Към съдържанието

- - - - -

Прелюд-кой да избера?

• Не можете да пишете в тази тема
23 отговора на тази тема

#1 J's Racing BB8

J's Racing BB8

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 892 Мнения:
  • Кара:PRELUDE
  • Място:Бургас

Публикувано 11 август 2015 - 20:54

Здравейте!
Търся си прелюд 5-6 ген няма значение само да е читав и с х22.
Проблема е,че ми трябва повече да знам за тях и точно този двигател защото звънах тук там по обяви горят им масло от около литър на 10 000.
1-Вашите прелюди или сивици с х22 горят ли масло и с какво масло ги карате?

2-има ли разлика в двигателите на 5 и 6 ген.Чувам някакфи работи по форумите,че на 4 ген е по здрав двигателя.

3-Карам много така,че задължително ще му сложа газово-вече гледам,че доста х22 имат газово явно не им е проблем някой ако има впечатления да сподели.

4-Колко горе долу е данъка?

5-4WS намират се прелюди с тази система но имат ли дефекти защото до колкото прочетох като не работи системата колата изобщо не била приятна за каране.

6-Има някакъв вариант и да се спра на х23 но само ако колата си заслужава как е този двигател също и разход и вървене спрямо х22.

7-Возията на 4 ген ме интересува с спортно окачване и 17 джанти понеже повечето са така.

8-На какво да наблегна при покубката и на двете генераций.За ръждите е ясно интересува ме по точно двигателя,не искам да се нашия с някоя масларка.

9-И нещо което силно ме вълнува-на плазмения километраж може ли да му се върнат километрите.

П.С.Пуснах темата тук защото като гледам от кога е последното мнение в раздел прелюд едвали някой ще види темата.

Този пост е редактиран от EG3: 11 август 2015 - 20:55

• 0

#2 ROCKONOFF

ROCKONOFF

Mr.Roadra'Sir

• Омбудсман
  • PipPipPip
  • 2701 Мнения:
  • Кара:'27 year old Mistress in Red'
  • Място:... behind the wheel of B20A7

Публикувано 11 август 2015 - 21:37

Зимаш си ина 6та гинирация .. с Хаш22 .. ш ти гури окулу 2-3 литра мАслу на 10к .. ма пък 4вееса .. си бало кефа чуек .. само да бачка де !

Аку намериш па с Хаш23 напрао чук отсекъде !! Каплити задълже минумум 18 .. с гумета поне 225/25 .. страшна фаца бара ! 

Мълии па с плазма шей и баси гъзарията фен .... ааа щех да забрааа .. маслУту .. задълеже 15W40 ... чи с тия 300к+ ... ша лапа яку !

Данъкъ нема ко да га мислиш ... кефъ нема цина !! Ай успеф .. и да съ пуфалиш ..  :tooth:

Този пост е редактиран от ROCKONOFF: 11 август 2015 - 21:38

• 1

image.jpg

#3 PetioHonda

PetioHonda

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 169 Мнения:
  • Кара:EJ9 Facelift D14Z2
  • Място:Варна

Публикувано 12 август 2015 - 00:20

Предполагам се чудиш между 4 и 5 ген, защото 6 май няма, да ме поправят ако греша.
4. - Единственото, с което бих могъл да ти помогна е данъка - 200 коня в Бургас = 270лв, 185 коня - 250лв.

9. - Плазменият километраж само се поставя върху циферблата на нормалния и свети, т.е все едно лепиш лепенки, но светещи. Брояча на км не го бърка дали си с плазма или не. А и не вярвам да има Хонда от тия години, която да не може да бъде с върнати км.
Прелюд-а е хубава кола, но си е доста рядка вече, не знам има ли останали запазени.

• 0

#4 Azz

Azz

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 64 Мнения:
  • Кара:змей
  • Място:Русе

Публикувано 12 август 2015 - 01:14

6-та генерация няма

1- 1л на 10 000 км мисля че е нормално за х22 като се вземе и предвид vtec

4- данъка зависи от няколко неща и можеш да си го сметнеш в интернет :)

5- 4ws не съм карал, но доколкото съм чувал е голям кеф в града. Електрическа е системата, нормално е от време на време да се чупи. Когато не работи, задните колела просто се изправят и все едно караш кола без 4ws. Неприятното е ако си в 200 в завой и реши тогава да ти откаже системата:)

9- има нормален километраж с крушки. Плазмен циферблат както колегата по-горе ти е казал само се слага отгоре. Ти най-вероятно имаш предвид електро-луминисцентния ( или EL cluster на английски) който е с дигитален показател за изминатите километри. На всички може да се върнат километрите, но ме съмнява някой да се занимава, прелюдите не са оборотни в БГ. EL километражите повечето са на малко километри понеже са внос от USA или UK и са измервали мили

• 0

#5 galev_90

galev_90

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 294 Мнения:
  • Кара:Honda Prelude 4 BB3 H22A5
  • Място:софия

Публикувано 12 август 2015 - 05:16

Ел. километража, показва километрите (изминатото разстояние) който  компютъра на колата подава към него.Той се явява просто дисплей.

Този пост е редактиран от galev_90: 12 август 2015 - 05:16

• 0

#6 J's Racing BB8

J's Racing BB8

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 892 Мнения:

Публикувано 12 август 2015 - 10:52

Моя грешка,за дигиталния километраж става въпрос,всички х22 ли са с такъв може ли да е сменян.
Питам как вози защото общо взето ще се качвам от сивик 5 хеч,на прелюда.Не се чудя прелюд ще е!
А как е гражданската казаха ми че има нови неща имало значение на колко години съм.
И още нещо важно.Ако гори до около литър масло мога ли да го хвана,да мирише да пуши???
И ако пропуше или ми намирисва на масло отзад значи ли че го гори доста смисъл колко трябва да гори,че да го хвана на мирис и пушек?
  • 0

#7 Azz

Azz

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 64 Мнения:

Публикувано 13 август 2015 - 01:45

Дигиталния километраж е бил екстра едно време, не е обвързан с определен двигател. Повечето са сменяни, но това не виждам какво те притеснява.

• 0

#8 J's Racing BB8

J's Racing BB8

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 892 Мнения:

Публикувано 13 август 2015 - 15:57

Силно ме интересува за разхода на масло,мога ли да го хвана ако гори литър или повече на 10 000км?
  • 0

#9 policeman

policeman

различен

• Почетен член
  • 4134 Мнения:
  • Кара:CTR-EP3- K20A2-TTS/ Rotrex supercharger 311whp;Accord 8 DTEC,CRV RD1
  • Място:Плевен

Публикувано 25 август 2015 - 20:48

Всички Н22-23 си имат разход на масло.Аз лично съм имал и Н22А ,Н22А7 и Н23, и на трите мотора съм доливал по малко.Прелюда е Н22 с 4WS-това е колата.Каква ще избереш дали 4-та ,или 5-та генерация е въпрос на вкус.Системата 4WS почти не дава грешки и няма проблеми с нея.Кефа е страхотен :) !Съвет от мен търси запазен и без ръжда екземпляр.Тук в Бг има доста гледани от фенове машини,които си заслужават.Успех!

• 1

#10 Тодор

Тодор

пИлот хондаХолик

• Член
  • PipPipPip
  • 375 Мнения:
  • Кара:Когато може...
  • Място:По света и у нас

Публикувано 05 септември 2015 - 20:51

Малеее, ами откаже тоя 4WS с 200 в завой, ко ши прайш чуек?!?!?! хахахах...

Сега сериозно - системата въобще не работи при такива скорости, щото ще се пребиеш като мастия, ако работеше. Автоматично изключва при скорост над 80км/ч и се включва пак като паднеш под 70км/ч. 

• 0

#11 J's Racing BB8

J's Racing BB8

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 892 Мнения:

Публикувано 05 септември 2015 - 23:16

Да това го знам но намирането на читав прелюд се оказа много трудно.
Огледах един х22 и звънях за още един понеже ми е далече да го огледам-4ws не им работи и имат криви дискове и двата.
Единия имал нови дискове нов съединител,нямало ръжда,заден лагер нов..а като отидох дисковете криви съединителя приплъзва ръжда по задните калници и заден лагер вие.И на тези прелюди им искат около 6000лв мисля,че изобщо не е приемлива цената.Да не говорим,че след този уж перфектен гледах един с ф20 и вървеше повече от х22.Като го попитах защо колата не върви,ами трима човека сме и му тежим :D

Колко ще трябва да се изръся за прелюд които не е убит от каране?

• 0

#12 ZAPPA

ZAPPA

artist

• Член
  • PipPipPip
  • 354 Мнения:
  • Кара:PRELUDE Type S
  • Място:България

Публикувано 05 септември 2015 - 23:21

Дано  не стане безсмислен спор (както обикновено се получава). По- горе има коментари за 4WS и "ако откаже".

Предлагам да извадите бушонът на 4WS ( т.е. да елиминирате системата) и да покарате със 70, 80, 90, 100, 120... км/ч направо, по завои, неравности...

................................................................................................

Системата е толкова коментирана, че няма  нужда от реклама. Както горе е споменато, Н22(МТ)+4WS - това е Прелюда (плюс още един- TypeS).

Въпросът дали може да откаже в движение 15-20 годишен 4WS-  да, много рядко, но да. И е лекичко неприятно, личен опит.  :)

4WS при трета генерация го изключвам от коментара,той е друга бира. :beer:

Този пост е редактиран от ZAPPA: 05 септември 2015 - 23:27

• 2

#13 J's Racing BB8

J's Racing BB8

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 892 Мнения:

Публикувано 06 септември 2015 - 09:30

А когато е изключен или просто повреден и не работи има ли промяна в управлението?Някъде бях чел,че е кофти за каране,става нестабилна ли или просто не е маневрена?
  • 0

#14 policeman

policeman

различен

• Почетен член
  • 4134 Мнения:

Публикувано 06 септември 2015 - 11:28

Ами просто не е маневрена.Гледам повечето(да не кажа всички) писала в темата са имали ,или имат Прелюди и още повече са фенове на модела :) Никой няма де те подведе от тях,а може само да те посъветва.Не бързай изчакай,все ще излезне читава машина с Н22.Винаги можеш да вземеш читава машина с Ф20-ка.Гледай в Швейцария-там излизат много добри и запазени машини. :zen:

п.с.М/у другото защо не се огледаш за някой Акорд Тайп-Р (99-02г).Страхотна машина,която е истински расов Тайп-Р. :thumbs1:

Този пост е редактиран от policeman: 06 септември 2015 - 11:30

• 0

#15 rollin

rollin

Ground Zero

• Член
  • PipPipPip
  • 2578 Мнения:
  • Кара:ше Prelude H23 Vtec Frankenstein сега - Accord K24 Type S
  • Място:Първомай

Публикувано 06 септември 2015 - 12:51

Ако 4WS системата не работи при ниска скорост до 100 няма никакви драми, но след 120-30, да не говорим за 160-70 колата и Чък Норис няма да я оправи в пътя.
При не работеща система тя няма как да остане в блокирано положение, все още не съм отварял 4WS актуатор но доколкото знам вътре има някакви пружини дето се опитват да държат задните гуми в право положение ама това няма как да се получи на 100%
Аз съм карал с не-работеща система и завит сервизен блокиращ пин и е по добре отколкото при не работеща система но пак има залюляване отзад.

Иначе като екстра я признавам само при маневреност, във всяко едно друго положение на мене лични ми пречеше !

Този пост е редактиран от rollin: 06 септември 2015 - 12:52

• 0
0898 765 126 - Недко

#16 J's Racing BB8

J's Racing BB8

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 892 Мнения:

Публикувано 06 септември 2015 - 13:30

.Гледай в Швейцария-там излизат много добри и запазени машини. :zen:

п.с.М/у другото защо не се огледаш за някой Акорд Тайп-Р (99-02г).Страхотна машина,която е истински расов Тайп-Р. :thumbs1:

В Швейцария няма ли да ми излезе много скъп?А и не мисля да купя кола без да съм я карал.
Акорда не ми харесва,а прелюда ти знаеш просто те грабва.

Предлюда с развален 4ws който карах(беше на хубав път)единствено ми направи впечатление,че като мина през неравност задницата се залюляваше.

• 0

#17 policeman

policeman

различен

• Почетен член
  • 4134 Мнения:

Публикувано 06 септември 2015 - 14:55

Пич,повярвай ми-АТР-а е мнооого по-добър автомобил,но това е тема на друг разговор. :zen:

• 1

#18 J's Racing BB8

J's Racing BB8

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 892 Мнения:

Публикувано 06 септември 2015 - 16:07

С какво е по-добър?Не знам нищо за този акорд за това питам,но просто прелюда изглежда много яко нисък е,спортен,с две врати,отзад е тесен(мразя да возя хора отзад :) )като цяло това търся.

• 0

#19 policeman

policeman

различен

• Почетен член
  • 4134 Мнения:

Публикувано 06 септември 2015 - 19:13

Всички автомобили "Type R" създадени от Хонда са достойни за уважение.В тях всичко е пипнато-двигател,спирачки,окачване,салон и т.н. ,и е със "спортен дух".Специално АТР(към който те насочих) е с най-добрият Н22 мотор,който се предлага в гамата автомобили Хонда,произвеждани по това време.Този мотор е съчетан с доста прилична ск.кутия,която не се предлага към другите подобни мотори.Тук мощността е 212к.с. и върви доста прилично ,като за сериен автомобил.Спирачките са с двубутални апарати и 300м диск отпред и по спомен 280мм отзад-първата ми прилично спираща Хонда беше точно такъв АТР,като изключвам другата спираща Хонда СТР-а ми.Окачването е твърдо,приличен клиренс и много стабилно в завой.Салона е спортен с Рекаро седалки,бели километражи,алуминиева топка на скоростният лост.Фабричен ксенон.Четири врати.Съвсем приличен седан,но както се изказа един случайно минаващ покрай колата младеж-"Вълк в овча кожа ".Не казвам,че Прелюда е лош автомобил-не ме разбирай погрешно,но АТР-а е друга бира.Изключвам Прелюд Type S,който е с подобен сетъп,но той е рядкост и държи цена.

• 0

#20 Rebo_Legend

Rebo_Legend

Хондар

• Член
  • PipPip
  • 92 Мнения:
  • Кара:Legend Coupe KA8 C32A2 и Civic AH ZC1
  • Място:Монтана

Публикувано 06 септември 2015 - 20:09

Добре си се насочил пич,с този модел на Хонда.Сигурен съм,че щом търсиш ще намериш. Дали ще е читав колкото искаш или не чак толкова ще разбереш след като го подкараш, а на талона на колата пише твоето име. Има доста евтини Прелюди и доста скъпи. Като цяло Прелюд е кола,която излиза малко по-скъпо за поддръжка,ако искаш да ти е напълно редовна,но не и невъзможно и не трябва това да те тревожи. Какъв мотор ще е само ти можеш да кажеш,според какво искаш и за какви пари. Относно 4WS ако я няма тази функция не губиш,това е само една екстра дето ще ти прави голям кеф. Незнам какви са ти финансовите възможности,но ако питаш мен, вземай един H22 4WS, мини го на едно пълно обслужване,на мотора и на окачването и се любувай на колата за дълги времена.Поздрави и успех!!! 

• 0
Публикувано изображение

#21 Resta

Resta

Новак

• Новак
  • Pip
  • 10 Мнения:
  • Кара:Honda
  • Място:Пазарджик

Публикувано 26 септември 2015 - 00:12

4 генерация х23 е добра и х22 не си взимай бб3 и генерациите са до 5та Sent from my Lenovo S580 using Tapatalk
  • 0

#22 J's Racing BB8

J's Racing BB8

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 892 Мнения:

Публикувано 26 септември 2015 - 13:56

А Х22 и бб3 защо не?

• 0

#23 Azz

Azz

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 64 Мнения:

Публикувано 27 септември 2015 - 16:29

Мисля че колегата искаше да каже да си вземе х23 или х22, понеже бб3 (133 к.с.) му идват малко на купето

• 0

#24 murdera

murdera

DAMN!

• Член
  • PipPipPip
  • 1694 Мнения:
  • Кара:H23 4WS a.k.a. Корабът Майка
  • Място:Sofia City

Публикувано 02 октомври 2015 - 19:04

Последните няколко години се нагледах на H23ки вървящи колкото , а понякога и по малко от F20ки...(160 с/у 133к.с, да...) ..... Яко издухани h22 и х23ки бол.....

ps. 4вс-а единствено и само маневреността на колата. От както го махнах колата се кара по-приятно,освен когато трябва да правиш обратен завой,а напред , а назад и не мръдва...

Този пост е редактиран от murdera: 02 октомври 2015 - 19:07

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com