Jump to content
Rosenkov

Хонда 6та ген или 7ма

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форума и като цяло нямам впечатления от марката Хонда (само това ,което съм чел по форумите). Да попитам заслужава ли си да си взема Хонда Сивик 6-та генерация (1999 година) или да дам още някоя хилядарка и да скоча на Хонда 7-ма генерация (примерно 1,6 16v 2002 година)? Досега съм карал форд и опел та реших малко към японските да се насоча.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво търсиш. Двете коли са коренно различни на визия и интериор.Ако е бензин, аз лично бих взел 6-та предлагат богата гама от мотори (75, 90, 105, 114, 125, 160кс), ако ще е дизел бих взел 7дма, но след 2003 (фейслифт).Въпроса е ти да решиш какво ти трябва и коя лично ти харесва повече.Ако имаш други въпроси, давай ги насам ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся си на бензин, харесал съм един сивик 1.5 vtec 114к.с. 1999г. за 3300лв (пише, че е на 114 000км но не ми се вярва). И 6та и 7ма генерация ми харесват, но се чудя защото 6та генерация е малко старичка вече, все пак са на по 15 години близо. А за 7ма не знам колко е по-скъпа подръжката и дали са здрави като 6та. Благодарско за бързия отговор иначе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и колегата от горния коментар караме 6-та и лично аз съм доволен от модела...

Зависи и от цената и от двигателя...Обаче си е далеко подобро от опел или фордПубликувано изображение ще се увериш

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 месеца и аз карах разни голфове опели сменил съм 7 коли до сега един приятел ми се примоли да си купя хонда че били много здрави. И взех че го послушах купих си 6та генерация икономичен втек така и не разбрах 114 коня ли е или 115 но това няма значение. До сега масло и накладки само като за пример накладките ти са 56 лева японски бели с канал да не свирят, маслото какво го мислиш 3 литра и нещо просто не мога да си го обясня как може 16 годишна кола да я карам вече 6 месеца и нищо ама нищо просто само караш не знам аз може би попаднах на кола но вече съм яко във филма а и жена ми е от Варна аз съм от Силистра а живеем в София смятай колко я карахме лятото .Просто сам си избери колата ,аз имам възможности за по скъпи коли но 6та има добри ,нищо че са стари това не го гледай хонда е все пак никога не подценявай кола произведена в япония от японец , моята салона е чисто нов всичко работи и няма намерение да се разваля за разход със 20 лева бензин градско натоварено в софия е 90-100 км за извън градско ако свети лампата за иконо тамо само го мирише и върви доволно.За 7ма не знам чета само тука за нея но някой колега с такава да каже .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 7-ма дизел 2004г От година и 8 месеца само я карам и наливам нафта и сменям масло и филтри.Сменил съм една крушка на стопа и два прахоуловителя на предните амортисьори за 20лв.Бензиновата е още по-безпроблемна по подразбиране.Преди и аз се чудих дали 6-та или 7-ма и въпреки, че 6-та генерация много ми харесва взех 7-ма понеже е по-нова и не съжалявам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших го вече, другата седмица взимам една Хонда Сивик 6-а генерация ("японка" 2001 година, 1.4 is 90 к.с.), доста запазена и без забележки на п1-2 погледа. Дано съм попаднал на читава кола, според думите на продавача е такава ама ще видим след време:)/> Като за първо време тази пък живот и здраве след някоя друга година може да взема накоя следваща генерация сивик или акордче нещо, че и на тях съм хвърлил око:cool:/> Благодаря на всички за мненията, малко или много ми помогнахте да взема решение, айде със здраве и се чудя дали да пусна една темичка за съвети като начинаещ притежател на Хонда (например какво масло, трябва ли да сменям или купувам нещо, филтри, читав майстор и др. инфо).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...