
  • Място:София-Перник-Дупница

Публикувано 13 септември 2015 - 11:55

Това е неминуемо. Като нямаш климатик слагаш ветробрани на стъклата. Хем можеш да си отваряш стъклата и да не ти духа зверски, хем не запотява. Сваляш ги по 1 пръст и двата прозореца и си готов. Хеча ми няма климатик и там така си решавам проблема. А и мога да си пуша спокойно в колата, без да ми се мокри интериора. А парното на студено го оставяш или на средно положение. 

• 0
... Голф 3 е сиромашко возило (нещо като автомобил), което никога няма да те остави на пътя, а ако ти направи фасон то във всяко село ще намериш по един "ладов майстор" който да го оправи срещу 20лева.

#5 demon89

demon89

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 269 Мнения:

Публикувано 14 септември 2015 - 08:11

при следващите дъждове ще видим ефекта макарче до сега все съм правил това което казвате и не съм имал пробеми до предния път.Тия дни ще намеря време и да сваля решетката под чистачките за да обера квито боклуци има там Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
  • 0

#6 inferno

inferno

Новак

• Новак
  • Pip
  • 32 Мнения:
  • Място:Враца

Публикувано 15 септември 2015 - 13:03

Провери си радиатора на парното за течове... Sent from my GT-I8262 using Tapatalk
  • 0

#7 demon89

demon89

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 269 Мнения:

Публикувано 18 септември 2015 - 09:48

уж няма течове,нито вътре мокри нещо нито губя течност Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
  • 0

#8 Azz

Azz

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 64 Мнения:
  • Кара:змей
  • Място:Русе

Публикувано 18 септември 2015 - 13:17

При следващия дъжд провери отводняването на шибедаха колега. Отпред под жабката до пасажера и колонката, бръкни леко с пръсти под пластмасата и мокета в дясно. Има дунапрени ако сълзи нещо лесно ще разбереш. В ляво също под кутията с бушоните. Виж в багажника нещо дали пропуска, ако има вода нещата за проверка са - маркучи шибедах, стопове, около отдушниците на багажника, антената също има отводняване ( може и горе покрай уплътнението да сълзи). Това са обичайните пробоини на prelude. На мен лично в момента ми влиза вода при вентилатора под жабката и сълзи през болтовете, които го държат, но това е защото разбутах над него пластмасата и прецаках уплътнението :)

• 0

#9 POPOVSS

POPOVSS

Новак

• Член
  • Pip
  • 36 Мнения:
  • Кара:Accord Coupe 2001
  • Място:VN - PLD

Публикувано 18 септември 2015 - 14:32

Не бързай да разглобяваш колата. Плюсът е, че са ти ок уплътненията. При мен лично съм забелязал, че ако оставя вратата за около 30 сек отворена да се изравнят температурите отвън и тази в купето на другият ден всичко е наред. Другите варианти за вентилатор, филтри, боклуци и ветробрани колегите са ги изброили.

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com