Jump to content
Слави CR-V

Защо чат пат задна не влиза?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Племеницата вчера сподели че чат пат на сивика задна не влиза от първия път, случвало се на 4-5 включвания веднъж или по рядко да не влезе , като се замисля на моето ЦРВ също по някога задна не влиза ама отпусна леко съединителя докато държа лоста към задна и тя щракне и влезе. Знам че там синхронизатор няма, ама може ли да е причина на някъв фактор като кофти масло в скоростите или нещо друго? Питам щото до скоро на жената на ланчата 1-ва като позагрее колата и почваше да се опъва, но след смяна на масото сега всичко е като по мед и масло. Но там за първа ясно, но тук за задна какво може да е ? То че ще сменим маслото е ясно, ама друго какво да очакваме ако не се оправи от него?п.п. Сега ми каза че го прави предимно на студена кола.п.п. 2 тея от бул трако явно са пили газ, 70 лева за литър масло :) наиш кога, я кажете какво друга масло мога да сложа? обикновена синтетика 75W90 ?

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблема не е в маслото, особенно ако с другите скорости нямаш проблем. Проблема най-вероятно ти се крие под колата - по лостовата система от скоростния лост до мотора ;)П.С> Което незначи да не си смениш маслото ако е за смяна, че да не се появят разни другия явления. В Бултрако бутилираното MTF масло е около 70лв. за 2 литра (две бутилки) - точно колкото ти трябва, сигурен ли си че нещо не сте се доразбрали за цената или почват да се изхитряват и те с този "оригинален" TOTAL/Honda MTF ?Поздрави.

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се получава същото.Задната влиза когато си поиска.И други колеги се оплакват с този проблем, даже някой ми беше казал,че за хондите това е нормано.Ако някой знае как се "лекува" този проблем, смятам ще е полезно за доста хора.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има и наистина имам чувството че е от лостовата система или нещо подобно, тъй като вкарвам 5 и след това задна и си влиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така. Най-тъпо се получава когато паркирам успоредно и зад мен чакат коли, а аз не мога да вкарам задна "30 минути", направо откачам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблема не е в маслото, особенно ако с другите скорости нямаш проблем. Проблема най-вероятно ти се крие под колата - по лостовата система от скоростния лост до мотора ;)П.С> Което незначи да не си смениш маслото ако е за смяна, че да не се появят разни другия явления. В Бултрако бутилираното MTF масло е около 70лв. за 2 литра (две бутилки) - точно колкото ти трябва, сигурен ли си че нещо не сте се доразбрали за цената или почват да се изхитряват и те с този "оригинален" TOTAL/Honda MTF ?Поздрави.

Aбе и аз тва се замислям, щото в ебеи е 15 $ kak те ще го продават за 70 лева!!!! аз използвах един колега дето беше при тях да ги пита и тои ми каза 70 лева на литър!!! ся да предположим че нещо не е разбрал но също така ги пита и колко ще струва смяната на тва масло при тях и те му казали 150 лева !!!!! което ще рече 1,5л и 10 лева труд сигурно, макар че сменяното при тях било наливно а не от тубичките за които ми посикаха 70 лева!!!п.п. лекинко съм приопуснал шипинга в ебеи ама както и да е, тук в форума четох доста теми за маслата в които МТФ се спряга на цени от 18 до към 30 лева през годините, ама пък 70 !!!!! ще ме извиняват много!! Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се плашиш колега на англичанката съм със втора скоростна кутия и се надявах, че ще влиза по добре задната, но уви.Не съм я взел кутията заради задната, но това е друга тема :). Аз проблема го решавам почти като колегата по горе, но не с 5-та, а вкарвам първа скорост тръгвам лекичко на полусъединител(направо си имитирам тръгване :) ) спирам (ако може да се каже спиране понеже едвам съм отлепил) и след това набивам задната без да съм пускал педала на съединителя и няма проблем.Кофтито е, че ако бързаш това бави при софийското паркиране, а също така винаги трябва да имаш разстояние пред теб за да мръднеш поне 20 см.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И даже някой ми беше казал,че за хондите това е нормано.

Уж било предпазна мярка да не би да вкл.задна вместо четвърта при връщане от пета,затова първо се минава през 1 или 2 ,малко напред и хоп.Това обаче на мен ми се струва тъпо и най вече опасно,кагато имаш нужда от бързо връщане назад ти да мешаш по скоростите като идиот.Сигурно няма идеални коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съвсем съгласен, на Ладата можех да си набия почти всяка скорост в движение :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята я лекувам с леко отпускане на съединителя и тя щраква на момента, доста по бързо е от колкото да обикаляш през 1-2 и да подместваш колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синхронизатори батенца. Наистина има защита. Аз от праисторическо време имам тоя "проблем". Ето как го лекувам - хаквам първа и мърдам напред дори и 1 сант и задната си влиза като у тях си. :) При мен явно е по-зле даже защото нито с отпускане на съединител, нито чрез просто минаване на 1-ва и 2-ра се оправя. :D Иии да понякога е доста конфузно, но с доста хора съм го обсъждал и все стигаме до положение - "Нищо не може да се направи, няма проблем колата."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави CR-V - наливното масло и смяна от техния сервиз даже ти излиза по-евтино...с нулева гаранция как и какво са сипали обаче...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така очаквах, да излезе по евтино ма те ме застреляха с цена 150 лева :) Трънчо задна няма синхронизатори бре, като на газка е :) ако уцелиш - уцелиш ако ли не нов опит :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз такива ги застрелвам като не им търся повече услугите :) По стечение на обстоятелствата колегите ми са с японки (Сузуки,Тойота) - всичките сме с оттренирани движения за задната :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубуу де, то тва масло в тея скорости така или иначе е за смяна сигурно, едва ли е сменяно някога, до колкото попрочетох тук с 75W90 не мога да го сменя. Даите някоя алтернатива само да не е безценното МТФ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

хмм мислех, че е само при мен :) (понякога и първа влиза по-трудно и се оправя веднага като при натиснат съединител вкарам втора и после директно първа (колата съответно е на място, а не в движение)) Задната по същия начин (пета или друга и тогава задна, но при нея ми е рядкост да не влезе) или както при Слави (с полусъединител). А някой знае ли кога се сменя масло на скоростна кутия (предполагам никога не е сменяно, а колата чукна 130 000км.) и съответно от Бултрако ли да купувам това безценно мазило или към някоя обща поръчка да се включа?

Редактирано от markup

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е добра алтернатива - не знам, но го ползвам. RAVENOL Motorgear 10W-40 GL-4. Има страна на произход, има и стикер сертификат..и добра цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си правете експерименти,че ще ви излезе по- скъпо!!! Слагайте си оригинално масло каквото го дават за колата, че иначе ще сменяте ск.кутия, а там става още по- дебело! На мен ми се случи така не с Хонда а с друга кола , познавам още поне 3-4 човека който и те реваха като мен.Ти решаваш,твоя е колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм мислех, че е само при мен :) (понякога и първа влиза по-трудно и се оправя веднага като при натиснат съединител вкарам втора и после директно първа (колата съответно е на място, а не в движение)) Задната по същия начин (пета или друга и тогава задна, но при нея ми е рядкост да не влезе) или както при Слави (с полусъединител). А някой знае ли кога се сменя масло на скоростна кутия (предполагам никога не е сменяно, а колата чукна 130 000км.) и съответно от Бултрако ли да купувам това безценно мазило или към някоя обща поръчка да се включа?

В мануала пише 120 000 ама едва ли ще се вкисне ако поседи още :) Ся искрено се надявам да е станала няква грешка и както каза колегата по горе цената от 70 лева да е за 2 литра масло МТФ. Ще тряя маи лично да питам в Бултрако. Абре като все слагате оригинални масла никои ли не го е купувал че да знае колко струва :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен 30лв е литъра във Хонда Варна на MTF-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30лв. беше литъра и в Бултрако в Пловдив миналата година, сега пак предполагам ще е толкова, това е бутилираното, взимаш и си го сменяш сам ако можеш.Иначе ако ти го сменят те ти слагат от наливното което беше 19лв. мисля литъра и със смяната ти идваше към 60-70 лв.Та така въпрос на избор.И при двата случая цената е горе долу еднаква, но при единия си спестяваш занимаването да си ги сменяш сам, а при другия си взимаш опаковано бутилирано масло и си спестяваш съмненията дали са ти сложили истински MTF.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, тва са далеч по разумни цифри, къде се развали телефона днес при препредаването не знам, ама останах шокиран :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре отиваш в Бултрако и питаш, аз така направих и точно това ми обясниха.Тези цени обаче бяха миналата година, сега незнам колко е,но мисля,че не са се променили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, цифрата дето ти подхвърля твоя човек е все едно ще сменяш трансмисионното масло на някой Legend автоматик... ;)Казах ти, звънни в Бултрако и ще видиш, че ще ти излезе дори под 70лв. за двете бутилки които ти трябват...сменяш за 20 минути на канала и се връщаш на проблема със задната... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...сменяш за 20 минути на канала и се връщаш на проблема със задната... ;)

хахах това ми хареса :lol: ще мина и през бултрако просто съм по 12 часа на работа тези дни и нямам време за тях. Първо обаче ще отворя да проверя нивото и маслото като цвят и вкус :D на моето ферхонде не съм го сменял щото си беше чистичко бистричко и на ниво. Но колата ми беше купена от съвестен собственик подобен на колегата user и компромис в поддръжката не е имало. А сивика на племеницата е от италия и не се знае какво що, макар че останалите течности по колата са в отлично на вид здраве и дори свещите си личаха че бяха сменяни явно си е била поддържана кола, но ще го проверя, при наи малко съмнение ще бъде сменено. Щом с него задната не се оправя ще се придържам към правило номер 1 от подписа ми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да сме точни, 2 литра МТФ струват 58.30 лв в Бултрако в разфасовка от 1л. Смених го преди месец а маслото купих от магазина на бул, България в София. До колкото знам имат и наливно на друга цена, та може би е по-добре да ти го сменят на място защото цената с труда вероятно ще е същата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен тея тука да са гледали за някакво друго масло :) както и да е, на вас вярвам повече от на тях, и ако не ми го дадат за 58,30 ще си имаме разправии :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има проблем, пиши едно лично, ще мина да ти взема, че в събота ще пътувам към Пловдив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бултрако имат клон и в Пловдив, не му се налага да си взима нещо от София, колега ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Бобито би трябвало цените им да са еднакви, ако има нещо ще ти пиша, Благодаря ти :) а ти като идваш на сам обади се да споделиш за газовата как е кво що :). По въпроса за задната, колега монтьор фен на маката сподели че 90% от случаите проблема е заради тампона под скоростния лост, които като се износи и не позволява на лоста да намести щангата в правилната позицияи за това задната бяга. Също така имало още някакъв тампон някъде по самата щанга които също правел тези номера но този под лоста бил наи честия виновник. В момента в които почне и първа да се опъва да влиза е време за смяна на тампона. Т

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми прочетеш пак първия пост, ще видиш че вече съм ти подхвърлил жокера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, помня че спомена щангите и си помислих да не са като на москвича да се регулират, но не знаех че под лоста има тампон и тои може да праи белята. Както и да е, на този етап нищо няма да се пипа, освен смяната на маслото само заради това че но го знам на къв хал е. Инак задната не е кои знае къв чест и неприятен проблем ще чака докато стане по зле, а тва може да не се случи скоро :) все пак Хонда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 7-ма генерация няма щанги и лостове на скоростите. Има само жила и броня. Смяната на маслото няма да помогне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че проблема е в тампоните и щангата на скоростния лост,разглобявал съм ги и няма нищо по което да се съди че са износени или не са в ред.А и паркирал на място влезели веднъж задна после влиза без проблем дори без съеденетел,всичко това на загасен мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, бе Слави, хем си си отговорил на въпроса, хем се чудиш :D . Задна няма синхронизатор, затова трудно влиза, стига си вкарва филми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Бобито би трябвало цените им да са еднакви, ако има нещо ще ти пиша, Благодаря ти :) а ти като идваш на сам обади се да споделиш за газовата как е кво що :). По въпроса за задната, колега монтьор фен на маката сподели че 90% от случаите проблема е заради тампона под скоростния лост, които като се износи и не позволява на лоста да намести щангата в правилната позицияи за това задната бяга. Също така имало още някакъв тампон някъде по самата щанга които също правел тези номера но този под лоста бил наи честия виновник. В момента в които почне и първа да се опъва да влиза е време за смяна на тампона. Т

Кой точно тампон? Аз също съм свикнал през 1ва да вкарвам задна, но като я вземе дъртия и всеки път ми звъни...п.п. 60кинта в Бултрако със се смяната е маслото за англичанка, наливно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръгайте смело тея скорости колеги. Всички сме с този проблем и трябва да му обръщате по-малко внимание. Като не иска да влезе вкарвате 1-ва, припомпвате съединителя и все ще влезе. Другия вариант е да правите като мен - вкарвате повечко сила - скоростите изхъркват малко и си влиза. Тея кутии са железни така, че не ги жалете толкова много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем кутията.Всички са така, като не влезе, мръдни колата 1см. напред / може и на първа :P / и задна влиза без проблем!Това за тампоните и другите щуротии - не на тази марка / дизеловия ровър го изключваме /!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли оправя просто със спускане на съединителя на свободна? И всеки път ли го прави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей де, какво толкова го мислите за тези цени. Обаждате се и питате. Ето телефони в Пловдив:тел: 032 908 170факс: 032 908 182e-mail: office-plovdiv@honda-bg.comНикога не са ми отказвали цени по телефона за каквото и да било (дори съм разпитвал за нови автомобили и конфигурации (чудим се каква кола да взимаме та и от там минах)) ;) Супер любезно е момичето на бара и си дава пълна информация (примерно по VIN) .. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...